• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

   Güvenlik birinci önceliğimizdir.

   Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

   Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

   Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Mustafa Bağseven

Ledler için ne tür kablo gerekli

Recommended Posts

Mustafa Bağseven    178
Mustafa Bağseven

Arka stop lambasını ledleme aşamasındayım.Elektronikçide 2 çeit kablo var.Kalın olan kablonun metresi 75YKR.Diğeri biraz daha ince ve metresi 50 YKR.

Sizce hangisini almalıyım.KAblonun kalın veya ince olması devreyi nasıl etkiler?

İletiyi paylaş


Link to post
Muhammed Andı    0
Muhammed Andı

Kalin ile ince icin bir kalinlik belirtmemissiniz ama ledler icin cok da kalin bir kabloya ihtiyaciniz yok. Bir telefon telinin icindeki tek damar(yani var olan iki(+-) kablodan sadece birisi) kablo dahi rahatlikla isinizi gorecektir. Alacaginiz kabloyu buna gore kiyaslayabilirsiniz.

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap