• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

   Güvenlik birinci önceliğimizdir.

   Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

   Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

   Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Selçuk Keleş

Opel Antara GTC - Hella LED'li far ve stop

Recommended Posts

Selçuk Keleş    1.868
Selçuk Keleş

Osram, tamamen LED'lerden oluşan far ve stop prototipini Opel Antara GTC konsepti üzerinde uyguladı.

Gözbebeğine benzetilen optik dizaynda çok güçlü Golden Dragon LED'leri kullanılmış. Ön far grubunda, park lambasında 2 adet, kısa farda 7 adet, uzun farda 12 adet beyaz LED, sinyal lambasında ise 4 adet sarı LED kullanılmış.

Stop grubunda, sinyal lambasında 12 adet sarı, geri vites lambasında 7 adet beyaz, stop ve park lambasında 12 adet kırmızı LED kullanılmış.

post-5-1234459631_thumb.jpg

post-5-1234459636_thumb.jpg

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap