• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

   Güvenlik birinci önceliğimizdir.

   Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

   Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

   Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
  • Selçuk Keleş

   Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

   Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
  • Selçuk Keleş

   Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Guest delta31tr

Mazda RX8 icin LED

Recommended Posts

Guest delta31tr   
Guest delta31tr

Arkadaslar RX8 in surucu ve misafir tarafi icin LED'li aydinlatma dusunuyorum. Tam olarak ayaklarin uzatildi yere. Bir kac arkadas kendi araclari icin pedalarin usutunu LED ile isiklandirmis cok hos duruyor bende RX8 icin kirmizi LED yaptirmayi dusunuyorum. Bir cok sordum kisi bunu teorik olarak bildini ama daha once hic yapmadini soledi, bende RX proje arabsi olarak kulanmasini istemiyorum :) .Acaba sizler ANKARADA arac ici icin LED yapan birilerini biliyormusunuz. Yazarsaniz cok sevnirim.Bide bunun bana kaca patlyacani soyliyebilirmisiniz.

İletiyi paylaş


Link to post
Can Can    0
Can Can

Şyi bir oto elektrikçiye git hemen yaparlar. Şaşamaz da sana bunun için tavsiye edeceğim 2 aksesuarcı var. birisi Özen ticaret dieri Can Can oto, hem ledleri alırsın hem de montajını yaptırırsın.

İletiyi paylaş


Link to post
Hakan Arıbaş    10
Hakan Arıbaş

Eliniz biraz yatkınsa sizde kolayca yapabilirsiniz

Arabanın iç aydınlatmasından (aydınlatmanın olduğu yerlerden ya da sigorta panelinden) eletrik alıp, bu elektriği istediğiniz renk ve boyda esnek bir LED şerit vererek pratik bir şekilde yapılabilir. Ben bu dediğimi izemin aydınlatma için değil ama dış zemin aydınlatma için yapmıştım, forumda bu konuyu görebilirsiniz.

"yok ben yapmayayım, yaptırayım" derseniz arkadaşın dediği gibi hemen her oto elektrikçisi bunu kolayla yapabilir :-)

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap