• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Musa Çalışkan

Uzaktan kumandaya görev atamak

Recommended Posts

Musa Çalışkan    0
Musa Çalışkan

merkezi kilit sistemine görev atanırmı

elimde fazladan bir merkezi kilit sistemi var

bu linkteki gibi

http://www.eliftuning.com/index.php?...=Merkezi+Kilit

bunuda arabaya takıp kumandanın tuşlarına değişik görevler verebilirmiyiz

örneğin

kapı açma dümesi teyibi açsın

kapı kilitleme dümesi kısa bir süre farları yaksin vs.

İletiyi paylaş

Murat Ömeroğlu    0
Murat Ömeroğlu

Hcam bende tam bunu sorucaktm.. konu denk geldi..

Aracın kilit kumandasının haricinde bir kumanda ile uzaktan aracın sislerini yakma-kapatma istiyorum. Nasıl yapabiliriz.

Cevap vericek ark. şimdidnn teşkkürler.

İletiyi paylaş

Misafir   
Misafir

Elektronik parça satanlarda uzaktan kumandalı röle açma kapama devreleri var onları alın işinizi görür.

İletiyi paylaş

Guest dembay   
Guest dembay

arkadaslar ben de bagajI acmak için uzaktan kumanda dusunuyorum. suan uzerinde uzaktan kumandalı kılıt var ve degiştirmek istemiyorum. eksradan nasıl bir sey yapabilirim.........

İletiyi paylaş

Musa Çalışkan    0
Musa Çalışkan
http://urun.gittigidiyor.com/12-Kanal-Uzak...0QQidZZ14879917

Ser41 'in dediği böyle bişeymi acaba, Şşimizi bu görecek gibi

bu aracımızın anahtarlığında sırıtır ama bu sistemi

3 tuşlu kumandada yapabilirsek süper olur

nasıl yapılıe bilgisi olan varmı acaba

İletiyi paylaş

Murat Ömeroğlu    0
Murat Ömeroğlu

Bu ürünün montajını istanbul içerisnde makul fiyatlara aracıma uygulayabilecek arkadaş varmı?

İletiyi paylaş

Murat Ömeroğlu    0
Murat Ömeroğlu

devreo.jpg

delab_uz_kumanda_12ch_rx.jpg

http://www.denizelektronik.com/uz_kumanda_12ch.htm

Şstediğim,

Aracın içerisinde; 3lü anahtardan korna seçimi yapmak ve direksiyondaki tuşa basınca o kornanın çalması

Aracın dışarısında; kumandadan hangi düğmeye basarsam o kornanın çalması

Malzemeleri hazırladım ama yollarını yapamadım :)

Uzaktan kumanda devre olmasa işin içinde üçlü anahtar bağlar direk yaparım ama kumanda sistemini anlamadm..

Benim hazırladığım sistemi doldurabilecek yollarını yardımcı olabilecek bi arkdaş varmı?

İletiyi paylaş

Mehmet Özkan    2
Mehmet Özkan

arkadaşlar megane 2 kart ile kapıları kilitlediğimizde aynaları da otomatik kapatabilir miyiz?

Aynalar içeriden düğme yardımı ile kapanıyor ancak kumndaya bağlansa daha hoş olur. Var mı fikri olan?

İletiyi paylaş

Göksel Bahadır    0
Göksel Bahadır
arkadaşlar megane 2 kart ile kapıları kilitlediğimizde aynaları da otomatik kapatabilir miyiz?

Aynalar içeriden düğme yardımı ile kapanıyor ancak kumndaya bağlansa daha hoş olur. Var mı fikri olan?

Aynaların sürekli otomatik kapanması, kışın aynalarda donma olduğunda problem olabiiyor. Bu safada daha ayrıntılı bilgi var.

İletiyi paylaş

Murat Atagenç    0
Murat Atagenç

Bu söyledikleriniz için bir Bmw alabilirsiniz

tüm bunları orj anahtarı yapıyor,hatta daha fazlasını :p

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.851
Selçuk Keleş
Bu söyledikleriniz için bir Bmw alabilirsiniz

tüm bunları orj anahtarı yapıyor,hatta daha fazlasını :p

Hazır ÖTV inmişken di mi? :D

İletiyi paylaş

Mehmet Özkan    2
Mehmet Özkan

ÖTV indi adamlar zammı bindirdi. Ohh ne ala memleket. Bende BMW ye verecek para olsa hemen alırım zaten:)

İletiyi paylaş

Yavuz Deniz    0
Yavuz Deniz
merkezi kilit sistemine görev atanırmı

elimde fazladan bir merkezi kilit sistemi var

bu linkteki gibi

http://www.eliftuning.com/index.php?...=Merkezi+Kilit

bunuda arabaya takıp kumandanın tuşlarına değişik görevler verebilirmiyiz

örneğin

kapı açma dümesi teyibi açsın

kapı kilitleme dümesi kısa bir süre farları yaksin vs.

merkezi kilit kitinin kapı motorları için kullanılan çıkışlarına birer adet röle bağla bu röleler ile neyi istersen onu kumanda et.

rölesiz de olur ama olası bir terslikte cihaz zarar görür. röleli olursa en fazla röle tahrip olur onuda değişirsin.

İletiyi paylaş

Mustafa Bağseven    175
Mustafa Bağseven

aselimden

Hiç röle kullanmadım ama merkezi kilit kitinin kapı motorları için kullanılan çıkışlarından mutlaka maksimum geçebilecek bir akım sınırı vardır.Biz o çıkışa röle ile bir yada birden daha fazla bişey bağlayarak o çıkışa başka görevler de yüklersek çıkıştan çekilen akım yükselip maksimum sınırını aşarsa merkezi kilit kitini bozabilir.Emin degilim ama bu konuda

tarihinde mandalina_ tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Murat Demirsen    0
Murat Demirsen

selam işi halletinizmi bilmiyorum. bi'hayli vakit geçmiş. benim 306'nın bagajının açılmasını merkezi kilitten çıkartıp anahtara ve aybı zamanda içeriye bir buton koyarak gerçeklerştim. gayaet hoş ve orjinal olldu. tek sıkıntım anahtarın kumanda şekli. düğmeye 3 sn kadar basılı tutunca bagjı açıyor.

İletiyi paylaş

Murat Ömeroğlu    0
Murat Ömeroğlu

oo 1.5 sne olmus konu açılalı ben hala montajı yapamadım:)

Depoyu temizlerken cihaza rastladm hemen takayım dedim. Dün biraz çalıştım sistem mantığını anladım kornayı uzaktan kumanda ile çalıştırdım çok güzel oldu:) ama sislere bağlamaya çekindim,

Sislere giden ana elektirk kablosunu buldum tamponun içinde yanlız buraya kumanda devresinden gelen hariçten + elektrik verirsem aracın orjinal sinyal kolunu bozarmı diye korktum.

Direk bağlıyabilirmiyim sorun çıkarırmı acaba?

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.592
Oktay Toker
oo 1.5 sne olmus konu açılalı ben hala montajı yapamadım:)

Depoyu temizlerken cihaza rastladm hemen takayım dedim. Dün biraz çalıştım sistem mantığını anladım kornayı uzaktan kumanda ile çalıştırdım çok güzel oldu:) ama sislere bağlamaya çekindim,

Sislere giden ana elektirk kablosunu buldum tamponun içinde yanlız buraya kumanda devresinden gelen hariçten + elektrik verirsem aracın orjinal sinyal kolunu bozarmı diye korktum.

Direk bağlıyabilirmiyim sorun çıkarırmı acaba?

uç alıcagın yer sis anahtarına giden uc ama role kullanmalısın .sinyal kolu ile alakalı durum ne onu anlamadım.

bu tip akım çeken tesisat degişikligi veya modifiyesinde muhakkak kablo kalınlıgına ve kullandıgınız parçaların gerekli akımı rahatlıkla karşıladıgını tespitten sonra kullanın.ve izalosyon oldukca önemli.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Murat Ömeroğlu    0
Murat Ömeroğlu
uç alıcagın yer sis anahtarına giden uc ama role kullanmalısın .sinyal kolu ile alakalı durum ne onu anlamadım.

bu tip akım çeken tesisat degişikligi veya modifiyesinde muhakkak kablo kalınlıgına ve kullandıgınız parçaların gerekli akımı rahatlıkla karşıladıgını tespitten sonra kullanın.ve izalosyon oldukca önemli.

sinyal kolu şu, ben kumanda sisteminden sisleri çalıştırdığımda elektirik aracın orjinal sisteminde sinyal koluna çıkıp veya bilmiorum başka bir yerine gidip zarar verirmi dedim çünkü normal yolun aksine bi akış olucak diye düşündüm. Terside var sinyal kolundan sisleri çalıştırdığımda kumanda devresine zarar vermesi.

Dediğim gibi araçta sisleri çalıştırdığımda kumanda devresine de elektirk gidecek ve kumanda sistemini bozacakmış, ben rolenin ne olduğunu bugun öğrendim. Sadece tek yönlü elektrik geçiriyomuş. Karaköyden 25 amperlik tanesi 3.5 liradan aldım bağladım. Canavar oldu .)

Yanlız kumanda sistemini aracın parklarına bağlasam(Ön parklar,yan amerikan sinyaller, arka stoplar) yanınca 25 amper yeterli gelirmi?

Kablo olarak depoda kullanılmayan eski uzatma kablolarını kullandım. Kalın muhafazalı kablolar. Çok temizde işçilik çıktı.

Tamamını bitiremedim yarın biraz daha uğraştıracak gibi .)

İletiyi paylaş

Muhammed Andı    0
Muhammed Andı

25 amper fazlasiyla yeter..

İletiyi paylaş

Murat Ömeroğlu    0
Murat Ömeroğlu

murat.gif

Modülü camda kullanamadım. Cam kaldırma düğmesinin altında anahtar giriş-cıkış bekliyodum ama yerine 5 ayrı kanal var 5 beş kabloyuda teker teker sıyırdım

1. cam kapanırken + yükleniyor

2. hiç hareket yok

3. sürekli artı

4. hiç hareket yok

5. cam açılırken + yükleniyor.

1. ve 5 kablolara hariçten + elektrik verdim yanlız camda hiç hareket olmadı.

2. ve 4. kanallar ne işe yarar? Camı anahtardan bağımsız nasıl çalıştırabilirim?

tarihinde Murat tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mustafa Bağseven    175
Mustafa Bağseven

1 ve 5 e + verirken aracın aküsünden yada sigortasından verdin öyle degilmi?Başka bir adaptörden falan verdiysen çalışmayabilir.

İletiyi paylaş

Murat Ömeroğlu    0
Murat Ömeroğlu
1 ve 5 e + verirken aracın aküsünden yada sigortasından verdin öyle degilmi?Başka bir adaptörden falan verdiysen çalışmayabilir.

Uzaktan kumanda sisteminden gelen + yı verdim. Uzaktan kumanda sisteminede + yı aküden alıyor.

Kontrol edince + geliyo ama çalışmıyor.Anlamadım neden çalışmıyor?

tarihinde Murat tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mustafa Bağseven    175
Mustafa Bağseven

Sen sanırım araya hiç bir devre falan koymadan uzaktan kumanda modülünden paralel kablo çekip direk cama bagladın.Uzaktan kumanda sisteminden gelen +'yı verirsen büyük ihtimalle çalışmaz.

Uzaktan kumanda sisteminden + gelir ama o gelen + anlıktır.Kumandaya bir kez basarsın elektrik 1-2 saniye gelir ve kesilir.

Ayrıca ordan gelen + o camı kaldırmaya yetmez.O + sadece tetikleme amaçlı olarak kullanılır.Tetikleme esnasında da öyle çok yüksek akım harcanmaz zaten bunun için de o modül ona göre tasarlanmıştır..Sen resmen aracın uzaktan kumanda modülünden yüksek akım çekiyorsun.Şyi o zaman o kabloyu hem farlara hem sislere hem de camlara baglayalım.:)Kapılar kilitlenince her yer birkaç saniye çalışsın.:)Bunu bence deneme.Hatta bozuladabilir ama iyi ki bozulmamış

Ben sadece anladıgım kadarını yazdım.Ya aracın sigortasından direk + almalısın.Ya da direk akünün kutup başından almalısın.

Diyelim ki aracın sigortasından + yı getirdin.O bahsettigin kanallara kabloyu cam kapanana kadar degdirip çekiceksın.Şşte o zaman çalışması lazım.

Çalışsa bile bu senın işine yaramaz.Çünkü öyle bir sistem kurcaksın ki kumandaya bastıgında gelen + yük bir devreye gidecek ve o devre 10-12 saniye çıkış akımı vercek ve o çıkış akımıda camı indircek veya kapatcak.Bu nedenle araya röle veya transistör şart.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap