• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Volkan Karaosmanoğlu

Alfa Romeo 156 Bi-Xenon Mercek Modifiyesi

Recommended Posts

Sercan Keklik    4
Sercan Keklik

Şstedigim rengi göstermemişim :)

brex10000021sl8.jpg

3809853359681hfsr6301on6.jpg

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.850
Selçuk Keleş

8000'de aşağı yukarı böyle bir renk. Makina ayarları veya bir çok nedenden dolayı resimler gerçeği yansıtamayabiliyor, denemeden anlamak zor, bu kadar ince eleyip sık dokumaya da gerek var mı ? :)

İletiyi paylaş

Sercan Keklik    4
Sercan Keklik

renk önemli :)

birde bugun bi arkadaşımın Xenonunu gördüm aynı araç aynı far, böyle xenon gibi göz almıyor projektörün içine bakabiliyodum, ben xenon olmadıgını söyledim ama aracı yeni aldıgı için oda bilmiyor. Xenonda böyle birşey olması mümkünmü?

Edit: sanırım bu gidişle 4.300 k takıcam :)

gradazioniK-xenon.jpg

tarihinde SerCy tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Soner Kayahan    3
Soner Kayahan

bu resimler üzerinde oynanmış resimler gerçek değil yani

4300k daha sarımsı bir renk bırakır

6000k ise neredeyse beyaz

tabi bu renkler markaya göre değişiyor bunu da unutmamak lazım

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.850
Selçuk Keleş

Benim projektörde 4300K Osram takılı. Işık dağılımında sarımsılık daha belirgin. Park LED'lerim 8000K.

Philips D2S bundan daha beyaz yanar.

Ama senin örnek resmindeki ampul bariz 8000K.

post-5-1195889022.jpg

İletiyi paylaş

Can Ekin    6
Can Ekin

4300K iyidir iyidir :)

İletiyi paylaş

Soner Kayahan    3
Soner Kayahan

6000 idealdir :)

İletiyi paylaş

Can Ekin    6
Can Ekin

zewk meselesi ancak tavsiyem orjinal mercekli xenonlu hatta bi-xenon bir araç kullanmanızı tavsiye ederim :) (mercedes bmw vb. bnim tavsiyem alfa 159 :p ) ondan sora 6000K çok yavan gelmeye başlıyor :) 4300K nın mercekle homojen ve keskin dağılımı ve gözü yormayan renginden sora eskiden 6000K derken şimdi diyemiyorum :)

ama yine kişisel tercihtir :)

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    603
Mehmet Özyürek
4300K nın mercekle homojen ve keskin dağılımı ve gözü yormayan renginden sora eskiden 6000K derken şimdi diyemiyorum :)

ama yine kişisel tercihtir :)

Önceden 6000K şimdi 4300K kullanan ayrıca her ikisini de her türlü yol şartlarında test etmiş biri olarak, bende 6000K veya üstü diyemiyorum..

Tabi kişisel tercih meselesi.. :)

İletiyi paylaş

Sercan Keklik    4
Sercan Keklik

4300K takınca ben çok sarı olucak diye korkuyorum :) yani Xenon oldugu belli olmaz gibi geliyor :s

İletiyi paylaş

Cem Temizsoylu    1
Cem Temizsoylu

Xenon olmayan araba kalmadı neredeyse, çoğunluğu 6000K ve üzeri kit olduğu için bence 4300K kendini daha çok belli eder. Mercekli veya merceksiz xenonlu olduğu fark edilir zaten.

İletiyi paylaş

Sercan Keklik    4
Sercan Keklik
gradazioniK-xenon.jpg

Düşündüm ettim bi ton inceledim bazı araçlardaki xenonları :) Genelde 6-8-10K inceleme fırsatım oldu (merceksiz) aracın içinden bakıldıgında Yere düşen ışıktaki mavimsiler pek hoşuma gitmedi :s

Sanırım bu yukardaki resimde 4.300K tarzında bi renk arıyorum ben daha mavimsi benim hoşuma gitmeyecek.. 4.300K takıcak olmamada en cok sanırım selçuk abi sen sevinceksin :)

Umarım merceksiz bu rengi yakalıyabilirim. Sarımsı bi renk istemiyorum cünkü :)

İletiyi paylaş

Mustafa Avcı    0
Mustafa Avcı

philips d2s çokda sarı yanmaz bence

piyasadaki en yaygın ampulelrden birisi çoğu otomobil üreticiside kullanıyor hemde

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.850
Selçuk Keleş

SerCy, mustafa avcı

+1

aklın yolu bir

(güzel kafiye oldu)

hele bi de göz alışınca vazgeçemezsin

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    603
Mehmet Özyürek

Benim 4300K'nın resmi..

Belki fikir verir.. (Aslında bu görüntüden biraz daha sarı ama yine becerememişim resim çekmeyi :s)

xenon2.jpg

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sercan Keklik    4
Sercan Keklik
:s bizdeki 159dada bixenon 4300K ampul var ondaki beyazlıkta hemen hemen aynı gibi ama.. Mercekli ile merceksizin arasındaki renk farkı tahminen ne kadar olur hiç test eden inceleyen gören yok mu acaba :)

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.850
Selçuk Keleş
:s bizdeki 159dada bixenon 4300K ampul var ondaki beyazlıkta hemen hemen aynı gibi ama.. Mercekli ile merceksizin arasındaki renk farkı tahminen ne kadar olur hiç test eden inceleyen gören yok mu acaba :)

sen 4300K kit bulabilcek misin ?

İletiyi paylaş

Can Ekin    6
Can Ekin

kısa+sis lere aldığı 8000K ların 4300K larıda warmış. :s

İletiyi paylaş

Sercan Keklik    4
Sercan Keklik
:s var var tarihinde SerCy tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.850
Selçuk Keleş

Şlk zamanlarda farımda mercek yokken 4300K kitim vardı ve hiç sarılık yoktu, hatta çok uçuk mavimsi rengi de vardı, çok hoş, güzel görünüyordu. Bikere zaten dışarıdan halojenle karıştırılması gibi bişey sözkonusu olamaz ışığın gücü o kadar belli ki.

Bu aşamada bir karar vermen lazım, 4300 alıp memnun olmazsan gider 6 ya da 8 ile değiştirirsin ampullerini olur biter. Başkasının ne göreceğine takılma senin ne gördüğün önemli :s

İletiyi paylaş

Can Ekin    6
Can Ekin

Sercanım bence sende 4300K cı olucan..

düşün, gözünün önüne şu terbiyesiz(!) 159 un farlarının yerdeki rengini getir bence kesinlikle 4300k dersin..

İletiyi paylaş

Sercan Keklik    4
Sercan Keklik

4.300 lerim gelmiş bulunmakta ve önümde ;)

yalnız h1 icin olan h3 olarak gelmiş fakat uyuyormuş sanırım, taktırıyımmı? bekliyimmi? bi problem olurmu? (Sis farına takıcam)

son olarak ise yarın bunları taktırabilecegim Avrupa yakasında UYGUN,TEMŞZ,ŞYŞ Şşçilik yaptırabilecegim, Far ayarı vs.. bu işten anlıyan birileri varmı? :)

İletiyi paylaş

Can Ekin    6
Can Ekin

Hayırlı olsun..

sislerin montajı biraz zor olabilir ama kısaların montajı kolay olacaktır Sercan..sürekli takan biryerde rahat taktırırsın ki maslakta bulursun birsürü yer..

ama yazıcak biri olucaktır..

bende söktüm sattım gündüz ve bu gece ,yağmur flnda yağdı bariz kör oldum ;) halojenle önümğü görmüyormuşum canım :)

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.850
Selçuk Keleş
4.300 lerim gelmiş bulunmakta ve önümde ;)

yalnız h1 icin olan h3 olarak gelmiş fakat uyuyormuş sanırım, taktırıyımmı? bekliyimmi? bi problem olurmu? (Sis farına takıcam)

son olarak ise yarın bunları taktırabilecegim Avrupa yakasında UYGUN,TEMŞZ,ŞYŞ Şşçilik yaptırabilecegim, Far ayarı vs.. bu işten anlıyan birileri varmı? :)

Kısa farın H7 idi değil mi onda sorun yok herhalde ? Sis farının orjinali ne ise onu tak, H1 ise H3'ü uydurmaya çalışma, hatalı olur, sonuç alamazsın.

İletiyi paylaş

Sercan Keklik    4
Sercan Keklik

bugun taktırıcaktım ;) tamponu sökmek gerek dediler elletmedim.. :) iyi bi usta yokmu bunu takıcak? kime sorsam tamponu söktür gel diyorlar.. fiyat olarak ise tampon sökme hariç 40 ytl istediler. (Sis + far)

Selçuk abi kısa farım h7 ama sislerede takıcam ben. H3le H1 in sanırım oturma yerleri aynı tabi söküp görmeden bişey diyemiyecegim sadece ampul boyları kısa :) olmadı onun ampulunu bekleriz problem degil..

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap