• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

   Güvenlik birinci önceliğimizdir.

   Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

   Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

   Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
  • Selçuk Keleş

   Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

   Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
  • Selçuk Keleş

   Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Bülent Uslu

VW bora xenonla far sensörü çalışmadı

Recommended Posts

Bülent Uslu    0
Bülent Uslu

arkadaşlar 2004 boram var angel far taktım güzel memnunun arabama far sensörü bağladım ancak xenonlarda sensör çalışmadı tavsiyelerinizi beklerim teşekkürler

İletiyi paylaş


Link to post
Servet Aydın    1.150
Servet Aydın

xenonları söküp normal ampülde deneme yaptınmı?aracında patlak ampül uyarı sistemi varmı?

İletiyi paylaş


Link to post
Bülent Uslu    0
Bülent Uslu
xenonları söküp normal ampülde deneme yaptınmı?aracında patlak ampül uyarı sistemi varmı?

benim arabada patlak ampul uyarı sistemi yok olsa defalarca ampul değiştrdim arıza vermedi ben aracın orjinal farını değiştirip angellı xenon yaptım sensörü xenon a bağladım sensör devreye girmedi sonra sislerde denedim sensör çalıştı bunun üzerine 2 tane role yaptım xenonda çalıştı ama roleler hep arıza veriyo

hatırlarsan reno için sana sormuştum sen çalışır demiştin gerçektnde çalıştı ama reno daki aynadan orjinal sensördü benim boradaki sensör orjinal değil çıkma bir masaratti sensörü idi renoda h4 3 çok randımanlı ve güzel bundan ötürü bende bora için yedek sisli orjinal farlarım vardı sonar olsun fk olsun beş para etmez farlar o yüzden tekrar orjinal hale getirip h4 uzun kısa xenon takıcam ama dediğim gibi sensör herhalde yine xenonda çalışmıyacak

ankarada sens diye firma var onlara sordum role ile çalışır dediler onlarda tam emin değl gibi bende role ile uğraşmak istemedim

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap