• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Selçuk Keleş

Far seviyesi nasıl ayarlanır ?

Recommended Posts

Gokhan Akdemir    11
Gokhan Akdemir

Peugeot 307 lerdr sag sol far ayarı nerede bilen varmı ?

Teşekkürler

İletiyi paylaş

Yunus Emre Andaç    38
Yunus Emre Andaç

Peki far ayarları cm'ye ayarlanmalı.(10 metre uzaklık için)

Yani kısa farlar 70 metre sonra bitecek şekilde,kesilme çizgisi öncesindeki yatay çizgi 70cm mi olmalı ?

Demek istediğim karşı tarafın gözünü almayacak doğru uzaklık nedir ? 60-70-80cm ? 

İletiyi paylaş

Dinçer Aslan    2
Dinçer Aslan

Yükseklik ayarını kendim yapmıştım. Bugün yoldan geçerken bilgisayarlı far ayarı diye elektrikçide dikkatimi çekti. Sağ sol ve yükseklik ayarını net olarak yaptırayım dedim. Az önce denedim 50metre karşımdaki apartmanın 3. katını aydınlattığını gördüm :) Nasıl bir bilgisayarlı far ayarı yapıldı anlam veremedim. Bir de TüvTürk istasyonunun yanındaydı elektrikçi milletin canını yakacak :) Kendim tekrar aşağı düşürdüm.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş
On ‎20‎.‎04‎.‎2016 at 22:48, Yunus Emre Andaç yazdı:

Peki far ayarları cm'ye ayarlanmalı.(10 metre uzaklık için)

Yani kısa farlar 70 metre sonra bitecek şekilde,kesilme çizgisi öncesindeki yatay çizgi 70cm mi olmalı ?

Demek istediğim karşı tarafın gözünü almayacak doğru uzaklık nedir ? 60-70-80cm ? 

Ayar yaparken farın yüksekliği baz alınıyor bir de eğimi. Genelde %1 oluyor, duvar karşısında 10 metrede 10 cm aşağı düşmesi gerekiyor.

On ‎23‎.‎04‎.‎2016 at 22:47, Dinçer Aslan yazdı:

Yükseklik ayarını kendim yapmıştım. Bugün yoldan geçerken bilgisayarlı far ayarı diye elektrikçide dikkatimi çekti. Sağ sol ve yükseklik ayarını net olarak yaptırayım dedim. Az önce denedim 50metre karşımdaki apartmanın 3. katını aydınlattığını gördüm :) Nasıl bir bilgisayarlı far ayarı yapıldı anlam veremedim. Bir de TüvTürk istasyonunun yanındaydı elektrikçi milletin canını yakacak :) Kendim tekrar aşağı düşürdüm.

Kullanmayı bilmiyorlar ben şimdiye kadar memnun kalan görmedim, yine en iyisi bizim metod. :)

İletiyi paylaş

Yunus Emre Andaç    38
Yunus Emre Andaç

Bizim metodla yaptığım ayarı bugün sevdiğim bi farcıya gösterdim.Sol farı dışarıya çok açmışsın dedi bi ayar yaptı ama daha kontrol edemedim.Kendi ayarımın fotosunu ekledim aşağıda.

image.jpeg

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Sırrı Polat    199
Sırrı Polat

Bu da benim yaptığım en son far ayarı

ıIMG_5165.thumb.JPG.359bf8cb7644b9cf78f6c

tarihinde Sırrı Polat tarafından düzenlendi
  • Beğen 2

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş

Çizgiler birleşmiş. :)

İletiyi paylaş

Sırrı Polat    199
Sırrı Polat
2 saat önce, Selçuk Keleş yazdı:

Çizgiler birleşmiş. :)

olumlu mu olumsuz mu , olmamış mı yani:(:(:(

İletiyi paylaş

Gökhan Ekren    28
Gökhan Ekren

Merhabalar. Her sene olduğu gibi yine far ayarlarımı sizin yönteminiz ile yaptım ancak bir konu dikkatimi çekti ve bence bir sorun bu. Normalde duvardan uzaklaştıkça far kesilme çizgisinin yere yaklaşması lazımken bende tam tersi daha da yukarı çıkıyor. Bu bir sorun mudur?

20160519_214214.jpg

20160519_214214.jpg

20160519_214229.jpg

İletiyi paylaş

Yunus Emre Andaç    38
Yunus Emre Andaç
3 saat önce, Gökhan Ekren yazdı:

Merhabalar. Her sene olduğu gibi yine far ayarlarımı sizin yönteminiz ile yaptım ancak bir konu dikkatimi çekti ve bence bir sorun bu. Normalde duvardan uzaklaştıkça far kesilme çizgisinin yere yaklaşması lazımken bende tam tersi daha da yukarı çıkıyor. Bu bir sorun mudur?

20160519_214214.jpg

20160519_214214.jpg

20160519_214229.jpg

Farlarınızın yükseklik seviyesi çok yukarıda o Zaman 

İletiyi paylaş

Gökhan Ekren    28
Gökhan Ekren

Bahsettiğiniz içerden yapılan ayar ise o sıfırda. Normal tornavida ile yapılan ayar ise onu tam ayar çizgimde yaptım. Şu an bu durumda yol aydınlatması nasıl olur deneyemedimde.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş

Bulunduğunuz yerin eğimi ile ilgilidir.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Ercan Ozan    5
Ercan Ozan

Arkadaşlar merhaba;

Çok dağınık ışık vermesinden dolayı led almıyordum, sonra bu ürünü farkettim resimlere göre odak problemide olmayacak diye satın aldım. 

HTB1HvP.KVXXXXcqXFXXq6xXFXXXZ.thumb.jpg.

Sonra sitedeki far ayarı nasıl yapılır? başlığına göre far ayarlarımı yeniden ayarladım.

Far ayarında benim far üzerinde değer %1,2 olduğu için duvardan 10 metre geriye alınca aracı 10cm değil 12cm aşağı aldım ( uzaklık x Eğim ) / 100 yani (10metre*1,2)/100 = 12cm

Duvardaki siyah bantların üsttekiler farın duvara sıfır yanaşmış yüksekliği, alttaki bantlar 12cm aşağısı. ortadaki bant logo :)

Son durumda böyle oldu arkadaşlar fikirlerinizi alabilir miyim?

birinci ve ikinci resimde resimde sağ farı kapattım sadece sol far ayarladım.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

İletiyi paylaş

S.Buğrahan Güler    8
S.Buğrahan Güler

Bu ürünün linki varmı acaba?

İletiyi paylaş

Coşku Arşiray    77
Coşku Arşiray

ben de merak ettim.

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.242
Oktay Toker

En son resimdeki yükseklik ile en alttaki son ayar yüksekliği banamı farklı geldi yoksa resmimden dolayı o yükseklik aşagıdamı görünüyor.2ve 3.cü resimdeki yükseklik ayarı ideal.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş

Düzgün görünüyor.

İletiyi paylaş

Ercan Ozan    5
Ercan Ozan
On 17.10.2016 at 00:31, S.Buğrahan Güler yazdı:

Bu ürünün linki varmı acaba?

Hocam ürün bu;

https://tr.aliexpress.com/item/1xPair-70W-6800LM-C-REE-LED-Headlight-35W-3400LM-H1-H3-H4-H7-H8-H9/32715687970.html?spm=2114.13010608.0.0.rbL6oE&detailNewVersion=&categoryId=200002080

On 18.10.2016 at 16:28, Oktay Toker yazdı:

En son resimdeki yükseklik ile en alttaki son ayar yüksekliği banamı farklı geldi yoksa resmimden dolayı o yükseklik aşagıdamı görünüyor.2ve 3.cü resimdeki yükseklik ayarı ideal.

Oktay hocam sizin yorumlarınız önemli :)

3 resimde içerdeki motor ayarından 2 kademe düşürdüm. yer ile birleştiği yerden göz nizamı olarak bakmak daha net olur diye; yani yer ile duvarın birleştiği  düz çizgiyi referans almak için. Ben yinede ilk resimlere göre 1 kademe içerden düşürerek kullanıyorum kimsenin gözünü almasını istemiyorum. Aydınlatmasından da çok memnunum. Tabiki mercek olmadığı için tam homojen değil ama H4 den ancak bu çıkar diye düşünüyorum :) Sizler ayarına tamam diyorsanız geriye keyifle kullanmak kalıyor.

On 20.10.2016 at 11:54, Selçuk Keleş yazdı:

Düzgün görünüyor.

teşekkür ederim değerli yorumlarınız için.

tarihinde Ercan Ozan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.242
Oktay Toker

Ayar dediğin gibi ise sorun yok.

Her şekilde önümüz kış ve ledler sizi üzebilir.Desemde her daim iyi günlerde kullanın.

İletiyi paylaş

Ercan Ozan    5
Ercan Ozan
10 saat önce, Oktay Toker yazdı:

Ayar dediğin gibi ise sorun yok.

Her şekilde önümüz kış ve ledler sizi üzebilir.Desemde her daim iyi günlerde kullanın.

teşekkür ederim. Evet ayar düzgün ozaman bir problemimiz yok :)  önümüz kış bakalım nasıl olacak :) 

İletiyi paylaş

Aydın Akın    136
Aydın Akın

Bu konu ile ilgili Fatih Ömeroğlu'nun hazırladığı bir video seyretmiştim daha önce. Uygulamalı olarak göstermesi ayrı bir kolaylık olacaktır zorlananlara.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Aydın Akın    136
Aydın Akın

Otoparki gectim duz bir zeminin karsisinda bir duvar bulsam hemen deneyecegim ama yok, yok iste :(

İletiyi paylaş

Özkan Şen 2    0
Özkan Şen 2

selamlar üstadlar bu farlara nasın bir ayar yapmalıyım 

far.jpg

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.242
Oktay Toker

Araç duvara 10 metre kadar mesafede olacak.O şekilde bir resimle far çizgisi görülürse daha net olur.Bu resimdeki ayarda Sol far sag farın hizasına gelecek.Mesafe yakın olduğu için yükseklik için yorum yapmak şu an zor.İlk sayfada anlatımı okuyabilirseniz size ayarda daha iyi fikir verebilir.

İletiyi paylaş

Özkan Şen 2    0
Özkan Şen 2

10 mt çekilmiş resim sağ tarafı biraz kaldırdım mecburen ortadaki kesilme çizgisi bozuluyor

10 mt çekilmiş resim sağ tarafı biraz kaldırdım mecburen ortadaki kesilme çizgisi bozuluyor
Resim yükledim ama niye olmadı

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap