İçeriğe Yönlendir
Hüseyin Hoca

Ford Transit 6 (2000-2006) Mercekli Farlar + Ledli Park

Recommended Posts

Hüseyin Hoca
Hocam, benim arabanın da orjinali halojen h4. Seninki gibi update olayı düşünüyorum da kaça mal oldu?bi xenon merceği, ampüller ve balastlar filan hepsi çıkma parçalar mı? Biraz detay verirsen sevinirim, ayrıca bi xenondan sonra orj far ayarını kullanabiliyor musun?

Sadece mercek çıkma kullanıldı. Xenon seti sıfır aldım. Bi-xenon'da far ayarı aynı şekilde kullanılıyor. Maliyet olarakta yuvarlak hesap; 800 tl diyebiliriz. Yeni far almazsanız fiyatı 200 lira düşürebilirsiniz.

------------------------------------

Farın üzerindeki lekenin büyük kısmı kamyonetten gelmiş. Tazyikli suyu yakından vurunca epey azaldı.

------------------------------------

Her ne kadar yakında tamamen yenilecek olsa da herşeye rağmen benim çok hoşuma giden Ford Transit gündüz farları;

76408017.jpg

46849180.jpg

97969038.jpg

Nasıl?

tarihinde H tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Serkan Gök

Güzel olmuş ama farın içinde olsa daha güzel durcağını sanıyorum..Hüseyin Hoca m şu yeni transitten alda mercek nasıl duruyor bi bakalım ilke imza atmış olursun ben gibi :)

İletiyi paylaş

Mustafa Bağseven

Tamponu yolla da çakmasını yapıyım sana:)

İletiyi paylaş

Hüseyin Hoca
Güzel olmuş ama farın içinde olsa daha güzel durcağını sanıyorum..Hüseyin Hoca m şu yeni transitten alda mercek nasıl duruyor bi bakalım ilke imza atmış olursun ben gibi :)

Yeni transit derken aşağıdaki modelse bizden önce davranmışlar. :D Önümüzdeki yada bir sonraki yıl piyasaya çıkacak olanı kastediyorsan bellimi olur belkide mercekli olur.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yede...xenon-far/detay

Tamponu yolla da çakmasını yapıyım sana:)

Artık vega'ya yapacağız çakma uygulamaları. :D Transit'i devrediyorum artık.

İletiyi paylaş

Oktay Toker

transit gidiyor ha..iyide ugraştın.hayırlısı.

kırmızı transit çok hoşuma gitti bu boyayla kuşakla süper durmuş.gündüz farıda bencede fardan ayrı olmalı.ayrı bir özellik olarak durmalı.bu transittekide basit ama yeri çok güzel konumlandırılmış.

İletiyi paylaş

Hüseyin Hoca

Bencede gündüz farı ayrı daha güzel.

Evet transiti vereceğim araçta gerçekten emeğim çok fazla. O kadar çok ekstra özellik eklemiştik ki sökmeye kalksak 1 haftamı alır. Herşey kısmet işte..

İletiyi paylaş

Recep Yazıcı
Bencede gündüz farı ayrı daha güzel.

Evet transiti vereceğim araçta gerçekten emeğim çok fazla. O kadar çok ekstra özellik eklemiştik ki sökmeye kalksak 1 haftamı alır. Herşey kısmet işte..

Hayırlısı olsun Hüseyin kardeş.

İletiyi paylaş

Hüseyin Hoca

Sağolun.

tarihinde H tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Hüseyin Hoca

İlk sayfadaki resimlerde görülen mercekli farlarımız zarar gördüğü için yeniden mercekli far yapıldı.

Farlar: Orjinal Mako marka..

Mercek: Hella. (2010 audi a6'dan çıkma)

Mercek kapağı: Mercedes (E serisinden çıkma)

Ampül: D2s Osram

Balast: Mitsubishi Gen 4

Eski mercekli farda kullanılan kapaktan farklı bir kapak kullandık. Birde far karşıdan bakınca reflektör karartılmış gibi duruyor ama öyle değil. Yandan çekilen resimlerde durum daha iyi anlaşılıyor. Merceğin etrafı kapaktan anlaşılmıyor sanırım siyah renk. Bu yüzden karşıdan bakınca reflektöre siyah görünüm vermiş. Bence iyi de olmuş. Far kararmış durduğu için mercek daha fazla ön planda farkı farkedilir oldu.

Performans çok iyi. Oem kitin artıları sanırım. Yaşasın orjinal kahrolsun çin.. :)

Far; merceği takılmış, kiti içine monte edilmiş şekilde tek parça. Sadece orjinal sokete tak çalıştır. Sıfır hata olması için elimden geleni yaptım. Sadeve reflektör titrememsi için farı kapağını açıp alt reflektörün altına biraz silikon sıktım. Şu an sorunsuz.

İşte fotolar;

vPlla.jpg

2fztG.jpg

b5Wbf.jpg

gv55v.jpg

7uCYv.jpg

Bunlarda kısalar yanarken;

yoosp.jpg

71SvN.jpg

n0942.jpg

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek

Farlar: Orjinal Mako marka..

Mercek: Hella. (2010 audi a6'dan çıkma)

Mercek kapağı: Mercedes (E serisinden çıkma)

Ampül: D2s Osram

Balast: Mitsubishi Gen 4

Tam toplama olmuş.. :)

Ama güzel olmuş.. güle güle kullan...

İletiyi paylaş

Hüseyin Hoca

Zengin içeriğe sahip abi. Sağolun. :)

İletiyi paylaş

Turgut Oturmaz

Hayırlı olsun. Ama gündüz selektörde kullanılmak zorunda olunan bir sistemde D1S kit kullanılsa daha iyi olurdu.

İletiyi paylaş

Hüseyin Hoca

Balast gayet iyi ısıtıyor. Sellektörü yapabiliyorum. D1s meşakktli, daha önce kullandım ama far arkası sıkıntılı oluyor. D2s'i bu yüzden tercih ettim.

Farlar açıldığında 6-7 saniye de kendine geliyor.

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Gayet güzel oldu.İyi günlerde kullan.Mercek bu devide böyle güzelleştirebiliyor ise daha ne demeli acep.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Coşku Arşiray

bir mercek bu kadar mı yakışır yahu? elinize sağlık.

İletiyi paylaş

Hüseyin Hoca

Sağolun teşekkürler..

İletiyi paylaş

Hüseyin Hoca

2 ay önce bir talihsizlik sonucu farımın kçöesini çok ufak bir delik açmak sureti ile kırmıştım. O gün bugündür içine devamlı su giriyor ve buhar oluyordu. Sonunda bugün farı söktüm, farı camından ayırdım, kırık yeri tamir ettim ve farı tekrar topladım. Ellerim acıyor kolay iş değil hani..

Far epey su doluydu, alt üst yapınca su biraz azalmış gibi;

F7GeV.jpg

dAbhE.jpg

Camı 45 dk. süren bir uğraşı ile ayırdıktan sonra;

OgLu9.jpg

Farın içi sudan sebep nemli olduğundan ampülün kafası bile pas tutmuş. :)

Kvd4A.jpg

Far toplanıp silikonları kurumaya bırakılıyor;

cMKAT.jpg

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Geçmiş olsun iyiki o kadar süreden sonra ampul ve reflektöre birşey olmamış...

İletiyi paylaş

Buğra Kızılcan

Balast gayet iyi ısıtıyor. Sellektörü yapabiliyorum. D1s meşakktli, daha önce kullandım ama far arkası sıkıntılı oluyor. D2s'i bu yüzden tercih ettim.

Farlar açıldığında 6-7 saniye de kendine geliyor.

Aklıma birşey takıldı.D2s D1s'e göre daha mı küçük yani ?

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Aklıma birşey takıldı.D2s D1s'e göre daha mı küçük yani ?

Bakalım küçük mü? :unknw:

post-4834-0-39480700-1327444426.jpg

post-4834-0-09404300-1327444443.jpg

post-4834-0-78355100-1327444495.jpg

post-4834-0-14509000-1327444507.jpg

İletiyi paylaş

Buğra Kızılcan

Anladım abi sağol teşekkür ederim :) arkadaş öyle yazınca sormak istedim.

İletiyi paylaş

Hüseyin Hoca

Evet d2s küçük. :)

D1s farın arkasına taştığı için kapatması/izole etmesi meşakkatli olmuştu daha önce. Gerçi far farklıydı eski kasa transitin di, belki bu fara d1s sığabilirdi, kısmet artık, d2s yetiyor şu an..

Geçmiş olsun iyiki o kadar süreden sonra ampul ve reflektöre birşey olmamış...

Ampül ve reflektöre birşey olacağını sanmıyorum. Sadece metal yüzeyler nemden dolayı pas tutmuş.

tarihinde Hüseyin Hoca tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

bazen ampul patayabiliyor gerçek anlamda patlayabiliyor renault brodway farına xenon takmış akıllı bir arkadaşımız bende hava filtresi almaya gitmiştim ampulü çıkarttılar ama xenon tüpü yok :D camı değiştirmişler slikon takmadan buda tabi içine su almış yanarkende su geldiğini tahmin ediyorum

geçmiş olsun farkedince bantla falan kapatsaydın deliği olmazmıydı?

Dua etsin sadece ampulle kurtarmış daha kötü şeylerde olabilirdi!!!

İletiyi paylaş

Oktay Can Eren

Hüseyin Bey harika olmuş gerçekten,güle güle eskitin:)

İletiyi paylaş

Hüseyin Hoca

geçmiş olsun farkedince bantla falan kapatsaydın deliği olmazmıydı?

Farın tam köşe sivri ucuydu. Kırıldığında inceledim delinmemiştir diye kurcalamadım. Sonra ilk yağmurda hafif su alınca silikon uyguladım, ama dışardan yapılan uygulama ne kadar sağlıklı olur ki, işe yaramadı. Bir müddet böyle gezdim, ilk fırsatta da farı açıp normale çevirdim.

Hüseyin Bey harika olmuş gerçekten,güle güle eskitin:)

Teşekkürler Oktay bey, sağolun.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...