• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

   Güvenlik birinci önceliğimizdir.

   Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

   Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

   Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
  • Selçuk Keleş

   Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

   Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
  • Selçuk Keleş

   Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Selçuk Keleş

Volvo S60 - Valeo Led'li farlar

Recommended Posts

Selçuk Keleş    1.849
Selçuk Keleş

Volvo S60 Concept'in Led'li farları Valeo tarafından üretilmiş. Kısa far fonksiyonu farın üst kısmında bulunuyor ve adaptif olarak çalışıyor. Uzun far ise hıza bağlı olarak en yüksek görüş mesafesini sunuyor. Park lambası, gündüz farı ve sinyaller de ışık şeridi şeklinde tasarlanmış. Farın tüm fonksiyonlarında gün ışığına yakın renkte Led'ler kullanılmış.

post-5-1233634307_thumb.jpg

post-5-1233634335_thumb.jpg

post-5-1233634408_thumb.jpg

İletiyi paylaş


Link to post
Hakan Arıbaş    10
Hakan Arıbaş

Gerçekten şık olmuş , bakalım seri üretim versiyonunda olacak mı?

Audi, R8'i default bi-xenon'la farla satıyor ancak full-led aydınlatmayı da opsiyonel olarak sunuyor. Bir dergide R8'in bi-xenon vs. LED. karşılaştırmasını okumuştum. Aydınlatma mesafesi olarak hala Xenon bir numara ancal LED'in verdiği renk sıcaklığı gün ışığına en yakın ve insan gözüne en uygun olarak görülmüş. Audi kısa far olarak 3 adet LED kullanmış ve LED'lerin önüne bir de yarım mercek koymuş. uzun farlar ise A4'teki gündüz LED'lerine benzer yapıda yani şerit şeklinde. S60 ile R8'in LED aydınlatmalarını karşılaştırınca Audi'ninkisi bana göre daha şık :good1:

İletiyi paylaş


Link to post
Turgay Tuna    1
Turgay Tuna

Audi R8 farının çiftinin 7000 EURO olduğunu düşünürsek bir süre daha xenon farların tercih edileceğini bekleyebiliriz. Auto Lighting (AL) firmasının reutlingen fabrikasına birkaç kez gitme şansım oldu ama yeni üretilen LED farların resimlerini çekemedim söylediklerine göre daha üzerinde çok çalışılması gerekmiş ve bufarların maliyetini düşürebildiklerinde xenon ların standart olarak sunulacağk ve halogen teknolojisi kısmen bitirilecek.

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap