• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Volkan Karaosmanoğlu

Alfa Romeo 156 Bi-Xenon Mercek Modifiyesi

Recommended Posts

Volkan Karaosmanoğlu    0
Volkan Karaosmanoğlu

Herkese selamlar..siteye bugün üye oldum...aracim 2006 model alfa 156...aracimin standart halojen farlari yerine özel servis ustamin israri ile texon yerine HELŞOS marka 6000K lik xenon kiti taktim...acayip memnunum...ama daha da kaliteli bir iş olsun istiorm...acaba ilanlar kisminda yer alan valeo merceklerden alsam bunun montajini benim orjinal farlarimi keserek içine güzelce oturtarak yapabilecek bir yer ya da biri varmidir? ya da sitenizdede tanitilmak amaçli benim aracima uygularmisiniz?? (şu anki mevcut xenonlarimin yükseklik ayari içerden kumanda edilebiliyor ancak mercek takinca bu ortadan kalkacaği için çok düzgün yapilmasi lazim çok iyi işçilik lazim )

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.850
Selçuk Keleş

Orijnal mercekli farını araştırmış mıydın ?

İletiyi paylaş

Volkan Karaosmanoğlu
Orijnal mercekli farını araştırmış mıydın ?

=))) tabiki araştirdim..tanesi 980 YTL vermeye pek gücüm yok..o yüzden böyle bir işlem düşünüyorum

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.850
Selçuk Keleş

Topkapı Ticaret Merkezi Güven Oto

Mustafa Usta

212.4820544 - 535.8663121

İletiyi paylaş

Cem Temizsoylu    1
Cem Temizsoylu

Şu an aydınlatmadan memnunsan farı açtırıp mercek takmaya değmez. Aracın garantide zaten, yazık olur.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.850
Selçuk Keleş
Şu an aydınlatmadan memnunsan farı açtırıp mercek takmaya değmez. Aracın garantide zaten, yazık olur.

:lol:

İletiyi paylaş

Volkan Karaosmanoğlu

aydinlatmadan memnunum ancak mercek takilsa daha derli toplu şekilde daha uzaği da göstereceği için istiyorum bunu..fari açtirinca garantiden çkarmiki?

İletiyi paylaş

Mustafa Sarı    0
Mustafa Sarı
aydinlatmadan memnunum ancak mercek takilsa daha derli toplu şekilde daha uzaği da göstereceği için istiyorum bunu..fari açtirinca garantiden çkarmiki?

Bence de aydınlatmadan memnunsan hiç açtırma farı falan. farı açtırırsan farla ilgili bi garantilik durumda garanti işlemez doğal olarak. ayrıca bildiğim kadarıyla mercek taktırarak uzağı görme menzilin değişmez diye düşünüyorum. yani senin şuan farın nereyi aydınlatıyosa mercek takıncada aşağı yukarı aynı yeri aydınlatır. ancak ufuk çizgisi değişik olur birazcık ve buda sağ tarafı daha iyi aydınlatır. en azından bende öyle oldu valeo merceği takınca. uzağı aydınlatma far yükseklik ayarı ile alakalı daha çok zannedersem.

İletiyi paylaş

Ahmet Kasapoğlu    7
Ahmet Kasapoğlu

orjinal farları bozmak istemiyorsan 2 adet çıkma far alıp montaj yapabilirsin.

bi sorun olursa eskileri takarsın.

aynen benim yaptığım gibi satarken eski farları takıp öyle satıcam. kendi farları ewde duruyo.

ileriyi aydınlatma konusuna gelince şu anki ışık desenin ne kadar düzgün bilemiyorum tabi ama sonuç olarak reflektörlü halinde aydınlatma çizgisinden yukarıya yansıyan ne kadar ışık warsa onlarda toplanıp ileri dooru yansıyor. 1 seneden fazla reflektörlü kullanmış ve yaklaşık 1 haftadır projektörlü olarak kullanan birisi olarak ilerideki ışık konusunda arada baya fark olduğunu söyleyebilirim.

ayrıca projektörler reflektöre monte edilirse far yükseklik ayarı gitmez.

ilginç ama benim arabamda orjinal farları warken yükseklik ayarı bu kadar iyi çalışmazdı.

şu anda her seviye mükemmel şekilde ayarlanıyor.

İletiyi paylaş

Cem Işık    0
Cem Işık

2001 mod. eski kasa alfa 156 aracıma cenmax 6000 K xenon kit taktırdım ancak, ışığın çevreye dağılması beni rahatsız ediyor. MErcek uygulaması ile ilgileniyorum ama , aracıma aldığım kite mercek uygulamasının iyi performans vermeyeceği konusunda yorumlar aldım aslı varmı yokmu bilemem.

Şimdi sitede uygulama yapan arkadaşlar gördüm,bende yardım istiyorum,mevcut h7 xenon kitime mercek uygulamak istiyorum,xenon kitini değiştir falan demeden bana uygun fiyatlı mercek yapacak usta lazım. o kadar para verip aldım,daha 1 hafta olmadan değiştirip çıkma parçalarla xenon sistemi kurmak istemiyorum.

Yardımcı olabilecek arkadaşların bana nusretcem_is@yahoo.com adresimden ulaşmasını istiyorum lütfen

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.850
Selçuk Keleş

Şyi diyosun da, sen zaten kiti almışsın bir kere. Mercek dediğim projektörler orjinal xenon ampulu ile kullanılır kiti ona takamazsın. Kiti kullanayım diyorsan H7 halojen mercek kullanman lazım. Vectra C halojen farı olabilir mesela.

İletiyi paylaş

Cem Işık    0
Cem Işık

Peki halojen mercek adapte ettim diyelim,bana xenon merceği performansıı verebilirmi halojen mercek??

İletiyi paylaş

Cem Işık    0
Cem Işık

PEki bu durumda en mantıklı işlem, orjinal xenonu olan bir aracın örneğin e 46 BMW komple balast,ampul ve merceğini alıp kullanmak ve elimdeki kiti elden çıkarmak mıdır? KEndi kitime e 46 merceği uydursam,sözün özü gibi uyduruk birşey mi çıkar ortaya??

İletiyi paylaş

Harun Karayel    1
Harun Karayel
2001 mod. eski kasa alfa 156 aracıma cenmax 6000 K xenon kit taktırdım ancak, ışığın çevreye dağılması beni rahatsız ediyor. MErcek uygulaması ile ilgileniyorum ama , aracıma aldığım kite mercek uygulamasının iyi performans vermeyeceği konusunda yorumlar aldım aslı varmı yokmu bilemem.

Şimdi sitede uygulama yapan arkadaşlar gördüm,bende yardım istiyorum,mevcut h7 xenon kitime mercek uygulamak istiyorum,xenon kitini değiştir falan demeden bana uygun fiyatlı mercek yapacak usta lazım. o kadar para verip aldım,daha 1 hafta olmadan değiştirip çıkma parçalarla xenon sistemi kurmak istemiyorum.

Yardımcı olabilecek arkadaşların bana nusretcem_is@yahoo.com adresimden ulaşmasını istiyorum lütfen

Oncelikle hayirli olsun.. Aracin son hali ve isik dagilimi ile ilgili bize birkac resim yollaman mumkun mu?

İletiyi paylaş

Cem Işık    0
Cem Işık

Resim yollarım tabi ama sadece gündüz çekilmiş olan resimler var elimde,henüz karanlıkta çekme fırsatı bulamadım.Ayrıca nasıl resim göndereceğimi de bilmiyorum??

:)

İletiyi paylaş

Harun Karayel    1
Harun Karayel
Resim yollarım tabi ama sadece gündüz çekilmiş olan resimler var elimde,henüz karanlıkta çekme fırsatı bulamadım.Ayrıca nasıl resim göndereceğimi de bilmiyorum??

:p

http://imageshack.us/

Yukarıdaki link'i kullanabilirsin. Sayfa açıldığında orada gözat var. Oradan resmin bilgisayarda oldugu yeri acip upload diyorsun. Resim siteye aktarildiktan sonra orada thumbnail yazan bir adres veriyor onu konuya kopyalaman yeterli.. :)

İletiyi paylaş

Cem Işık    0
Cem Işık
dsc00716va3.th.jpg

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.850
Selçuk Keleş
PEki bu durumda en mantıklı işlem, orjinal xenonu olan bir aracın örneğin e 46 BMW komple balast,ampul ve merceğini alıp kullanmak ve elimdeki kiti elden çıkarmak mıdır? KEndi kitime e 46 merceği uydursam,sözün özü gibi uyduruk birşey mi çıkar ortaya??

Öyle görünüyor. Çünkü halojen mercek xenon mercek kadar düzgün yayamaz ışığı. Madem yapıcaksın bir kerede tam olsun.

İletiyi paylaş

Cem Işık    0
Cem Işık

Elimdeki h7 kite ait balastlarımı E 46 xenon ampulleri ile çalışır mı ,yoksa onu da mı yenilemeliyim? Garantili seti verip kullanılmış almak içime sinmiyor bir türlü.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.850
Selçuk Keleş
Elimdeki h7 kite ait balastlarımı E 46 xenon ampulleri ile çalışır mı ,yoksa onu da mı yenilemeliyim? Garantili seti verip kullanılmış almak içime sinmiyor bir türlü.

Ballast'tan ampule giden konnektörler değiştirildiği için kullanamazsın. Birkaç duvar resmi gönderseydin, (10 metre geriden çekilmiş) belki de ışık dağılımın o kadar kötü değildir :)

İletiyi paylaş

Cem Işık    0
Cem Işık

Yarın akşam ışık dağılımı ile ilgili resim çekip koyacağım size, far ayarı ile kurtarırız belki,gerçi elden geldiğince indirdim aşağı doğru.

Tavsiyeniz gibi halojen mercek uydursam nasıl olur? MAzda 3 lerde görüyorum, kendi halojen merceğini kullanarak h7 xenon kit ile dönüşüm yapıyorlar, sonuç da oldukça güzel oluyor.

Böyle bir işe girişsem yani vectra c merceği ile? Çok mu kötü olur? Ya da şimdiki halinden kötü mü olur??

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.850
Selçuk Keleş

Kit : 4/10

Halojen mercek + kit : 6/10

Xenon mercek : 7/10

İletiyi paylaş

Sercan Keklik    4
Sercan Keklik

Selamlar..

OTS marka xenon kit aldım, 2 adet H7 ve H1 bunları şimdilik 8000K olarak satın aldım, Fakat ampuller bir kere yandıktan sonra kullanıldıkları belli oldugu icin renk konusunda deneme yapamadık..

Şimdi benim için RENK çok önemli, 8000K merceksiz bir aydınlatmada renk olarak yaklaşık ne tür bi renk alırım? her sitede farklı renkler görüyorum, bi rengi baz alabilecegimiz bir tablo varmı? yoksa kite göre renk degişirmi?

Birde sislerin çapı ile Kısa far çapı aynı olmadıgından renk farkı oluşurmu?

Kitletin montajını gerçekleştirmedigim için degiştirme imkanım mevcut.. Ama Benim için renk 1. planda, görüş ise 2. planda.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.850
Selçuk Keleş

Kite göre renkler ton farkı gösteriyor, fara göre de değişiyor. Önce araştırıp sonradan almalıydın aslında.

İletiyi paylaş

Sercan Keklik    4
Sercan Keklik

kutuyu açmadıgım için degiştirme imkanım var :) o yüzden montaj öncesi sormakta araştırmakta yarar var :)

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap