• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

   Güvenlik birinci önceliğimizdir.

   Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

   Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

   Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Selçuk Keleş

Lincoln MKR - Decoma Lighting LED'li park, sinyal ve stop

Recommended Posts

Selçuk Keleş    1.868
Selçuk Keleş

2007 Lincoln MKR konseptinde bir çok gelişmiş aydınlatma ve tasarım tekniği bir arada kullanıldı.

Tasarımın ön planda olduğu araçta LED'li aydınlatma altyapısının oluşturulması 100 saatten fazla sürmüş.

Oluşan ısının düşük tutulması ve alanın verimli kullanılması zorunluluğu nedeniyle 3M'in Light by Wire (LBW) ürünü kullanılmış. 3M tarafından geliştirilen, esnek ve yassı bakır kablo olan LBW, istenen genişlikte ve uzunlukta kullanılabildiğinden gelecekteki LED uygulamalarında da tercih edilecek gibi görünüyor.

Osram Golden Dragon 2W LED'leri güvenilirlik, boyut ve renk esnekliği nedenleri ile ana LED platformu olarak tercih edilmiş. Dizaynın gerektirdiği nedenlerden dolayı LED'ler arası boşluklar 10 mm.'den daha az tutularak köşe ve kıvrımların yapılabilmesi mümkün olmuş.

Stop ve sinyal lambalarında kullanılan küplerle yansıma alanı oluşturularak, LED'lerden alınan ışığın homojen bir biçimde yansıtılması sağlanmış.

Kısa ve uzun farlar Decoma Lighting firması tarafından geliştirilmiş.

post-5-1234459332_thumb.jpg

post-5-1234459347_thumb.jpg

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap