• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Volkan Karaosmanoğlu

Park - plaka ledlerinde arıza ışığını önleme - 5W bağlantı

Recommended Posts

Sefa Dede    1
Sefa Dede

Hoş buldum.. teşekkur ederim..

Forum; gerçekten yararlı, güzel çeşitli bilgilerle dolu ve sağlıklı yasalara uygun yönetici kurallarında olması üyelerinde bilinçli olması taktire şayan bir duruş sergilemektedir. Bu yüzden herkesi tebrik ederim.

1. Farlarımda mercek mevcuttur. (Başka yanlışım olmamıştır umarım, affınıza sığınırım,)

post-6467-0-80066900-1360072831_thumb.jpg

2. İlginize teşekkür ederim, fakat bu konulardan çok fazla anlamıyorum, söylediğiniz ''25 W alüminyum direnç'' 25 W kondansatörmü oluyor, ebat veya model farkı oluyormu?

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.575
Mahmut Akbulut

Anlayışınız için teşekkür ederim,cümlenize far ve sislerde xenon diye başlayınca konunun xenon muhabbetine dönmemesi için ilgili forum kuralını hatırlatmak istedim olur ya kayıt sırasında forum kuralları okunmamış veya dikkatinizden kaçmış olabilir :good1:

Alüminyum direnç resmini ekliyorum ama hazırda 50W vardı...

post-4834-0-01452600-1344261790.jpg

İletiyi paylaş

Sefa Dede    1
Sefa Dede

Buldum bi deneyelim bakalım, teşekkur ederim.. :)

tarihinde sefa dede tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Seçkin Öztürk    0
Seçkin Öztürk
On 05.02.2013 at 18:10, Mahmut Akbulut yazdı:

Anlayışınız için teşekkür ederim,cümlenize far ve sislerde xenon diye başlayınca konunun xenon muhabbetine dönmemesi için ilgili forum kuralını hatırlatmak istedim olur ya kayıt sırasında forum kuralları okunmamış veya dikkatinizden kaçmış olabilir :good1:

Alüminyum direnç resmini ekliyorum ama hazırda 50W vardı...

post-4834-0-01452600-1344261790.jpg

Yarın direnç alıp deneme yapacağım. 12v lik led için (stop fren sinyal) kaclik direnç olmali

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.575
Mahmut Akbulut

Sinyaller için 50W 8ohm yeterli ...

• Teşekkür et 1

İletiyi paylaş

Seçkin Öztürk    0
Seçkin Öztürk
11 dakika önce, Mahmut Akbulut yazdı:

Sinyaller için 50W 8ohm yeterli ...

Stop fren geri sis için.?

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.488
Oktay Toker

Öncelikle araçta stop vesaire için ampulleri söküp deneme yapın.Arıza ışığı yaktığına emin olun.

İletiyi paylaş

Seçkin Öztürk    0
Seçkin Öztürk
37 dakika önce, Oktay Toker yazdı:

Öncelikle araçta stop vesaire için ampulleri söküp deneme yapın.Arıza ışığı yaktığına emin olun.

Işık ile uyarı veriyormu bilmiyorum abi. Sinyal led hızlı yanıyor diğer stop felan pir pir ederek düşük huzmede isik ile yanıyor. Kontak kapalı ikende. Ama geri vitese taktığım canbus özellikli led de hicbir sıkıntı yok gayet güzel çalışıyor. Düzgün yanmayanlarda canbus özelliği yok. Yarın evdeyim direnç alıp deniyeyim dedim ama direnç ampullere göre değişiyor mu onu öğrenmek istedim. Yanlış almim. 

İletiyi paylaş

Seçkin Öztürk    0
Seçkin Öztürk

Abi şimdi soktum ampulleri denemek için sokuk halde calistirinca kadranda bende uyarı vermiyor

tarihinde Seçkin Öztürk tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.488
Oktay Toker

Arka ve önlerde Sinyal için her şekilde bu direnç şarttır.

Stop bölümünde ve park aydınlatma sisteminde üst nesil araçların bazılarında güvenlik amaçlı olarak arıza ışığı verir.Bir çok modelde vermez.Ekranda yada ampul şeklinde bir ışık yoksa ampul yerine geçecek bir ilave dirence gerek yok.Park olarak ise plakalık bölümü ayrıyeten bir kontrollü olarak karşımıza çıkar bunada bazı modellerde mecburen ampul yerine geçecek direnç şart olmaktadır.

İletiyi paylaş

Seçkin Öztürk    0
Seçkin Öztürk
11 saat önce, Oktay Toker yazdı:

Arka ve önlerde Sinyal için her şekilde bu direnç şarttır.

Stop bölümünde ve park aydınlatma sisteminde üst nesil araçların bazılarında güvenlik amaçlı olarak arıza ışığı verir.Bir çok modelde vermez.Ekranda yada ampul şeklinde bir ışık yoksa ampul yerine geçecek bir ilave dirence gerek yok.Park olarak ise plakalık bölümü ayrıyeten bir kontrollü olarak karşımıza çıkar bunada bazı modellerde mecburen ampul yerine geçecek direnç şart olmaktadır.

Dediğim gibi abi bende kadranda uyarı ışığı yok ampulu sokup led takınca led üzerinde uyarı veriyor düşük dirençte yanıyor flaşör gibi. Buna da direnç takmak gerekiyor burda okuduğum kadarı ile. Ama sinyal ve stoplarda direnç özellikleri değişir mi onu anlamadım. Birde cok fazla isinmamasi icin farklıbir direnç varmi. Direnç hakkında bir önerin varsa abi alip takayım. Bu arada önlerin sinyalleri degistirmicem sana farlari modifiye yaptircam diye ugrasmim 

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.488
Oktay Toker

Direnç örnegi eklediğiniz resimdeki gibidir farklı bir örnek olsa idi mutlaka konuda yazılırdı.

• Teşekkür et 1

İletiyi paylaş

Seçkin Öztürk    0
Seçkin Öztürk
1 saat önce, Oktay Toker yazdı:

Direnç örnegi eklediğiniz resimdeki gibidir farklı bir örnek olsa idi mutlaka konuda yazılırdı.

Bu arada abi şimdi aklıma geldi arka koltuk tavan aydinlatmasina led takınca sigorta atıyor demistim ya ben kapı esiklerine krom ledli kapı eşiği taktım birde onlere ledli ayak aydınlatması taktım. Hepsinin elektirigini ön tavan aydinlstmasinin kablosuna bağladım kapı açılınca yansınlar diye. acaba on arka tavana led takınca hatta fazla mi yüklenme oluyor olabilir.?

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.488
Oktay Toker

Normalde her hangi bir fazlalık oluşturmaz lakin aracın kontrol ünitesi konudada yazmıştım akım fazlalığı hesaplıyorsa bunun etkisi olması muhtemel.Başka türlü kesin net cevap vermem zor.

• Teşekkür et 1

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap