• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Murat Batmaz

Fiat Fiorino H4 farına mercekli xenon

Recommended Posts

Zafer B.    0
Zafer B.

Arkadaşlar ampüller çok sarı yanıyor.Şlk açtığımda tam istediğim beyazlık var ama bir süre sonra sararıyor hatta bazı halojenli arabalar ile yanyana durduğumda hiç fark yok neredeyse,kullandıkça sararacakmı yoksa ?

philips 85122+ model ampüller.

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    603
Mehmet Özyürek
Arkadaşlar ampüller çok sarı yanıyor.Şlk açtığımda tam istediğim beyazlık var ama bir süre sonra sararıyor hatta bazı halojenli arabalar ile yanyana durduğumda hiç fark yok neredeyse,kullandıkça sararacakmı yoksa ?

philips 85122+ model ampüller.

Bir yanlışlık olmasın...

Hiç bir halojenden bu ampulün rengini almak mümkün değil..

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.841
Selçuk Keleş

Ampullerin yeniyse zamanla beyazlaşacaktır. Philips ampullerde böyle bir renk değişimi olayı var.

İletiyi paylaş

Zafer B.    0
Zafer B.

Merhabalar,

Sayın Özyürek,

tabiki holajen ile birebir aynı değil farklı,fakat sarımsı renk daha hakim,hatta uzunlarda dahada da bir sarı yanıyor,trafikde araçların arkasına yaklaştığım zaman ton farkı belli oluyor beyazımsı sarımtırak (nasıl bir renk tonu oldu bu şimdi? :D ) araçların üzerine düşen bitiş çizgisndeki morluklar süper ama.

Sevgili Selçuk,

farları ilk açtığımda beyaz renk tamıtamına istediğim renk tonu :D fakat bir süre sonra sararmaya başlıyor zamanla sararacak gibi geliyor bana , ama sen beyazlaşırmı diyorsun ? :)

Buradaki deki ampül nasıl ?

ve Buradaki nasıl ?

tarihinde Zafer B. tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sercan Keklik    4
Sercan Keklik

Zafer bey ampüller sıfırsa olay çok normal :D aynısını bende yaşadım sonra beyazlaştı.. Şu an 85122+ kullanıyorum epey kullandıktan sonra beyazladı ve şu an beyaz.

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    603
Mehmet Özyürek

Evet beyazlaşır... Bu kesin...

İletiyi paylaş

Zafer B.    0
Zafer B.

Evet ampüller sıfır, o zaman biraz gündüz yakalım farları da pişsin ampüller :D

tarihinde Zafer B. tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sercan Keklik    4
Sercan Keklik

evet ama yinede çok bir beyazlık beklemeyin 85122+ lar çok beyaz degil malesef..

İletiyi paylaş

Numan Yıldırım    0
Numan Yıldırım

Merhaba arkadaşlar şimdi sizlere bi kaç sorum olacak.

1. Fiorinoya uygulanırmı demiyorum araştırdım uygulanıyor :blush:

2.Bi-xenon fara cevrildiğinde yikseklik ayarı calışıyormu.

3.Arabanın orjinal farına uygulamak istemiyorum yan sanayi far almak istiyorum ne kadar'a maal olur bana cifti.

4.Farı nasıl acıp nasıl kapatırım en önemli olanı :)

5.Mercek takıldığında yamuk gösterme gibi bir problem yaşanırmı.

Konuya cevap yazanlara şimdiden teşekkürler.

Bu işle ilgilenen arkadaşlar forumda cok bana hem far içi boyama ve angelli bi-xenon farın fiyatı ne olur.

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    603
Mehmet Özyürek
Merhaba arkadaşlar şimdi sizlere bi kaç sorum olacak.

1. Fiorinoya uygulanırmı demiyorum araştırdım uygulanıyor :blush:

2.Bi-xenon fara cevrildiğinde yikseklik ayarı calışıyormu.

3.Arabanın orjinal farına uygulamak istemiyorum yan sanayi far almak istiyorum ne kadar'a maal olur bana cifti.

4.Farı nasıl acıp nasıl kapatırım en önemli olanı :)

5.Mercek takıldığında yamuk gösterme gibi bir problem yaşanırmı.

Konuya cevap yazanlara şimdiden teşekkürler.

Bu işle ilgilenen arkadaşlar forumda cok bana hem far içi boyama ve angelli bi-xenon farın fiyatı ne olur.

Mercek montajından bahsediliyor galiba...

1- Merceğin sığdığı her fara takılabilir..

2- Bir çok uygulamada çalışıyor... Mercek montajı yapan kişinin becerisine bağlı.. Benimkiler çalışıyordu..

3- Doğru karar... Fiyatını bilmiyorum...

4- Far anormal bir far değilse, 180 derece fırında 7-8 dakika beklemesi yeterli olacaktır...

5- Mercek montajı yapan kişinin becerisine bağlı..

İletiyi paylaş

Numan Yıldırım    0
Numan Yıldırım

Teşekkürler ilgilendiğiniz için

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.841
Selçuk Keleş

Kendin yapmayı düşünüyosun anladığım kadarıyla. Bu konuyu ve diğer benzer konuları ne kadar fazla okursan o kadar fazla detay öğrenirsin.

İletiyi paylaş

Numan Yıldırım    0
Numan Yıldırım

Kendim yapıcam diye bir şart yok aslında hangisi daha uygun ve kaliteli oluyor onu öğrenmeye çalışıyorum. Kendi yapmamla bu işin piri biri yapması illa fark eder.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.841
Selçuk Keleş

H4 farın var, reflektörü büyük gibi görünüyor. Montajın zor olacağını sanmıyorum. Başlamak bitirmenin yarısıdır derler :blush: Farı açma, merceğin konumlanması vs. aşamalarda zaten yardımcı olacağız.

İletiyi paylaş

Numan Yıldırım    0
Numan Yıldırım

evet acaba cıkma 2010 fiorino farı bulabilirmiyim yada orjinal farınamı yapayım. Cıkma bir şey bulabilirsem ve ya yan sanayi fiyatı ne kadar olur tahmini?

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.841
Selçuk Keleş

Servisten ya da parçacılardan yeni fiyatını öğrenir misin önce.

İletiyi paylaş

Numan Yıldırım    0
Numan Yıldırım

Yakın bi zaman içinde servise gideceğim o zaman bakalım işime gelirse bi çift far alırım :)

İletiyi paylaş

Ahmet Kasapoğlu    7
Ahmet Kasapoğlu

Fiat Fiorino

fiorino01.jpg

fiorino02.jpg

fiorino03.jpg

fiorino04.jpg

fiorino05.jpg

fiorino06.jpg

fiorino07.jpg

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.648
Mahmut Akbulut

H7 ve H4 tabanlı farlara uygulanan montajı basit ama işe yaramayan bir mercektir.Kesinlikle tavsiye etmiyoruz yapan arkadaşlar var sonuç tam bir hayal kırıklığı...

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.841
Selçuk Keleş

İlgili konuyla birleştirildi.Yeni konu açmadan önce forumda arama yaparak ilgili konuya devam ediniz.

İletiyi paylaş

Alper Taç    0
Alper Taç

gerçekten mi o zaman hiç para dökmeye gerek yok bu merceklere :D

İletiyi paylaş

Ercan Dörtköşe    1
Ercan Dörtköşe

Selamın aleykum abiler sıze bısey danısmak ıstıyorum elımde audı a4 cıkma hella bı xenon mercek var bunu fiat fiorına araca takmak ıstıyorum kısalar yanıyo ama farlar kapalıyken sellektorde lamba ve perdesi nasıl calısıcak

İletiyi paylaş

Uğur Gümüş    0
Uğur Gümüş

ercan bide şöyle birşey var h4 ampül kısalar yanıyor uzunlara geçtiğinde ise kısaların elektriğini kesiyor buna Nasıl bi sistem olacak merak ediyorum

tarihinde Uğur Gümüş tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Murat Engin    50
Murat Engin

Forumda arama yapmanızı öneririm, bolca konu var ilgili...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap