• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Halil Şahin

Arka Sis lambam yanmıyor

Recommended Posts

Halil Şahin    16
Halil Şahin

merhaba

aracımda bir sorun var arka sis lambası yanmıyor ben düğmeden şüphelendim değiştirdim ama yine çalışmıyor.röle,sigortalar falan hepsi sağlam..lamba da sağlam baska neden olabilir??

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.150
Servet Aydın
merhaba

aracımda bir sorun var arka sis lambası yanmıyor ben düğmeden şüphelendim değiştirdim ama yine çalışmıyor.röle,sigortalar falan hepsi sağlam..lamba da sağlam baska neden olabilir??

Durduk yeremi bozuldu yoksa kurcaladığın birşeylerden sonramı bozuldu??Bilelimde belki fikir yürütebiliriz.Senin bahsettiğine göre ya tesisat koptu yada tam olarak hangi sigorta sislerin olduğunu bulamadın..

İletiyi paylaş

Halil Şahin    16
Halil Şahin
Durduk yeremi bozuldu yoksa kurcaladığın birşeylerden sonramı bozuldu??Bilelimde belki fikir yürütebiliriz.Senin bahsettiğine göre ya tesisat koptu yada tam olarak hangi sigorta sislerin olduğunu bulamadın..

evet servet bey durduk yere bozuldu..tüm sigortalara baktım aracın beynindeki kaputun altındaki siogrtaları bile tek tek kontrol ettim hepsi sağlam..tesisat koptuysa nerden bileceğim?yani nasıl yapabilirim?veya ben yapabilir miyim?durup dururken de tesisat kopabilir mi? :good1:

İletiyi paylaş

Yusuf Gür    3
Yusuf Gür

far duyu geçirmiyordur hastalıktır hyundai larda. ampul duyunu temizleyin yanacaktır.

İletiyi paylaş

Halil Şahin    16
Halil Şahin
far duyu geçirmiyordur hastalıktır hyundai larda. ampul duyunu temizleyin yanacaktır.

ampülü cıkarıp baktım ayrıca volt metre ile test ettim sıkıntı yoktu ama birde kabloları kesip denerim..

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    603
Mehmet Özyürek

Stobu söküp, stoba kadar elektrik geliyor mu'dan başlayın bence...

İletiyi paylaş

Halil Şahin    16
Halil Şahin
Stobu söküp, stoba kadar elektrik geliyor mu'dan başlayın bence...

mehmet bey sokete elektirik gelmiyor voltmetre ile ölçtüm..ancak sokete geliyor..hatta röleye bile geliyor..

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    603
Mehmet Özyürek
mehmet bey sokete elektirik gelmiyor voltmetre ile ölçtüm..ancak sokete geliyor..

Anlamadım valla...

İletiyi paylaş

Halil Şahin    16
Halil Şahin
Anlamadım valla...

yani dönşüm var mehmet bey şimdi soketi söküp ölçüm yaptım sokette de bir sıkıntı yok sanırım rölede bir sıkıntı var..çünkü farları actığımda 0.6 v değer alıyorum ancak sis farı açtığımda tık yok sanırım far rölesinde sorun siz ne dersiniz?? :D

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    603
Mehmet Özyürek

Anahtar bozuk o zaman

Yasa sigortası...

İletiyi paylaş

Halil Şahin    16
Halil Şahin
Anahtar bozuk o zaman

Yasa sigortası...

abi anahtarı yeni değiştirdim..sigortalarda sağlam..anlamadım gitti..rölede de sıkıtı yok..temmuzda arac bakıma girecek oraya kaldı sanırım iş :D çok ugrastım nerdeyse tum tesisatı sökecektim gene de yok..sanırım kablolardan birinde bir sıkıntı var..ben halledemeyecem herhalde..ilginiz için çok teşekkurler..

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.150
Servet Aydın
abi anahtarı yeni değiştirdim..sigortalarda sağlam..anlamadım gitti..rölede de sıkıtı yok..temmuzda arac bakıma girecek oraya kaldı sanırım iş :D çok ugrastım nerdeyse tum tesisatı sökecektim gene de yok..sanırım kablolardan birinde bir sıkıntı var..ben halledemeyecem herhalde..ilginiz için çok teşekkurler..

Ampül bozuktur :heat:

İletiyi paylaş

Halil Şahin    16
Halil Şahin
Ampül bozuktur :heat:

:D ampülde sağlam... :heat:

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    603
Mehmet Özyürek

Sadece, hocaya götürüp okutmak kalmış.. :D

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Halil Şahin    16
Halil Şahin
Geri bi, hocaya götürüp okutmak kalmış.. :D

:heat::heat:

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.850
Selçuk Keleş

Sigortadaki voltajı kontrol ettin mi ? Bi ölç bakalım en azından sigorta ya da anahtarın sağlam olduğunu netleştirirsin.

İletiyi paylaş

Halil Şahin    16
Halil Şahin
Sigortadaki voltajı kontrol ettin mi ? Bi ölç bakalım en azından sigorta ya da anahtarın sağlam olduğunu netleştirirsin.

sorunu buldum arka sis lambası anahtaına baglı soketlerden birine elektrik gelmiyordu..serviste yaptırdım ayrıca bir hat çektiler röleye suan çalışıyor....

ancak anlamadığım bir şey oldu..bu gun sol farım nedense söndü farı açıp kapatınca da düzeldi şuan açıp kapatıyorum sorun yok yanıyor..serviste bu arka sis lambasına bakarlarken defalarca acıp kapattılar..acaba bundan dolayı mı?bir sorun mu oldu?defalarca açıp kapatmanın balastlara bir zararı var mıdır??

İletiyi paylaş

Murat Ş.    5
Murat Ş.

sık sık açıp kapatmak zararlıdır ballastlara diye biliyorum

tarihinde samsunlu tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Halil Şahin    16
Halil Şahin
sık sık açıp kapatmak zararlıdır ballastlara diye biliyorum

hadi ya :blush: gerçi garantileri var daha....ancak sunuda belirteyim suan çalışıyor bir ara sol farım yanmadı sadece..

İletiyi paylaş

Murat Ş.    5
Murat Ş.

sorun yaratacagınu sanmıyorum garantisi de varsa önemsemeyin :blush:

İletiyi paylaş

Can Ayaslan    35
Can Ayaslan

Arka sis yanmama durumu aynı şekilde benim başıma da geldi. Araç 2011 captiva. Fabrikasyon olarak hem sağ hem sol sis farı var arkada. Sisleri açıyorum gösterge ekranında lambası yanıyor fakat arka sisler yanmıyor. Sigortasına baktım sağlam, sokete elektrik gelmiyor. Sigorta kutusuna bakıyorum röle yok. Nasıl bir yol izlemem lazım ?

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.850
Selçuk Keleş
On 14.01.2017 at 01:42, Can Ayaslan yazdı:

Arka sis yanmama durumu aynı şekilde benim başıma da geldi. Araç 2011 captiva. Fabrikasyon olarak hem sağ hem sol sis farı var arkada. Sisleri açıyorum gösterge ekranında lambası yanıyor fakat arka sisler yanmıyor. Sigortasına baktım sağlam, sokete elektrik gelmiyor. Sigorta kutusuna bakıyorum röle yok. Nasıl bir yol izlemem lazım ?

Sigorta ile soket arasını test edin, akım geçiyor mu? Switch bozuk olabilir.

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

Siğortayı iyi kontrıol edilmeli.Bazen ortadan değildi pin yanından kopabiliyor.Kontrol kalemi var ise bunla bakmak doğru olacaktır.Far anahtarından direkt göstergeye gider lambası yanar.Far Anahtradan sis lambaları için sigorta kutusundan geçer.Role olabilirde olmayabilirde.Bu sigorta kutusunda soket sıkıntısı,nemlenme sorunu vesaire sıkıntı olabilir.Egerki elektronik kontrol kartı varsa ondada sıkıntı olabilir.

Bu gibi durumda seçenek çogalmak zor değil.Tesisat takibi şart.Nokta atışı ile şurdan olur demek çok zor.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap