• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Yiğitcan Coşar

Kapıları açtığımda parkların yanması ?

Recommended Posts

Yiğitcan Coşar    0
Yiğitcan Coşar

Merhaba arkadaşlar.. Bir sorum olcak acaba aracımın kumandasından kapıların kilitlerini açtığımda parkların yanacağı bir sistem yapmak mümkün mü? Yani illaki mümkündür de bunu en basit yoldan ve kendimiz nasıl yapabiliriz bilgisi olan varmı yada daha önce yapan bir arkadaş ?

İletiyi paylaş

Mustafa Bağseven    171
Mustafa Bağseven

tavan lambasının sigortasından parkların kablosuna yada sigortasına kablo çekip araya diyot falan koyarak yapılabilir ama bu sefer kapıları açtıgında da yanar.Düşünüyüm biraz daha cevap yazarım yine

İletiyi paylaş

Yiğitcan Coşar    0
Yiğitcan Coşar

Olur zaten parklar sürekli yanıyor benim ama işin aslı onu da nası yapçaz işte...

İletiyi paylaş

Murat Atagenç    0
Murat Atagenç

imzanızdakinin makyajlısı fiesta var kuzenlerimde

kumandadan kapı kilitini açtıgında yanıyor parkları

böyle bi sistem daha kullanışlı olur ve orjinalden de oldugu için yapımı daha kolay olur sanırım

İletiyi paylaş

Yiğitcan Coşar    0
Yiğitcan Coşar

Hiç bir işlem yapmadan mı öyle? yoksa napmışta öyle olmuş ?

İletiyi paylaş

Murat Atagenç    0
Murat Atagenç

sıfır aldı

sonradan bişey yapılmadı

bende ilk gördügümde şaşırmıştım

(yalnız collection modeli)

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.849
Selçuk Keleş
sıfır aldı

sonradan bişey yapılmadı

bende ilk gördügümde şaşırmıştım

(yalnız collection modeli)

Çakma follow me home :yahoo:

Alarm modülü tavan lambasını tetikleyebildiğine göre park lambasını da tetikleyebilir diye düşünüyorum düz mantıkla.Gereken şey modülün bunu nasıl yaptığını bulup parka bağlantı yapmak.

İletiyi paylaş

Yiğitcan Coşar    0
Yiğitcan Coşar

Şimdi şöyle ben kumandadan kapıları açtığımda iç tavan lambası arabaya binene kadar yanıyor bindikten sonrada bir süre yanıyor...Şnerkende kapıları kitleyene kadar uzunca bir süre yanıyor kitleyince yavaş yavaş sönüyor... Tavan lambasına bağlayabilrsek sorun çözülür ama hem parkları yaktığımda çalışçak hemde tavan lambasıyla paralel çalışçak bi sistemi nası yapabilir onu bilemiyorum ?

Direk kablo çekip parklara bağlasak bu sefer parkları yaktığımda tavan lambası da yanar sanırım ? Araya bişey eklemek lazım ama ney bilmiyorum ?

İletiyi paylaş

Mustafa Bağseven    171
Mustafa Bağseven

ygt john

Şşte direk kablo çektiginde parkları yaktıgında tavan lambasının yanmaması için tavan lambasına giden kabloya diyot koymalısın.diyot tek yönde akım geçirir..Böylece tavan lambası kumandadan yandıgında parklar yanar.Ama parkları sen dügmeyle yakınca tavan lambası yanmaz.Diyot kesinlikle kullancaksın arkadaşım.Sen parklara giden kabloları ve tavan lambasına giden kabloları bulmaya çalış.Tekrar cevap yazcam sana.

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.150
Servet Aydın
Şimdi şöyle ben kumandadan kapıları açtığımda iç tavan lambası arabaya binene kadar yanıyor bindikten sonrada bir süre yanıyor...Şnerkende kapıları kitleyene kadar uzunca bir süre yanıyor kitleyince yavaş yavaş sönüyor... Tavan lambasına bağlayabilrsek sorun çözülür ama hem parkları yaktığımda çalışçak hemde tavan lambasıyla paralel çalışçak bi sistemi nası yapabilir onu bilemiyorum ?

Direk kablo çekip parklara bağlasak bu sefer parkları yaktığımda tavan lambası da yanar sanırım ? Araya bişey eklemek lazım ama ney bilmiyorum ?

Aracında tavan lamban elektronik sürücü ile kontrol ediliyor.Şayet parkları ön ve arkaları ledliye gecirmeden yaparsan kumanda devreni bozarsın.Tavan lamba sürücüsünün akımı bir yada iki küçük ampüle göre hesaplanır.Sen ön ve arka parklarla bu gücü çok aşarsın.Bence Tavanı ve parkları ledli yapmadan deneme yapma.Pilav yiycem derken bulgurdan olursun.

tarihinde ser41 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Yiğitcan Coşar    0
Yiğitcan Coşar
Aracında tavan lamban elektronik sürücü ile kontrol ediliyor.Şayet parkları ön ve arkaları ledliye gecirmeden yaparsan kumanda devreni bozarsın.Tavan lamba sürücüsünün akımı bir yada iki küçük ampüle göre hesaplanır.Sen ön ve arka parklarla bu gücü çok aşarsın.Bence Tavanı ve parkları ledli yapmadan deneme yapma.Pilav yiycem derken bulgurdan olursun.

Hepsi led zaten sorun olcağını sanmıyorum o yüzden ama teşekkürler bilgimiz oldu :D

İletiyi paylaş

Murat Atagenç    0
Murat Atagenç

Peki bu sistemi E34 Bmw için yapabilir miyiz?

iç aydınlatma kapı modunda bırakılırsa kumandadan kapı kiliti açılınca aydınlatma yanıyor kapı açmadan

marşa kadarda sönmüyor

bunun akü veya başka parçalar için zararı olur mu ve tüm ampüller normal, led degil

İletiyi paylaş

Ilgaz P.    1
Ilgaz P.

aslında güzel fikir tam den de nasıl yapabilirim diye düşünürken aklıma kontak anahtarı lambası geldi kapıyı acıp kapattıktan belli bir süre sonra sönüyor veya kapıyı açıp anahtarı kontağa takana kadar yanıyor. aslında ondan direk bağlantı alabilirm ama kapı kilitlerini açınca yanan bir sistem yapmak daha mantıklı gibime geldi

İletiyi paylaş

Yusuf Güneş    1
Yusuf Güneş
tavan lambasını ledli yapmak yerine araya röle kullanmak bu sorunu çözebilir mi acaba? tarihinde yusufum206 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap