İçeriğe Yönlendir
Hüseyin Hoca

Ford Transit 6 (2000-2006) Mercekli Farlar + Ledli Park

Recommended Posts

Hüseyin Hoca

Öncelikle mercek çalışması için Şlker (romeoilker) arkadaşımıza teşekkür ediyorum. Aracımda daha önce monza h4 8000k xenon kit vardı. Ancak sizinde bildiğiniz gibi mercek olmadan bu tür kitler aracının önünü aydınlatması ile birlikte yollarda tepelerde bulunan trafik tabelalarını bile aydınlatıyor. :) Bu durum beni rahatsız ediyordu ki bu site ile karşılaştım. Uzun süren bir araştırma neticesinde Şlker arkadaşımızla irtibata geçip kendisine bir takım orjinal çıkma far gönderdim ve 1 haftaya yakın süren çalışmanın ardından mercekli ve sinyallerin yan tarafına park lambası için monte edilmiş ledli farlarıma kavuştum. Eski farlarımın üzerinde bulunan kitin ampüllerini 5000k d2s ampüller ile değiştirdikten sonra ve far ile alakalı bazı uzun süren aksaklıklardan dolayı yaklaşık 4 saat süren bir işçiliğin ardından mercekli farlarımızı araca monte ettik.

Artı yada eksi görüşlerinizi bekliyorum.

Şşte birkaç foto;

89255020.jpg

71225054.jpg

66214593.jpg

42134355.jpg

83146052.jpg

26110552.jpg

30978938.jpg

Aşağıda bulunan 2 fotoğraf hakkında sizlerin yardımına ihtiyacım var arkadaşlar. Sizinde gördüğünüz gibi farlarım genelde beyaz (mavimsi) yanıyor ama bazende sarı yanıyor. Bunun sebebi nedir?

31582576.jpg

56817470.jpg

Müsait olamadığım için karanlıkta far ışığını göstermek için fotoları çekip ekleyemedim. Yakın zamanda eklemeye çalışırım. Nasip olursa sıra ledli stop lambalarında...

İletiyi paylaş

İlker Kemal

Hayırlı olsun yeni farlar.Umarım gece aydınlatmasıda tatmin edici olmuştur.Ampüller ilk yandıkları zaman mavı ışık verır.Isınmaya başladıkca ışık rengı beyaza döner.

İletiyi paylaş

Sercan Keklik

sizi tebrik ediyorum HID xenon kitte ısrarcı olmayıp böyle bir uygulamaya geçtiginiz için.. şu sıralar cogu ticari araç ve yolcu araçlarında bu tür far modifikasyonu görüyorum ve bu benı cok sevındırıyor.. Ilker elıne saglık..

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek

Çok şık.. Belki de bir ilktir..

İletiyi paylaş

Hüseyin Hoca
Çok şık.. Belki de bir ilktir..

Teşekkürler. Yeni modellerinde mercekli far yaptıran görmüştüm, fakat bu kasalarda bende sanıyorumki bizim araç bir ilk.

İletiyi paylaş

Köksal Yılmaz

ben çok beğendim görüntüsünü, bende geçmek istiyorum aslında mercek olayına da şu ara başka işler var sıra gelmiyor. gece görüşünüzü nasıl etkiledi (olumlu yönde olacağını tahmin ediyorum). resimlerle paylaşırsanız sevinirim. güzel günlerde kullanın

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Far epey genişmiş, bir uzun mercek gidermiş buraya. Elinize sağlık güzel olmuş, şık görünüyor.

İletiyi paylaş

Hüseyin Hoca
Far epey genişmiş, bir uzun mercek gidermiş buraya. Elinize sağlık güzel olmuş, şık görünüyor.

Far tasının bir merceği daha kaldırabileceğini zannetmiyorum. Far dizaynı çok farklı. Sanırım bu konu hakkında Şlker arkadaşımız daha detaylı bilgi verir..

İletiyi paylaş

Murat Dellal

Çok şık durmuş hayırlı olsun kaça patladı hepsi ?

İletiyi paylaş

Hüseyin Hoca
Çok şık durmuş hayırlı olsun kaça patladı hepsi ?

Ozel mesaj olarak gonderdIm.

tarihinde hoca1677 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Lokman Ceritlioğlu

gayet güzel olmuş yolunuz aydınlık olsun.

İletiyi paylaş

Hüseyin Hoca

Şşte gece fotoları. Kapalı otoparkta çektim. Araba biraz çapraz duruyordu.

92025769.jpg

Buda biraz yakından oldu ama olsun. Yavaş yavaş mercek ışık fotosunu çekmeyide öğreneceğiz. (10 mt.'den)

grnt0320q.jpg

İletiyi paylaş

Turgay Tuna

Farlar çok güzel olmuş Şlkerin eline sağlık yine çoşturmuş bu arada baya da ünlendin haberin olsun.

İletiyi paylaş

Hüseyin Hoca

Mercek montajı yapmadan önceki 8000k h4 xenon ışığı; Kısalar..

grnt0263.jpg

Mercek montajından sonra, 5000k d2s xenon ışığı; Kısalar..

grnt0316.jpg

Mercek montajından sonra, 5000k d2s xenon ışığı; Uzunlar..

grnt0317n.jpg

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Işığın homojenliği harika ... Güle güle kullan.

İletiyi paylaş

Murat Ş.

h4 ün ısııgı aynı 6000k gibiymiş

İletiyi paylaş

Hüseyin Hoca

Çok şükür artık önümün dışında yukardaki trafik levhalarını ve önümde giden araçların içini aydınlatmıyorum. Artık sadece önümü yeterince aydınlatıyorum. :)

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Ya zaten hangi birinin renginin uyduğunu şimdiye kadar gördüm ki, etiketi bas sat olay bu.

İletiyi paylaş

Hüseyin Hoca

Fotodan anlamak zor..

Mesela 5000k fotolardaki gibi değil. Biraz daha sarı yanıyor.

İletiyi paylaş

Asım Türkoğlu

Çok iyi duruyor yahu maşallah.

Aydınlatma da iyi maşallah.

İletiyi paylaş

Hüseyin Hoca

Şu işe bakın. Aşağıdaki linkte bulunan ilanda fotoğraflardan soldan 3. cü fotoğraf bana ait yani netten alıntı (çalıntı) ;) Bu sahibinden.com türü yerlerinde yavaş yavaş güven kaybı epey başladı.

Ne yapsam telif hakkımı talep etsem.. :)

http://www.sahibinden.com/zenon_far_kiti_b...=promotion_hpva

İletiyi paylaş

Hüseyin Hoca

Mercekleri çıkma far alıp ona monte etmiştik ama istediğim gibi olmamıştı. Sağolsun montaj yaparken elektrikçi arkadaşlar içini kablo parçacıkları ile doldurmuştu. Bizde mercekleri çıkma farlardan alıp aracımın orjinal kendi farlarına taktık ve içindeki park ledlerininde sayısını 3 er adet artırdık. Şimdi daha iyi pırıl pırıl oldular.

Far ayarım iyimi? Özellikle güzel olsun diye bosch car service'ye gittik ama sanırım sol taraf biraz yukarıda kaldı. Belki şu an gözükmüyor ama bir nesneye yaklaştığımda sol resmen sağ tarafı geçiyor. Sizce nasıl?? Soruyorum çünkü far ayarını tamamen ayarlayıp reflektörü silikonla sabitlemem gerek. farın içi çok büyük reflektör titreme yapıyor buda hiç hoş olmuyor.

grnt0150.jpg

grnt0151i.jpg

Bir sorum daha var. Aşağıdada gödüğünüz gibi gösterge ışıklarını beyaza ibreleride kırmızıya çevirmek istiyorum. İçeride karşımıza ne çıkacak. Ampülmü? Ledmi? Ampülse nasıl bir yolu takip edeceğiz, eğer led ise neler yapmamız gerek??

grnt0152l.jpg

grnt0155c.jpg

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Resimde hizalamaları eşit gibi duruyor ama yanıltıcı olabilir. En güzeli İşçilik ve Montaj / Seviye ayarı konusundaki gibi kendin ayarlaman. Bence kadrandan ampul çıkıcak.

Seviye motorunu iptal etmeyin. Ben reflektörün altına şu sert contalardan ikişer tane kesip yarım O şeklinde koyarak titremeyi önemli ölçüde azaltmıştım. Duvara yakın bir şekilde farı yakıp, ön cam yokken belli noktaları tutarak titremenin nerde oluştuğunu bulabilirsin.

post-5-1250866245.jpg

İletiyi paylaş

Yusuf Gür

bişey dicem bu resim bu araca mı ait :blush:

8.jpg

10.jpg

tarihinde impress tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

evet

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...