• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Selim Aydın

Bmw 1 E87'ye (2004-2011) xenon montajı

Recommended Posts

Selim Aydın    0
Selim Aydın

Ben denizlide yaşıyorum ve aracımın farları artık beni gıcık ediyor bıktım demek daha doğru olur çünkü bir de avensis var o xenonlu her neyse konuya geçeyim ben izmirde veya denizlide çıkma hella ballast ve d2s philips ampül arıyorum 2 haftadır arıyorum bulamadım bana yardımcı olursanız sevinirim ege bölgesi olması ilk tercihim ama her yerden teklife açığım çok teşekkür ederim şimdiden

post-239-1146802752_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.850
Selçuk Keleş

Şlanlar bölümünde sana uygun satılan ürünler var.

Onlarla temasa geçin. Her ne kadar halojen fara D2S ampul retrofiti uygulama olarak düzgün olmasa da yapılamayacak bir şey değil.

İletiyi paylaş

Ahmet Göker Derya    3
Ahmet Göker Derya

Ankara'da çıkmacılar Balast+kablolar+2 adet D2S ampule 450-500 YTL fiyat veriyorlar. Ampuller hariç 350-400 YTL. Önerim ampulleri sıfır alman yolundadır...

İletiyi paylaş

Selim Aydın    0
Selim Aydın

çok teşekkürler

İletiyi paylaş

Selim Aydın    0
Selim Aydın

hala xenon için beklemekteyim bana sadece ballastta olsa ege bölgesinden erişebileceğim ya da sağlam birisinden türkiyenin herhangi bir yeride olur acil lazım ilgilerinizi bekliyorum

İletiyi paylaş

Selim Aydın    0
Selim Aydın

şimdi kullandığım arabalarda hep farlar mercekli olduğu için 4200 K'lık ampulün rengini güzel görüyorum beyazlığı hoşuma gidiyor fakat iş bu halogene geldiğimizde ne olur beyaz oto'dan fiyatları bugün aldım 4200K=820 YTL 6000K=940 YTL sizce ne yapmalıyım keşke bu arabayı da xenonlarıyla alsaydım :) görüş bakımından yol aydınlatması 4200 iyi ama sarı gözükür dediler beyaz istiyorsanız 6000K alın dediler ne yapmalıyım biraz da siz yardımcı olun bu arada fiyatlar bence mükemmel hidonline 530$=760 YTL shipping varsa ne kadar bilmiyorum hem de aldığınız yer belli internetten çok alışveriş yaptım ama hala daha güvenemiyorum neyse yorumlarınızı bekliyorum

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.850
Selçuk Keleş

Birincisi, senin araban neydi ? Kafam karıştı mesajını okuyunca :)

Ben 4300K kullandım hiçbir zaman sarı gibi görünmedi farlar, yeni alınınca bazen olabiliyor. Neyse 6000K da tercih edilebilir ancak tonunun soğuk olması lazım burdaki uzakdoğu kitlerinde acayip renk çeşitleri çıkabiliyor, mesela FocusRS'in 6000'i ideal bence. Çok mavimsi olunca far iğrenç görünüyor. Biz de bir kit alıcaz 6000 olucak, VW Bora için. 6000 al için rahat olsun.

İletiyi paylaş

Selim Aydın    0
Selim Aydın

valla benim de karıştı 6000K daha iyi olacak herhalde yaa biz de 7.30Ld 3.25xi avensis var bunlar mercekli olduğu için renk, beyaz ve güzel gözüküyor bir de 1 serisi aldık çok oluyor da bi değiştiremedim borusana sordum orjinal xenon far takımları angellı + far yıkama dahil komple 5000 euro dediler zaten kaç paralık araba fiyatının sekiz de birine de far taktırmam yani philips kit makul geldi de far normal halogen far olunca 4300K sarı görünür mü diye düşünüyorum daha doğrusu örnek olmayınca insan düşünüyor resim olsa keşke beyaz otoya sordum yokmuş çekmiyorlarmış

İletiyi paylaş

Selim Aydın    0
Selim Aydın

sence fiyatlar nasıl?

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.850
Selçuk Keleş

Valla ben hid-online.com dışında bir yerden kit almam burdaki fiyatlar pahalı bana göre ve renk takıntım olmadığından 4300K'daki ufak tefek sarımsı efektler beni hiç rahatsız etmez. :)

İletiyi paylaş

Selim Aydın    0
Selim Aydın

yaaa ne farkı var ki haa 820 YTL haa 760 YTL bir de shipping ücreti ne acaba?

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.850
Selçuk Keleş

shipping dahil fiyat o. diğer markaları da sordun mu, biraz daha araştır bence.

İletiyi paylaş

Selim Aydın    0
Selim Aydın

niye ki philips en iyisi değil mi?

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.850
Selçuk Keleş

Bak sabahtan beri yazıcaktım unuttum

bugün bir bmw 1 gördüm

mavi ampul müydü xenon muydu sonradan takmış halojene

mavimsi bir rengi vardı

iğrenç görünüyordu ya karizmayı mahvetmişti :)

ayrıca optiği mi bozuktu ne ampulun

farın bir kısmı karanlıktı :D

gıcıklık olsun diye demiyorum

bu bmw 1'in çıkma xenonu bulunamaz mı ?

diğer markalar daha ucuza bulunabilir diye demiştim. ama aldığın fiyat da aslında abartı değil ben daha fazla bekliyordum otopol'de epey pahalı çünkü.

İletiyi paylaş

Selim Aydın    0
Selim Aydın

yaa kafam karışık denemek istiyorum malum denizlide hiçbir şey yok izmire gidip geliyorum bu arabaylada oraya gitmek iyi olmuyor rahat değil o kadar bir de izmir de yer bilmiyorum denesem de görsem ben internette xenon uygulanmış gördüm 1 serisi türkiyede ve çok güzel görünüyordu benim çok hoşuma gitti dağılmıyordu ve sanki odaktan yayıyor gibiydi sadece merceği çok büyük gibi gözükyordu :)

İletiyi paylaş

Selim Aydın    0
Selim Aydın

saol yaa orkan çok saol

İletiyi paylaş

Selim Aydın    0
Selim Aydın

yaa bu da zor olacak almak anlamıyorum hiç almancam yok bir de nasıl alacağım ki yardım eden olursa kabul ederim sevinirim

İletiyi paylaş

Ozgur Oktay    0
Ozgur Oktay

Sadece avrupa içi gönderim yapıyorlarmış. Tr ye gönderim yaparlarmı bilinmez. Satıcıyla nasıl iletişim kurulacağını öğrebilirsem detayları öğrenirim. Ayrıca kişi özel satıcı olduğu için garanti olayı da yokmuş

İletiyi paylaş

Selim Aydın    0
Selim Aydın

valla açık artırmada kim bilir ne istiyor fiyatına gerçi çok da önemli değil çünkü bulmuşken almak lazım yok hiçbir yerde yok :)

İletiyi paylaş

Selim Aydın    0
Selim Aydın

bu arabanın da böyle parçaları bulunmuyor yaa allahım hep de beni bulur böylesi biraz daha beklesem xenonlu alacaktım acele ettim sonra taktırırım diye ama işte görüyorsunuz imkansız gibi neredeyse

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.850
Selçuk Keleş

Orjinal far işi biraz uzun mesele. Ebay'den riskli olabilir, burda araştırırsın. Bu arada da 6000K xenon kiti taktır illa çabuk olsun istiyosan.

İletiyi paylaş

Selim Aydın    0
Selim Aydın

yok ya galiba ben bu düşüncemi bir kaç ay erteleyeceğim malum okul son sene

İletiyi paylaş

Selim Aydın    0
Selim Aydın

selçuk bey procar bosch servisi ankara ile görüştüm far daha henüz gelmemiş 2007 ocak ayında stoğa gireceği görünüyormuş bana haber vereceler gelince ben de size haber veririm

İletiyi paylaş

Guest ilkercgs   
Guest ilkercgs

Merhaba Arkadaşlar.. BMW 1 serisi aracıma xenon far taktırmak istiyorum ama xenon far hakkında genel bilgiden başka bir bilgiye sahip değilim. Bu nedenle sizden bana bu konu hakkında yardımcı olmanız istiyorum. Özellikle orijinal xenon far taktırmak istiyorum ama serviste denilen fiyat 2500?'du. Fiyat braz yüksek geldi. dışarda orjinal parçalar ile bu far sistemini taktırabilme imakanım var mı? Ayrıca, maliyeti ne olur? Daha önce BMW 1 serisine bu tip uygulama yapıldıysa bu konu hakkıda bilgisi olan paylaşırsa çok sevinirim.

Herkese şimdiden teşekkürler.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap