• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Selçuk Keleş

Far seviyesi nasıl ayarlanır ?

Recommended Posts

Özkan Şen 2    0
Özkan Şen 2
Bir saat önce, Özkan Şen 2 yazdı:

10 mt çekilmiş resim sağ tarafı biraz kaldırdım mecburen ortadaki kesilme çizgisi bozuluyor

Resim yükledim ama niye olmadı

kısa.jpg

uzun.jpg

1 dakika önce, Özkan Şen 2 yazdı:

kısa.jpg

uzun.jpg

ufak bir ayar yapmaya çalıştım ama oldumu bilmiyorum düz çizgi oluşturamadım

İletiyi paylaş

Hazar Erulusoy    109
Hazar Erulusoy

Sağ taraf azıcık aşağı inerse tamam gibi. Örnek benim kif89559387c3f77871e1772380d93d88f.jpg

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Özkan Şen 2    0
Özkan Şen 2
45 dakika önce, Hazar Erulusoy yazdı:

Sağ taraf azıcık aşağı inerse tamam gibi. Örnek benim kif89559387c3f77871e1772380d93d88f.jpg

sizdeki sağ far  eğim açısı daha az bende ki çok fazla gibi aşağı alırsam bu sefer kırılma fazla oluyor

İletiyi paylaş

Hazar Erulusoy    109
Hazar Erulusoy
sizdeki sağ far  eğim açısı daha az bende ki çok fazla gibi aşağı alırsam bu sefer kırılma fazla oluyor

Hocam sen yüksekliği değilde çizginin düzlüğünü örnek al. Çekim acısı far ayarı araç yüksekliği etkileyen faktörler çok sadece çizginiz şu şekilde olacak ___/--- çizmeye çalıştım ama
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

Özkan Şen 2    0
Özkan Şen 2

o zaman iyi gibi sadece aşağı alıcam öylemi ne kadar peki??

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.488
Oktay Toker

Mercek perde yapısı versiyonuna göre değişir.

Hazar bey'in dediği gibi Çizgi alt ve üst olarak aynı hizada olmalı.Siz sanayi mantığı ile yapmışsınız.:)

Her iki farda Yüksekliği biraz daha aşagıya alırsanız ideal olur.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.488
Oktay Toker

Yeni farkettim far ayarı normal.Sağ sol merceklerin perdeleri biri ece biri dot tip takılmış

Farları biraz daha aşagı alıp sağ farıda azıcık dışa doğru açarsanız ideal olur.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.784
Selçuk Keleş

İlk mesajdaki prosedürü uygulayın. Seviye her iki taraf için de fazla yüksek. 
Her farın sola açılan düz kısmı bir biriyle aynı hizada olmalı. Sağa doğru yükselen kısımları referans alıp birbirine eşitlemeye çalışmayın.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Ali Saruhan    39
Ali Saruhan

bu farlar için ne söylenebilir acaba. karşıdan selektör yiyorum bazen.

far seviyesi 1.5 da duruyor.

kısalar halojen mercek

far valeo mercek Japon malı galiba adını unuttum

20171218_173437.jpg

20171218_173402.jpg

tarihinde Ali Saruhan tarafından düzenlendi
ekleme çiçeğim zırt pırt sormayın boş boş!

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.488
Oktay Toker

Zemin durumu nedir çok belli degil lakin sol farı çok az daha sag fara yanaşacak ve sağ farın hizasına çekerseniz ideal olur.

Ayrıca far seviye ayarı o kunumda değil 0  konumunda yani en yüksek aşamada duracak ve far ayarı o şekilde yapılacak.Bu duruma göre farlar zaten aşırı yüksek demektir.

Araç arkasında yüklenme çok olunca farı dediğiniz ayara getirmeniz gereken bir durumu oluşturur.Normal yükte 0 konumunda olmalı.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Teşekkür et 1

İletiyi paylaş

Ali Saruhan    39
Ali Saruhan
7 saat önce, Oktay Toker yazdı:

Zemin durumu nedir çok belli degil lakin sol farı çok az daha sag fara yanaşacak ve sağ farın hizasına çekerseniz ideal olur.

Ayrıca far seviye ayarı o kunumda değil 0  konumunda yani en yüksek aşamada duracak ve far ayarı o şekilde yapılacak.Bu duruma göre farlar zaten aşırı yüksek demektir.

Araç arkasında yüklenme çok olunca farı dediğiniz ayara getirmeniz gereken bir durumu oluşturur.Normal yükte 0 konumunda olmalı.

cevabın ve ilgin için teşekkürler abi. anlamadığım bu far ayarı yapılıp duvardan nokta alınırken farlar 0 konumda mı olacak?

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.488
Oktay Toker

Ayar düğmesi hangi konuma alındığında farlar en yüksek pozisyona çekiliyorsa o konumda normal far ayarı yapılacak.

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.575
Mahmut Akbulut

Far seviye ayarı yapılırken anahtar 0 konumunda olmalı abi ...

Şimdi, Oktay Toker yazdı:

Ayar düğmesi hangi konuma alındığında farlar en yüksek pozisyona çekiliyorsa o konumda normal far ayarı yapılacak.

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.488
Oktay Toker
Şimdi, Mahmut Akbulut yazdı:

Far seviye ayarı yapılırken anahtar 0 konumunda olmalı abi ...

Evet bir önceki mesajda yazdım lakin konu içeriginde olsun diyerek çok nadir bazı araçlarda seviye 4 konumunda en yüksekte oluyor ve bizzat tecrübe ettim.Bu nedenle kişiler ayarı yapsın ki yüksek seviyeden far ayarını yapsın diyerek yazdım.:good1: 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap