Misafir

Hazır mercekli Bi-xenon Kit

Recommended Posts

Misafir

Fara mercek takmanın ne kadar meşaggatli olduğunu bir çoğumuz biliyoruz.yok kapağıydı yok merkezlemesi efenim işte tesisatı ,xenonu filan bi dünya malzeme ve zaman kullanarak bi şekilde yapıyoruz.

Çekik gözlü amcamlar herhalde bi-xenonla uğraşan bizim gibi global mercek hastalarına ve mercek montajına el emegine güvenemeyenlere bi çare üretmiş;

Hazır yapılı bi-xenon kit.Üstünde tesisatı,angeli,xenonu,merceği olan komple kit.Aydınlatma performansı kesinlikle OEM merceklerle boy ölçüşemez ama bi-xenon olsun normal farda iyi olsun diyenlerin yaralarına teramisin gibi iyi gelecek bi ürün.Montaj için far camı sökülüyor.Hangi tip ampül kullanılıcak ise o tipte kit alınıyor.Ampül yerine takılıp,mercekte ampüle bağlı olan sabitleme yerine oturtuluyor.Mercek sıkılırken sadece sağ-sol eğim ayarı yapılıyor ve toplanıyor.Eklerde resimleri var.Satıcının dükkanı dar olduğu için kesilme çizgisi ve uzunları ışığı tavana tutarak çektim.kısalardaki kesilme çizgisindeki taşma ışık vurduğu yerden uzaklaşınca belli olmuyor.Hatta aynı leke hella merceklerdede var.Sonuçta pratik bi şekilde bi-xenon yapmak istiyenlere göre bir ürün.

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek

Çin abi.. yapar...

Görmek isterdim...

İletiyi paylaş

Misafir
Çin abi.. yapar...

Görmek isterdim...

çok pratik bişey.tası kesip biçme filanda yok.orjinale dönüş çok kolay.

Şeytan dürtüyo al iki çift starexe tak diye ama starexdekide süper oldu kıyamam ona..

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Servet, anlattıklarından hiç bişey anlamadım.

İletiyi paylaş

Misafir
Servet, anlattıklarından hiç bişey anlamadım.

Başka nasıl izah edebilirim..Farın camını sök,merceğin arkasında siyah somun var.somunu sök,merceği ampülün yatağına oturt.somunu sık mercek sabitlensin.ampülüde mercekteki yerine tak .bitti.Firma yetkilisinden rica edelim bitane göndersin montaj aşaması resimleri çekelim.dahada anlaşılır olur.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Yasin Öcal

güzel düşünülmüş... fakat o merceği tutan yer sağlammı acaba sarsıntılarda ne tepki verir bakmak lazim yada zamanla gevşerse diye kontrol etmek gerekir arkadaki somunu..

İletiyi paylaş

Misafir
güzel düşünülmüş... fakat o merceği tutan yer sağlammı acaba sarsıntılarda ne tepki verir bakmak lazim yada zamanla gevşerse diye kontrol etmek gerekir arkadaki somunu..

mercek hafif bir yapıda.gevşememesi için fiber destekli somun kullanılmış.sıkıldığında gevşemesi çok zor.Bu iş böyle olmayacak zaten.en iyisi bi set alıp denemek olacak.hem gece resimlerinide çekeriz.performansı hakkkında bilgi sahibi oluruz.

İletiyi paylaş

Musa Can Koca

Nasıl takıpdığı anladık ev ampülü takar gibi farın ön camı sökülecek ve bu takılacak,mercek sabitlemekden kesmekden kolay,farın içinde nasıl durur merak etdim doğrusu.

Yanlız aydınlatmanın uzakdoğu angellarını düşünürsek aynı onlar gibi olmasını bekliyorum,yani hüsran E-bay'da dolu bu kitden 4 ay önce falan görmüştüm,

Gece resimlerini merakla bekliyorum,yükseklik ayarı ne durumda olucak ya da farın bir ışık deseni olucak mı? Zira aydınlama kötü ise ya da kendimizi kandıracağımız sevide ise hiç değmez. Ne almaya ne takmaya nede konuşmaya.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

post-986-1237549424.jpg

H7 ampulün deliği 2cm bile değil. Projektörün vidası+sonradan takılan ampul nasıl bu delikten geçer ?

Şu resim üzerinde,

hangi parça nedir,

hangi sırayla söküyorsun,

hangi parça reflektörün önünde, hangi parça arkasında kalıyor,

hangisi nereye sabitleniyor izah eder misin ?

Bu projektör hangi tipte üretilmiş H7/H1?

Somun ve ampulsüz resim çekseydin keşke.

İletiyi paylaş

Misafir

ürünü satanla temasa geçicem.en iyisi bu işi uygulamalı yapalım.sonuçlarınıda beraber görelim.

İletiyi paylaş

Onur Yazgan
ürünü satanla temasa geçicem.en iyisi bu işi uygulamalı yapalım.sonuçlarınıda beraber görelim.
abi aynı ürünü bana bir arkadaşım 7 ay önce getirmişti bende farı sökemediğim için takamadım satmaya karar vermişim eğer isterseniz ürünü yardımcı olurum zaten sidete ilanım var :rolleyes: ürün aynıdır benimde arkadaşım çinden getirdi hediye olarakhatta ben babamın arabasında ampülü denedim valla bana göre aydınlatması çok iyidi eğer isterseniz pazartesi günü resimlerini yollaya bilirim

İletiyi paylaş

Misafir

ne bekliyon.ya bana gönder açık halde bi farda deniyelim yada sen dene.

İletiyi paylaş

Onur Yazgan
ne bekliyon.ya bana gönder açık halde bi farda deniyelim yada sen dene.

abi ne bağrıyon ürün dükkanda abi ancak pazartesi test eder resimlerini yollarım

İletiyi paylaş

Misafir
abi ne bağrıyon ürün dükkanda abi ancak pazartesi test eder resimlerini yollarım

iyi olur.merakımızı yenelim..Gerçi mucize beklemiyoruz ama olsun,hella-valeo-bosch'ların kıymetini anlayalım. :rolleyes:

İletiyi paylaş

Onur Yazgan

tamam abi pazartesı yollarım hatta elimde valeo h7 mercek var onla kıyaslama resmi bile çekerim

İletiyi paylaş

Turgut Karaçoban

Hocam bu kitlerin satıldığı bir internet adresi veya telefon adres gibi birsey var mı ?

İletiyi paylaş

Onur Yazgan

kitin aynısından bende var

reimleri yolluyorum.

biraz kötü oldu ama yarın akşam gene çekerim

4305.jpg

4311.jpg

4318.jpg

4323.jpg

4327.jpg

4331.jpg

4339.jpg

ilk dört resim hazir mercekli bi-xenon kitin resimleri

sonraki üç resim valeo marka projektörün resmi h7 xenon ile

İletiyi paylaş

Misafir

merceği bir yere sabitleyip çekersen iyi olur.Hem kısalr hemde uzunları çekersin.Birde düz ve geniş bir duvara karşı çekmen en sağlıklısı olur.Kesilme çizgisi,ışık dağılımı gibi verileri görelim.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Ben ışık dağılımından çok montajı merak ediyorum :rolleyes:

İletiyi paylaş

Onur Yazgan

yarın daha düzgün resimler çekmeye çalışrım

montaj işi için çıkma far bulursam yaparım

İletiyi paylaş

Ahmet Kasapoğlu

merceğin kaliteli olmasına pek imkan vermiyorum ama bakalım nasıl çıkıcak

İletiyi paylaş

Göksel Bahadır

Çinliler taklitte çok başarılılar. Işık deseni iyi ollacak zannediyorum. :) Ama malzeme kalitesi kötüdür, ya reflektörü erken kararır, yada merceği erken matlaşır. :D

İletiyi paylaş

İsmail Fidan
merceğin kaliteli olmasına pek imkan vermiyorum ama bakalım nasıl çıkıcak

kesinlikle bosh, valeo yada hella nın performansının yanına bile yaklaşamaz bence.sonucta bu firmalar bu işe çok büyük bütçe ayırıyorlar ve onca senelik tecrübeleri var.ama yinede merak etmemek elde degil:)

İletiyi paylaş

Murat Ş.

ee bu da yalan mı oldu :uuuw:

İletiyi paylaş