• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

   Güvenlik birinci önceliğimizdir.

   Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

   Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

   Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Semih Köymen

Arka park lambalarını fren lambasına bağlamak

Recommended Posts

Semih Köymen    0
Semih Köymen

arkadaşlar aranıza yeni katıldım sitede beni başka forum sitelerinden tanıyan arkadaşlarım var. öncelikle ilk mesajımda herkese merhaba demek ve mesajıma cevap verecek arkadaşlara teşekkür ederek konuya giriyorum.

arkadaşlar bnm aracım skoda felicia pickup 1300 cc LX motor 2000 model bordo special

öncelikle hatırlayamayan ve unutan arkadaşlar için resmi ekliyorum.

pctl980.jpg

şimdi gelelim saadete benim istedigim şu arkadaşlar 1 nolu fren lambası (yuk. resimde belirtilmiş) yandıgı anda 2 nolu park lambasıda yanacak (yuk. resimde belirtilmiş) frenden ayagımı çektigim anda aşagıdaki resimdeki gibi tek lamba yani park lambası yanacak bastıgım zaman park lambası biraz daha kuvvetli yanıp fren lambası gibi parlayacak çektigim zaman tek park lambası yanacak fren lambası yanmayacak. sistem bu nasıl yapacaz. kaba taslak söyleyin yapayım. arabada arıza lamp filan yanmaz. siteme zarar vermesin hiçbir şekilde sorun çıkarmayacak araç. teşekkür ederim.

frene bastıgım anda 4 lamba birden yanacak çektim mi? 2. yanacak aşagıdaki gibi...

22062009397.jpg

İletiyi paylaş


Link to post
Mehmet Özyürek    605
Mehmet Özyürek

Park lambasının duyunu ve ampulünü değiştirip, çift flamanlı ampul ve buna uygun duy takarsınız...

Ampulün zayıf olanı parkta yanar.. güçlü olanını fren ile paralel bağlarsınız...

İletiyi paylaş


Link to post
Yusuf Güneş    1
Yusuf Güneş

Özyürek inde bahsetmiş olduğu gibi önce fren lambasının duyunu çiftli duy ile değiştireceksiniz yeni takmış olduğunuz duyda 3 tane kablo olacak

şase,park lambası için + ve fren lambası için + bundan sonra yukardaki park lambalarından çekeceğiniz paraleli park lambasının + sına bağlayacaksınız

İletiyi paylaş


Link to post
Selçuk Keleş    1.851
Selçuk Keleş

Ya da her iki yuvaya da çiftli duy ve ampul (P21/5) takıp, 5W'ye parkı 21W'ye freni bağlarsın. Her durumda çiftli yanmış olur daha estetik durur.

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap