• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
İlhan Gündüz

Kısa, uzun, sis farı için led ampul tavsiyesi - H1 H3 H4 H7 H10 H11 H15 H16

Recommended Posts

Oktay Toker    2.529
Oktay Toker

Samet bey üye olun kendiniz tanıyın.Hyundai,panda,honda,ne ararsan hepsinden kullanan bilem var.Ford şart değil ki?

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.143
Servet Aydın

o zaman bi audi kalıyor, birde sen... bu gençlerin son umudu olarak. :soshelp:

abi bu gece ucusu ahalisi hafta sonu hanımlarından izin alıp toplanmıyor mu hiç? hani vag misali yapılanları canlı görsek.

misal: GELENEKSEL BİRİNCİ GECE UÇUŞU AYDINLATMA BULUŞMASI

Geçenlerde Mahmut'la konuştuk toplanma durmunu. Bu hafta şehir dışındayım, Mahmut İstanbul'a dönünce yapacağız bişeler, kıracağız şeytanın kafasını :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.529
Oktay Toker

Emmi'de gelecek mi? :biggrin:

Geceucusu.com aktif üyelerin yüzde 80'i orda sayılır(zati sayı az ama) durdugunuz kabahat.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

Samet Daş    107
Samet Daş

Samet bey üye olun kendiniz tanıyın.Hyundai,panda,honda,ne ararsan hepsinden kullanan bilem var.Ford şart değil ki?

Oktay abi bu sözlerden sonra üye olacağım. lakin fordsuz fordclub çı fikri :wacko: çok içimi gıcıklamadı desem yeridir.

Geçenlerde Mahmut'la konuştuk toplanma durmunu. Bu hafta şehir dışındayım, Mahmut İstanbul'a dönünce yapacağız bişeler, kıracağız şeytanın kafasını :)

bi Servet Aydın bi Mahmut Akbulut buluştumu, bize gerek kalmaz herhalde :hiaa:

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.582
Mahmut Akbulut

bi Servet Aydın bi Mahmut Akbulut buluştumu, bize gerek kalmaz herhalde :hiaa:

Latife yaptığınızı varsayarak zat-ı alinize cevaben ;

Biz dergaha gider çayımızı içeriz her daim dance.gif bizim buluşmalarımız fiziken friends.gif olmaz ise de ya ruhendir melek.gif ya tel'lendirtele.gif

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.529
Oktay Toker

Ne güzel.

Hehehe sen üye olda.İçini dökersin işte gıcıklanman gider.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Samet Daş    107
Samet Daş

Latife yaptığınızı varsayarak zat-ı alinize cevaben ;

Biz dergaha gider çayımızı içeriz her daim dance.gif bizim buluşmalarımız fiziken friends.gif olmaz ise de ya ruhendir melek.gif ya tel'lendirtele.gif

Mahmut bu kadar gergin olma. mânası şu idi: servet abi bu işi en iyi yapanlardan. sende hem bu işe meraklı hem egzotik fikirler sahibisin. ikinizi yan yana koyunca eşittir gece uçuşunun tamamı. 32 yaşında bir adam için kanın deli akıyor. misal sen fenerli ben galatasaraylı ezeli yükleniyorsun bana. :bambam: şaka bir yana. gece uçusun da olmamızın nedeni olan uygulamaları birbirimize göstermek için buluşmalar elbette hoş olur. Lakin bunun yanında bir bardak sıcak çay içip halvet olmak daha da güzel olur.

Yanlış anlaşılmaları önlemek babında:

1. kanın deli akmak (deyim): agresif mânasında

2. Halvet : Dost muhabbeti (mevlana - şems misali)

3. bir bardak çay: çaykur :fiuw:

İletiyi paylaş

Muhammed Andı    0
Muhammed Andı

Şu forumda "farklı platform aracılığıyla da olsa" toplantıya katılamamış sayılı eski üyelerdensin Samet. Burası aydınlanma-aydınlatma formu, buradan aydınlanıp fordclubtr de mangalımızı yakıyoruz biz. ;)

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.582
Mahmut Akbulut

Yok be güzel abicim ne gerginliği,havalarında etkisiyle forumda bir rehavet var biraz canlandırmak lazım ortamı,saygı sevgi çerçevesinde ve kuyruğuma basmadığın müddetçe her türlü yorumun kabulümdür...

Efenim gayem zat-ı aliyenizi taciz etmek değil,efkar-ı umumiyette muhabbet kurmaktır.Cevab-ı müsbetiniz kalb-i halimi tamiri temin edeceğinden muhabbetinize talibim wub.png

İletiyi paylaş

Samet Daş    107
Samet Daş

Eyvallah. :flowers:

Yok be güzel abicim ne gerginliği,havalarında etkisiyle forumda bir rehavet var biraz canlandırmak lazım ortamı,saygı sevgi çerçevesinde ve kuyruğuma basmadığın müddetçe her türlü yorumun kabulümdür...

Efenim gayem zat-ı aliyenizi taciz etmek değil,efkar-ı umumiyette muhabbet kurmaktır.Cevab-ı müsbetiniz kalb-i halimi tamiri temin edeceğinden muhabbetinize talibim wub.png

tam ne yazdığını çözmüştüm ki gol yedik. trabzonun yapamadığını 1461 yaptı. işin şakası elbette. sürçi lisan ettik ise af ola. bir kusur işlemişizdir belkide. :umnik2: telafi etmek için elimizden geleni yaparız.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mehmet Demirci    33
Mehmet Demirci
Mahmut Akbulut    2.582
Mahmut Akbulut

http://www.ebay.com/...190872094326%26

Abi şöyle bir ürün var . Yorumlayabilir misiniz ? Nedir ne değildir ?

H4 halojen 1100-1500 lümen aralığında Led ise 800-900 lümen diyor yeterli olmayacaktır , bu tarz ürünler görsellikten öte bir işe yaramazlar...

İletiyi paylaş

Mutlu Güney    16
Mutlu Güney

Merhabalar,

Sizce buna benzer bir ürün sis farında yeterli aydınlatma sağlar mı? Göğüste uyarı ışığına sebep olur mu?

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.582
Mahmut Akbulut

Merhabalar,

Sizce buna benzer bir ürün sis farında yeterli aydınlatma sağlar mı? Göğüste uyarı ışığına sebep olur mu?

Mutlu bey merhaba hoş geldiniz :flowers:

Resimde ki led lamba görsellikten öte bir işe yaramaz :nea: gündüz farı olarak belki iş görür ;)

Arıza ışığı yakmaz

İletiyi paylaş

Mutlu Güney    16
Mutlu Güney

Insignia (H10) veya meganeların (H7) sis farlarında da uyarı ışığı vermez mi?

Bir de peugeot 3008'in aydınlatması çok zayıf, sis farında arka stoplarda kullanılan ampule benzer bir ampul var, onun da aydınlatması çok zayıf, yuvasına ne tip bir ampul takayım da kısa farlara destek olsun?

İletiyi paylaş

Umut Taşlı    11
Umut Taşlı

öncelikle merhabalar.

forumu uzun süredir takip ediyordum, aracım için daha iyi bir aydınlatma gerekince danışma gereği duydum.

sol tarafta focus yazıyor ama diğer aracımız da 03' symbol. yazları Osram NB kullanıyorum ama yazın bile yeterli gelmemeye başlayınca, farklı bir şeyler düşünmeye başladım. mercek, xenon vs. araştırırken linkteki vb. led ürünlere rastladım:

http://www.ebay.com/itm/2x-Error-Free-H7-CREE-Plasma-LED-Projector-Fog-Daytime-Running-Light-11W-White-/271277892926 ,

http://www.ebay.com/itm/2-x-H7-30W-Xenon-White-6000K-LED-SMD-XBD-Driving-Cree-Fog-Light-Bulbs-Headlight-/271276565966 ,

http://www.ebay.com/itm/2PCS-7-5W-Lens-Build-In-Chip-White-Cree-Q5-H7-Car-Led-Bulb-Fog-Light-5000-6000K-/200963986133 .

evet, sizce bu tür ürünler iş görür mü? aydınlatması nasıldır? ingilizcem çok kötü değil ama yabancı forumlara girip bakacak kadar da iyi değil maalesef. biraz baktım ama pek bilgi alamadım.

şimdiden teşekkürler,

iyi günler.

İletiyi paylaş

Onur Cem Şenel    10
Onur Cem Şenel

Merhaba, belirttiğiniz ürünler daha çok sis lambası ve görsellik için tasarlanmış bence. Lümen değerleri düşük olduğu için daha iyi aydınlatma sağlayamazlar. 6000K civarı renkleri, o da siste verimli olmaz zaten.

10 metreden bir duvar fotoğrafı paylaşırsanız tecrübeli arkadaşlar daha iyi yorum yapacaktır farlarınız hakkında. :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.582
Mahmut Akbulut

Onur beyinde dediği gibi bu tarz led ürünler görsellikten öteye bir işe yaramaz ne watt nede lümen değerleri aydınlatma için yeterli değil.Xenon veya led yerine imkanlar dahilinde mercek modifiyesi yapılır ise kaliteli bir aydınlatma elde edilir...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.787
Selçuk Keleş

Insignia (H10) veya meganeların (H7) sis farlarında da uyarı ışığı vermez mi?

Bir de peugeot 3008'in aydınlatması çok zayıf, sis farında arka stoplarda kullanılan ampule benzer bir ampul var, onun da aydınlatması çok zayıf, yuvasına ne tip bir ampul takayım da kısa farlara destek olsun?

Sis farları siste kullanmak için tasarlandığından normal koşullarda uzun mesafeli bir aydınlatma sağlamaz. Optik tasarımı geniş ve kısa menzillidir. Sadece keskin virajlarda yanal aydınlatma açısından kısa farlara destek verebilir.

öncelikle merhabalar.

forumu uzun süredir takip ediyordum, aracım için daha iyi bir aydınlatma gerekince danışma gereği duydum.

sol tarafta focus yazıyor ama diğer aracımız da 03' symbol. yazları Osram NB kullanıyorum ama yazın bile yeterli gelmemeye başlayınca, farklı bir şeyler düşünmeye başladım. mercek, xenon vs. araştırırken linkteki vb. led ürünlere rastladım:

http://www.ebay.com/...e-/271277892926 ,

http://www.ebay.com/...t-/271276565966 ,

http://www.ebay.com/...K-/200963986133 .

evet, sizce bu tür ürünler iş görür mü? aydınlatması nasıldır? ingilizcem çok kötü değil ama yabancı forumlara girip bakacak kadar da iyi değil maalesef. biraz baktım ama pek bilgi alamadım.

şimdiden teşekkürler,

iyi günler.

Hangi fara takarsanız takın, bu çakma ledli ampuller halojen ampullerin odağını tutturamayacağından düzgün ışık vermez. O model symbol'un farı H4 diye hatırlıyorum, H4'ün performansı pek iyi olmuyor, yapılabilecek çok fazla bir şey yok.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mutlu Güney    16
Mutlu Güney

öncelikle merhabalar.

şimdiden teşekkürler,

iyi günler.

öncelikle merhabalar.

şimdiden teşekkürler,

iyi günler.

Bu ürünlerden geçen hafta sipariş etmiştim, sanırım hafta sonu elime ulaşır. Takıp konu hakkında size bilgi veririm.

İletiyi paylaş

Umut Taşlı    11
Umut Taşlı

Bu ürünlerden geçen hafta sipariş etmiştim, sanırım hafta sonu elime ulaşır. Takıp konu hakkında size bilgi veririm.

vallahi çok iyi olur. artık iyice kör hissetmeye başladım kendimi symbol'de. Allah'tan bir tek araç o değil de akşamları -zorunlu olmadıkça- binmek zorunda kalmıyoruz.

iyi günler.

Hangi fara takarsanız takın, bu çakma ledli ampuller halojen ampullerin odağını tutturamayacağından düzgün ışık vermez. O model symbol'un farı H4 diye hatırlıyorum, H4'ün performansı pek iyi olmuyor, yapılabilecek çok fazla bir şey yok.

http://www.otoaksesuartoptancisi.com/dosya/oto-ampul-cinsleri.html

linkteki adresten bakmıştım far tipine. burada kısaların H7, uzunların H1 olduğu yazıyordu. herhalde doğrudur diye bunu geçerli kabul ettim ama?

peki iyi aydınlatma için -mercek montajı yapılmadan- yapabileceklerim neler?

bugüne kadar gerekli oldukça far camlarını temizletmişimdir. bu konuda sıkıntı yok. ama sol farın yükseklik ayarında bir sorun var, çalışmıyor. ampul olarak ana konudan tavsiye edilen bir ampul seçerim, o da kolay. yalnız fara içten ve dıştan baktığımda, sanki yuvasında bir sorun var gibi görünüyor. akşama fotoğraf da ekleyeceğim inşallah. yamuk gibi sanki. bu da etkiler herhalde görüşü, değil mi?

neyse, anlayacağınız kör kör seyahat etmekten sıkıldım. tavsiyelerinizi elimden geldiğince uygulamaya çalışacağım.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.787
Selçuk Keleş

vallahi çok iyi olur. artık iyice kör hissetmeye başladım kendimi symbol'de. Allah'tan bir tek araç o değil de akşamları -zorunlu olmadıkça- binmek zorunda kalmıyoruz.

iyi günler.

http://www.otoaksesu...l-cinsleri.html

linkteki adresten bakmıştım far tipine. burada kısaların H7, uzunların H1 olduğu yazıyordu. herhalde doğrudur diye bunu geçerli kabul ettim ama?

peki iyi aydınlatma için -mercek montajı yapılmadan- yapabileceklerim neler?

bugüne kadar gerekli oldukça far camlarını temizletmişimdir. bu konuda sıkıntı yok. ama sol farın yükseklik ayarında bir sorun var, çalışmıyor. ampul olarak ana konudan tavsiye edilen bir ampul seçerim, o da kolay. yalnız fara içten ve dıştan baktığımda, sanki yuvasında bir sorun var gibi görünüyor. akşama fotoğraf da ekleyeceğim inşallah. yamuk gibi sanki. bu da etkiler herhalde görüşü, değil mi?

neyse, anlayacağınız kör kör seyahat etmekten sıkıldım. tavsiyelerinizi elimden geldiğince uygulamaya çalışacağım.

7701054063-500x500.jpg

Ben yanlış hatırlamışım senin farın buydu değil mi ? H7-H1'di ampulleri. Osram NBR kullanıyorsan ampul olarak yapabileceğin fazla bir şey yok. Farının optiği ancak bu kadar aydınlatabiliyordur. Seviye ayarını yaptır veya sen burdan yararlanarak yap : http://www.geceucusu.com/topic/2417-far-seviyesi-nasil-ayarlanir/

Bunun dışındaki çözümler uzun vadede zarar veren çözümler olduğundan önermiyorum.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mutlu Güney    16
Mutlu Güney

Hatırladığım kadarıyla bu farın merceklisi de vardı, onu temin etmeniz daha iyi olmaz mı?

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.582
Mahmut Akbulut

Hatırladığım kadarıyla bu farın merceklisi de vardı, onu temin etmeniz daha iyi olmaz mı?

Bu farın merceklisi clio rs te var :good1: mk3 makyajsız kasada yan sanayi angel eye farlar mercekli onlarında aydınlatma kalitesi malum :fiuw:

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Umut Taşlı    11
Umut Taşlı

peki, o konuyu daha önce okuyup denemeye niyetlenmiştim ama fırsat bulamamıştım. neyse, belirtilenleri yapıp sonucu aktarırım.

iyi günler.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap