• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Selim Aydın

Bmw 1 E87'ye (2004-2011) xenon montajı

Recommended Posts

Guest fyyz   
Guest fyyz

Çıkma orjinal 1 serisi farlarından bulabilirsin.Benim bir arkadaşım bu yolla takmıştı farlarını çokda iyi olmuştu.Çıkma far öneririm :wacko:

İletiyi paylaş

Guest foose   
Guest foose

maslak sanayide bmw parçacılarını bir dolaş bence.bir arkadaşım 3.16 compact için orjinal xenonlu farın tanesini 250 euro ya aldık.ve bir serviste taktırdık.butün ekipmanlar farın üstünde.yalnız belki senin 1.16 yeni kasa bir araç olduğundan henuz parçacılara bu farlardan düşmemiş olabilir o yüzden biraz beklemeni ve araştormanı tavsiye ediyorum.

İletiyi paylaş

Selim Aydın    0
Selim Aydın

valla şu durumda ben sürekli araştırıyorum çıkma olarak ist hariç her yerde ne var ne yok yaladım yuttum olsa hemen alacam zaten orjinale gelirsek maliyeti çok yüksek 1.16 olduğu için nedeni ise örn 1.20 de olmasa taktırmak çok maliyet almıyor çünkü onda mevcut üstünde motor ekipmanları varmış daha ucuza mal oluyormuş şimdi borusanın önerisi 5000 euro civarı bir de ist penta oto var benim adımı verip gidin 3000 euroya yaparlar motor seri numarasını veriyorsun 4 haftada gelir takarlar almanyadan geliyor o da orjinal kesinlikle garantili çünkü sizin arbanın orjinal ekipmanı geliyor benle irtibata geçin görüşelim

İletiyi paylaş

Selim Aydın    0
Selim Aydın

bir de ankarada bosch servisi var orjinal getirecekmiş onu bekliyorum fiyat ne tutacak belli değil o da bu ay gelecek deniyor bana haber verecekler

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.850
Selçuk Keleş

Bugün görüştüğüm bir bmw parçacısı xenon farlardan bulabileceğini ancak araca tanıtma vb. sorunlar olacağından bahsetti. Modele göre de değişebilir ECU'ya tanıtmak vs. vs. Şyi bir ön araştırma yapmak lazım.

İletiyi paylaş

Selim Aydın    0
Selim Aydın

selçuk abi sen o adama söyle bulsun alalım biz o farları tanıtması hiç mühim değil

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.850
Selçuk Keleş

Bir daha gittiğimde iletişim bilgilerini alırım, hoş gerçi bmw parçası istanbulda çok kolay bulunur bir sürü alternatif var.

İletiyi paylaş

Uğur Yılmazoğlu    0
Uğur Yılmazoğlu

Selam arkadaşlar

bmw 116 aracımın farlarını mercekli xenon yaptrmak istiyorum. Orjinal 1 serisi mercekli xenonun fiyatı 1000€ bu da yüksek bi rakam.bende baska alternatifler arıyorm

Öncelikle sunu sormak istiyorm;

Fk markasının 1 serisine uygun angel eyes ı var 363€ fiyatlı bu sadece mercek mi oluyor yani onun üstüne xenon sonradan mı takılıyo?

Şkinci olarak el yapımı veya çıkmacılardan alınarak yapılablrms angellı xenon,bu sizce sağlıklımıdır ve ne kadar tutar tahminen?

Cevap verirseniz sevinirm

Şyi forumlar...

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.850
Selçuk Keleş
Selam arkadaşlar

bmw 116 aracımın farlarını mercekli xenon yaptrmak istiyorum. Orjinal 1 serisi mercekli xenonun fiyatı 1000€ bu da yüksek bi rakam.bende baska alternatifler arıyorm

Fk markasının 1 serisine uygun angel eyes ı var 363€ fiyatlı bu sadece mercek mi oluyor yani onun üstüne xenon sonradan mı takılıyo?

Şkinci olarak el yapımı veya çıkmacılardan alınarak yapılablrms angellı xenon,bu sizce sağlıklımıdır ve ne kadar tutar tahminen?

Şyi forumlar...

FK marka angel eye farlar halojendir, xenon kiti ayrıca alıp takman gerekiyor. Orjinal olarak varken el yapımı farla uğraşmaya değmez, zor bir iş çünkü, çıkmacılardan orjinal farlarından bulmaya çalış, daha kaliteli sonuç elde edersin.

Bmw 1 - 7 Serileri Bi-xenon Karşılaştırma Resimleri

İletiyi paylaş

Uğur Yılmazoğlu    0
Uğur Yılmazoğlu
FK marka angel eye farlar halojendir, xenon kiti ayrıca alıp takman gerekiyor. Orjinal olarak varken el yapımı farla uğraşmaya değmez, zor bir iş çünkü, çıkmacılardan orjinal farlarından bulmaya çalış, daha kaliteli sonuç elde edersin.

Bmw 1 - 7 Serileri Bi-xenon Karşılaştırma Resimleri

öncelikle cevap verdiginiz için teşekkürler

peki fk ya uygun xenon kitinin maliyeti nedir?bu K lardan pek anlamıyrm yani normal bir angel xenon a 6000k xenon mu takmak gerekir?

son olarak sizce fk mı yaptıryım yoksa sizin dediğiniz gibi çıkmaçılardan orjinal far bulup öyle mi yaptırıyım?

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.850
Selçuk Keleş
öncelikle cevap verdiginiz için teşekkürler

peki fk ya uygun xenon kitinin maliyeti nedir?bu K lardan pek anlamıyrm yani normal bir angel xenon a 6000k xenon mu takmak gerekir?

son olarak sizce fk mı yaptıryım yoksa sizin dediğiniz gibi çıkmaçılardan orjinal far bulup öyle mi yaptırıyım?

Evet, FK alıp 6000K ya da her neyse kit taktırıcaksın. Bu yöntem kolaydır, takarsın çalışır, ama kalite olarak orjinalden elbette düşük olur. Kitlerden hangisi iyidir bilmiyorum bana göre aşağı yukarı hepsi de aynı.

Çıkmacılardan orjinal far bulup taktırırsan aydınlatma olarak en kaliteli sonucu elde edersin. Yalnız farın elektrik soketleri birebir aynı olmayabilir, araca taktığında far bozuk uyarısı alabilirsin, bilgisayardan sildirmen ve tanımlaman gerekebilir. Bunlar BMW'ye özel durumlar olduğu için daha fazla detay veremiyorum, bu işi daha önce yapmış ustalara danışmak lazım.

İletiyi paylaş

Uğur Yılmazoğlu    0
Uğur Yılmazoğlu
Evet, FK alıp 6000K ya da her neyse kit taktırıcaksın. Bu yöntem kolaydır, takarsın çalışır, ama kalite olarak orjinalden elbette düşük olur. Kitlerden hangisi iyidir bilmiyorum bana göre aşağı yukarı hepsi de aynı.

Çıkmacılardan orjinal far bulup taktırırsan aydınlatma olarak en kaliteli sonucu elde edersin. Yalnız farın elektrik soketleri birebir aynı olmayabilir, araca taktığında far bozuk uyarısı alabilirsin, bilgisayardan sildirmen ve tanımlaman gerekebilir. Bunlar BMW'ye özel durumlar olduğu için daha fazla detay veremiyorum, bu işi daha önce yapmış ustalara danışmak lazım.

peki çok sagolun verdiğiniz bilgiler için

İletiyi paylaş

Guest YGT   
Guest YGT
Selam arkadaşlar

İkinci olarak el yapımı veya çıkmacılardan alınarak yapılablrms angellı xenon,bu sizce sağlıklımıdır ve ne kadar tutar tahminen?

İyi forumlar...

uğur bu işte en mantıklısı çıkma almak bence Fk nınki hem orjinale göre kalitesi düşük hemde bulunması zor ben 7-8 ay evvel çok araştırdım o zaman bulamadım.. çok temiz sıfırıyla ayırt edemiyeceğin çıkma farlar var bence onları tercih et.. daha evvel kuzenimin arabasına yaptık uzun zamandır sorunsuz ve memnun bir şekilde kullanıyor..

ve 1 serisinde merceksiz olarak xenon kullanmanı önermem bence hiç şık durmuyor.. 1 serisinin mercekli angellı farı çok güzel oluyor bence ,arabayı çok değiştiriyor farları yanmasa bile dolgun duruyor..

tarihinde YGT tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Can Ekin    6
Can Ekin

dışı 0 gibi temiz olmasada kazalı bir araçtan çıkmış mercekli ama camı mamı çatlak ama iç düzeneği sağlam far dahada ucuza alınıp,elindeki farların reflektörleriyle değişim yapılabilir gibi geliyor..

tabi işte bmw nin bu xenon ları ECU ya tanıtma muabbeti war bide o önemli..

İletiyi paylaş

Uğur Yılmazoğlu    0
Uğur Yılmazoğlu
uğur bu işte en mantıklısı çıkma almak bence Fk nınki hem orjinale göre kalitesi düşük hemde bulunması zor ben 7-8 ay evvel çok araştırdım o zaman bulamadım.. çok temiz sıfırıyla ayırt edemiyeceğin çıkma farlar var bence onları tercih et.. daha evvel kuzenimin arabasına yaptık uzun zamandır sorunsuz ve memnun bir şekilde kullanıyor..

ve 1 serisinde merceksiz olarak xenon kullanmanı önermem bence hiç şık durmuyor.. 1 serisinin mercekli angellı farı çok güzel oluyor bence ,arabayı çok değiştiriyor farları yanmasa bile dolgun duruyor..

sagol yigit onerin için,bildiğin çıkkmacı varsa telefonunu veya adrsini verirmisin

İletiyi paylaş

Selim Aydın    0
Selim Aydın

bence mercek 1 serisinde çok büyük bir değişiklik yaratmaz ben kullanıyorum şimdi merceksiz güzelce ayarladım yüksekliğini kesilme çizgisi bile oluşturuyor fakat ben philipsin 4200K kitini kullnadım beyine tanıtmaya gerek yok ilk başta far uyarısı veriyor yol bilgisayarına iki kere tıkla geçiyor ve araba çalıştığı sürece problem yok ve bu kiti borusanın servisi gördü ve garantiyle ilgili bir problem çıkarmadılar ama yolda kalabilirsiniz xenondan dolayı dendi bunu göz önüne alarak kullanmalısınız bu büyük bir özveri gerektiriyor her an sorun çıkabilirmiş 3.16i 2006 model çıkarmış çünkü xenondan dolayı

tarihinde sello tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mehmet Uğur Aca    0
Mehmet Uğur Aca

bu kiti röle ile aküden almalıydın bence,şu anda nasıl kullandığını bilmiyorum ama kısa fardan aldıysan sorun çıkacaktır.

İletiyi paylaş

Selim Aydın    0
Selim Aydın

evet zaten aküden alıyor gücü rölede var ki araç xenon kitle hala garantide :)

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.850
Selçuk Keleş

Sonradan xenon taktırdığın zaman aracın beynine tanıtılması gerekiyor. Modül otomatik seviye kontrolü için olabilir. Farların pinleri değişiktir ve uygun uçları uyarlamanız gerekecek. Bazı araçlarda bunu sağlayan özel çevirici aparatlar ebay'de satılıyor, onlardan araştırın, bulunuyorsa çok rahat edersiniz. Eminim mevcut kablolama gayet kalitelidir o nedenle ayrı kablolamayı mecbur kalmadıkça denemeyin.

İletiyi paylaş

Universe    0
Universe

farları sahibinden.com dan çıkma aldım ,

xenon kit ; m tech 6000 K

direk eski farlar sökülüp bunlar takılabiliyor herhangi bir kablolama , hat çekme vs yapmanıza gerek yok

arıza ışığıda yakmıyor

tek zorluğu farlar sökülürken tamponu da sökmek gerekiyor

(not : farları taktıktan sonra tamponu sökerken çıkardığınız sisleri geri takmayı unutmayın yoksa arıza ışığı veriyor)

teşekkürler mebaoto metin usta (not: xenonları açınca biraz buğulanma oluşuyor umarım zamanla geçer)

spma0111ig9.jpg

spma0065ax1.jpg

spma0066wu8.jpg

spma0067wi5.jpg

spma0070dl8.jpg

spma0106uu3.jpg

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.850
Selçuk Keleş

Güle güle kullanın, oem xenon gibisi yok, fazla uğraştırmaması sevindirici.

İletiyi paylaş

Ahmet Kasapoğlu    7
Ahmet Kasapoğlu

evet yükseklik ayar motorunun sorunsuz uymasına bende şaşırdım.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.850
Selçuk Keleş

Mertol de yeni mondeoya oem xenon far taktı ve manuel seviye ayarını aynı şekilde xenon farda da kullanabiliyor.

İletiyi paylaş

İlker Kemal    28
İlker Kemal

2008 model Bmw 1 serisine mercek montajı yapıldıktan sonraki resimler.

post-553-1235256345_thumb.jpg

post-553-1235256391_thumb.jpg

post-553-1235256438_thumb.jpg

post-553-1235256556_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.850
Selçuk Keleş

Güzel olmuş, 6000K galiba.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap