• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Deniz Vatansever

Fiat Linea Xenon Montajı

Recommended Posts

Deniz Vatansever    0
Deniz Vatansever

fiat linea aracıma kısa far için h7 cenmax 6000k xenon kit taktırdım, halojen farda tabiki çok iyi performans beklemiyordum ama sonuç beklediğimden kötü çıktı. ışık dağılımı çok kötü, yatay olması gereken çizgi aracımda dikey gibi nerdeyse ve göz almasıda cabası, arkadaşım ustanın ampulu ters takmış olabileceğini söyledi. sizce sorunum neden kaynaklanıyor olabilir.

sislerde ise h1 yine cenmax 6000k mevcut. parklara alıp sisleri açtığımda 5 katlı apartmanın tavanını bile aydınlatıyor ve yola az ışık veriyor.

dsc01739d.jpg

dsc01738f.jpg

tarihinde DeNNis tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İsmail Fidan    1
İsmail Fidan

Farı ters takmak demişssin sanırım ampül den bahsediyosun?

Şlk resime baktıgımda Sol farın far yükseklik seviye ayarı çok yukarda gibi geldi bana.Halojen farda karanlık noktalar tabiki kalacaktır, en iyi performansa ulasmak için far ayarını düzgün yaptır.Sol farınının seviye ayarını aşagı indir.

Sis farın yerine tam oturmamış olabilir, o yüzden yukarıyı aydınlatıyor olabilir.sis farlarının xenonlar yanmıyorken resmini çekip gonderirsen daha net bişey soyleyebiliriz

İletiyi paylaş

Deniz Vatansever    0
Deniz Vatansever

evet ampulu demek istemiştim, düzelttim. ampul ters takılma durumu olsa yuvasına oturmaz heralde.

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    603
Mehmet Özyürek

Şlk resim.. Kısa farlar mı.. ?

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.150
Servet Aydın
Şlk resim.. Kısa farlar mı.. ?

Hella bi-xenon uzunlarını andırıyor.Kısa ve uzun beraber yanmış gibi görünüyor dimi??

İletiyi paylaş

Volkan Kaban    0
Volkan Kaban
Hella bi-xenon uzunlarını andırıyor.Kısa ve uzun beraber yanmış gibi görünüyor dimi??

keske boyle farlarim olsa :-) malesef aracimda far denen duzenek aku tuketmekten baska ...a yaramiyor..

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.850
Selçuk Keleş

Bu sonuç süpriz değil ki. Kötü olmamış ta kötünün beteri olmuş yani. Normal bir performans beklemen bile yanlış aslında.

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    603
Mehmet Özyürek

Ben karar veremedim ilk resimde ne yandığına.. :)

İletiyi paylaş

Deniz Vatansever    0
Deniz Vatansever

evet ilk resimdekiler kısa farlar.

sizce bir işçilik hatası mı yoksa halojen far olmasından mı kaynaklanıyor

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.850
Selçuk Keleş

Elbette ki halojen far olmasından. Çok düşük bir ihtimal olarak ustanın ters takması ya da H7 sokete H1'i sokması ihtimalleri de var, başka bir ustaya gösterip teyit edebilirsin.

İletiyi paylaş

Tahir Arıt    0
Tahir Arıt

Merhaba herkese;

Aranıza yeni katıldım, burayı bana Dayım önerdi. :)

3 gün önce sıfır bir Linea aldım. İlk işim xenon uygulamak oldu fakat xenon ampülü şapkaya dayandı ve ampül oturmadı. Montaj yapan kişi, "olur ayarlarız" falan dedi fakat benim içim el vermedi ve uygulamadan vazgeçtim. Orjinal ampüllerini geri taktırdım. Zaten, merceksiz fara xenon uygulamak karşıdan gelenin gözlerini rahatsız ettiği için aslında pekde saglıklı degil. 2006 Accord 'um var onun farları bildiginiz gibi orjinal mercekli ve xenon. Linea 'ya bir şekilde mercekli far bulsam, Accord 'daki aydınlatma kalitesini bulabilirmiyim?

Saygılar.

tarihinde tahirarit tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Tahir Arıt    0
Tahir Arıt

Yetkililerde bilindiği gibi 1 'e 5 diyorlar. Bu sebeple sormadım bile.

İletiyi paylaş

Murat Ş.    5
Murat Ş.

bildiğim kadarıyla linea oem xenon farı yok.. mercek montajıyla daha iyisi bile olur accorddan :)

İletiyi paylaş

Hüseyin Hoca    37
Hüseyin Hoca

Accord gibi olabilir ama, daha iyisi olmaz. Bence tabiki..

İletiyi paylaş

Muhammed Andı    0
Muhammed Andı
romeoilker tarihinde plusbil tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Yusuf Gür    3
Yusuf Gür

linea ya albea ya doblo ya xenon olmuyor far şapkasına dayanır. bizim bir arkadaş için işlem yaptım hafta takacağız tüm ısrarlarıma rağmen. mercek de çok güzel yakışıyor bu arabaya

post-5-1266311043_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Tahir Arıt    0
Tahir Arıt

Evet şapkaya deyiyor... Bende Orjinal far aldım mercek yaptırıyorum Şlker Abiye.

İletiyi paylaş

Melik Güney    0
Melik Güney

Bende şimdi Şlker bey ile telefondan görüştüm baya bir uzun uzun konuştuk kendisi Linea'nın farını açmanın hakikaten çok zor olduğunu hatta Farı açıp getiren herkese 200 TL indirim yapacağını söylüyor.Sağolsun birde böyle bir işe girmeyi düşünürsek yani kendimiz yapmayı filan denersek elinden geldiğince yardımcı olabileceğini söyledi.Bakalım hele bi Eskişehir'e gidip gelelimde ondan sonra Şlker bey'e baya işimiz düşücek gibi..

İletiyi paylaş

Serkan Gök    0
Serkan Gök

Amerikan park yakışmış.Orjinal olmuş

İletiyi paylaş

İlker Kemal    28
İlker Kemal

Tahir Bey bu işi yaptırmaya karar verdikten sonra 1 takım orjinal sıfır Linea far alındı.

2009 model BMW X 6 dan cıkan yeni nesil Bi-xenon Hella mercekler kullanıldı.Mercekleri monte etmek oldukça zor oldu.Farın önden görünümü büyük duruyor fakat arka kısmında yeterli yer yok.Bu yüzden bi-xenon mercek montajı yapmak oldukça zor oldu.Estetik görüntüyü tamamlasın diye Audi A4 mercek kapakları kullanıldı.Park ampülünün oldugu yer mercek montajı sonrası kesıldıği için park ampülü sinyal kısmına taşındı.

2 adet çıkma 4300 k philips ampül ve Koito marka xenon balast takıldı.

Umarım uzun yıllar sorunsuz ve keyifli bir şekilde kullanır.Hayırlı olsun....

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.850
Selçuk Keleş

Farın iç çerçevesinin kıvrımları çok güzel duruyor, mercekle de çok güzel uyum sağlamış. Güle güle kullan.

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    603
Mehmet Özyürek

Çok şık bir far olmuş. Güle güle kullanın....

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.150
Servet Aydın

Tahir gözün aydın.Dedim sana beklediğine değecek diye.

İletiyi paylaş

Hüseyin Hoca    37
Hüseyin Hoca

Fiat bu farları görse imrenecek kadar olmuş. :) Hayırlı olsun..

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap