• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Cenk Yazıcı

Ford Fiesta 6'ya (2008-2017) xenon

Recommended Posts

Ahmet Kaya    1
Ahmet Kaya

Bektaş bey linklerdeki sistemlerden hangisi işimi görür sizce ?

philips d2s ampüllerin çifti 200 tl ye geliyor bu ilanlar işime yaramaz mı sizce?

http://www.sahibinde...-78890509/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-xenon-kit-5-jenerasyon-orjinal-hella-xenon-d1s-78890389/detay

tarihinde Ahmet KAYA tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Ahmet Kaya    1
Ahmet Kaya

bunları alıcaksınız ilker beyden bunlar çok iyiler

hatta bunları fara bile adapte edebilirsiniz örnekleri burda mevcut

http://sites.google....i-tuareg-28.jpg

http://sites.google....i-tuareg-31.jpg

linkleri açamadım Bektaş bey. aklımda şöyle bir soru işareti var beyinler çıkma olsa sıkıntı olacağını düşünmüyorum ama ampuller insanı düşündürüyor.o ballast takımı ve ampulleri aldığımda farlar kapalıyken de mercek den selektör atabileceğim değil mi :)

İletiyi paylaş

Ahmet Kaya    1
Ahmet Kaya

Şimdi tüm tesisatım tamam olduğuna göre uzunlar için gelen kabloyu direk selenoid in kablolarına bağlasam elektriği de aküden değil de şu anki ballastın aldığı yerden alsam istediğim sonucu vermez mi ?

İletiyi paylaş

Ahmet Kaya    1
Ahmet Kaya

mercekler ve ballastlar geldi.

img2012080900007.th.jpg

img2012080900008.jpg

1-) Mercekden çıkan kahve beyaz kablolar uzunlara mı bağlancak ?

2-) ballastdan çıkan beyaz uçlu ve siyah kablo nereye bağlancak ?

3-) Ballastın üstündeki ensoldaki boş sokete bir şey bağlanılcak mı ?

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.653
Mahmut Akbulut

1-) Mercekden çıkan kahve beyaz kablolar uzunlara mı bağlancak ?

2-) ballastdan çıkan beyaz uçlu ve siyah kablo nereye bağlancak ?

3-) Ballastın üstündeki ensoldaki boş sokete bir şey bağlanılcak mı ?

1- Evet,uzun far tesisatına bağlanacak...

2- Balasttan çıkan kablolar kısa far +/- soketine bağlanacak ...

3- Bir şey bağlamanıza gerek yok...

İletiyi paylaş

Ahmet Kaya    1
Ahmet Kaya

1- Evet,uzun far tesisatına bağlanacak...

2- Balasttan çıkan kablolar kısa far +/- soketine bağlanacak ...

3- Bir şey bağlamanıza gerek yok...

Abi cevabın için teşekkürler

1- uzunların bağlantısını kesip direk merceğe balıcam.

2- ballastın kablolarını far soketine uygun şekilde bağlamam için soket alıp ballastın ucuna soketleri bağlayıp soketleri de far soketine mi bağlamalıyım ?

3- ballastın su almaması için o açık olan yere bir şey uydurmama gerek varmıdır ?

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.653
Mahmut Akbulut

Abi cevabın için teşekkürler

1- uzunların bağlantısını kesip direk merceğe balıcam.

2- ballastın kablolarını far soketine uygun şekilde bağlamam için soket alıp ballastın ucuna soketleri bağlayıp soketleri de far soketine mi bağlamalıyım ?

3- ballastın su almaması için o açık olan yere bir şey uydurmama gerek varmıdır ?

1 - :good1:

2 - Çok ayrıntıya girmek istemiyorsan kabloları kesip erkek-dişi fiş ile iyi izole ederek bağlantı yapabilirsin...

3 - Balastın su ve nemden korunması çok önemli bunun için balastı içine alabilecek büyüklükte vidalı kutular satılıyor elektronikçilerde,onlardan satın al ama kutunun alta bakan kısmında,balastın hava almasını sağlamak için minik delikler açmayı unutma.Birde kutuya ve farın iç kısmına silicagel (nem alıcı) koyarsan çok iyi olur...

İletiyi paylaş

Ahmet Kaya    1
Ahmet Kaya

1 - :good1:

2 - Çok ayrıntıya girmek istemiyorsan kabloları kesip erkek-dişi fiş ile iyi izole ederek bağlantı yapabilirsin...

3 - Balastın su ve nemden korunması çok önemli bunun için balastı içine alabilecek büyüklükte vidalı kutular satılıyor elektronikçilerde,onlardan satın al ama kutunun alta bakan kısmında,balastın hava almasını sağlamak için minik delikler açmayı unutma.Birde kutuya ve farın iç kısmına silicagel (nem alıcı) koyarsan çok iyi olur...

Teşekkürler abi inş her şey çok güzel olcak :)

İletiyi paylaş

Ahmet Kaya    1
Ahmet Kaya

Evet bektas bey aynen onu istiyorum gece gunduz mercekden atsin selektoru. Tam smdi basladim farlari sokmeye elektirikler gitti. :) elektirikler gelir gelmez. Tekrar basliyorum farlari isitmaya

İletiyi paylaş

Ahmet Kaya    1
Ahmet Kaya

elektirik geldi başlıyorum hayırlısıyla :D kablo bağlantısı bu şekilde mi olacak ?

img2012081000010.jpg

Uploaded with ImageShack.us

İletiyi paylaş

Ahmet Kaya    1
Ahmet Kaya

açıkda olan kısmına siyah slikon sık komple izole et ama birşeyle sarıp saramalama açık olan kısımlarını slikonla yani o kablo bağlantılarını vs.

camı kapatmak için ise gene universal siyah sista slikon

ustacım çok sağol bir sorum daha olacak resimdeki farın orjinal soketinde siyah ve kırmızı kablo aynı yere giriyo ya ordaki siyah kablo farın birinde farın içinden çıkmış ucu boşda nereye bağlanır biliyormusun ?

İletiyi paylaş

Ahmet Kaya    1
Ahmet Kaya

img2012081000011.jpg

farın camını sökmek için burası uygunmudur

İletiyi paylaş

Ahmet Kaya    1
Ahmet Kaya

diğerine de bakarım birazdan ortalama kaç dakika ısıtmak lazım çıkartamadım hala?

İletiyi paylaş

Ahmet Kaya    1
Ahmet Kaya

şöyle acacaksın yaklaşık 2 3 dakika tabi bunu hissetmek lazım 5 10 cm uzunluğunda biyeri ısıt sonra tornavida ile kastır

5 dakikadır yukarından tutuyorum bana mısın demedi.

İletiyi paylaş

Ahmet Kaya    1
Ahmet Kaya

bu işlem için far ın bu kadar yıpranması normal mi?

img2012081000012.jpg

İletiyi paylaş

Ahmet Kaya    1
Ahmet Kaya

çok az bile :) orası yıpranacak tabi benimkini görmee :D

arka kısmından köşeye doğru vur havayı sonra tornavidayı içine doğru zorla sonra kastır açarsın

teşekkür ettim ozmn zorlamaya devam ediyorum :D

İletiyi paylaş

Ahmet Kaya    1
Ahmet Kaya

gelişme varmı gardaşım :)

yüklüorum fotoyu bak doğru yoldamıyım ne yapmam lazım

img2012081000013.jpg

camı da bozduk herhalde böyle komple çerçeveyi bozarak mı gidicek

İletiyi paylaş

Ahmet Kaya    1
Ahmet Kaya

bektaş duy sesimi kardeşim donduk kaldık ?

kardeş ben sanayiye geçiom durumu haber veririm

İletiyi paylaş

Ahmet Kaya    1
Ahmet Kaya

gelmedinmi daha eve merak ettim sonuçları

kardeşim geldim şimdi stopcuya gittim onlar da abi bu far boyle açılmaz açsak da kapattığımızda orijinal gibi olmaz dediler. bende gözü kararttım farın arkasından merceğin olduğu yerden kestirdim sonra bağlantılarını yaptık mercek direk oturdu zaten yerine hiç bir tadilat yapmadan sonra 2 tane diyot u paralel bağlayıp 2 farın içinede tesisatı çektik sonra farın kestiğimiz parçasını kaynatırdık üstüne bir kat silikon çektirdik sadece farın arkasındaki plastik kapaklar oturmadı d1s ampüller biraz dışarda kaldığı için başkada bir sıkıntı yok selktörüde sadece mercekden atıyor hızlı da benim hoşuma bayağı gitti far ayarı yaptırınca yarın video ve foto paylaşırım

İletiyi paylaş

Hüseyin Hoca    37
Hüseyin Hoca

Farın canı çıktı yani. :)

İletiyi paylaş

Ahmet Kaya    1
Ahmet Kaya

Farın canı çıktı yani. :)

ben açmaya daha fazla ugraşsaydım farın canı ozaman çıkacaktı :D

bende sağ farı açıcam motor kablosu çıktı diye sonra kafam attı açmışken ikisini açayım kapaklarıda değiştireyim dedim orj. tiki kapağı bulursam takıcam :)

bu arada güle güle kullan basit yöntemi seçmişsin olsun sorun değil işlev aynı su almadıkca hatta dahada iyi olmuş diyebilirim size ben jettanın farını toplamıştım arkası kırıktı kargoda kırılmıştı içten dıştan kaynattım sonrada üstüne würth cam slikonu mastik yani taştan beter oldu :)

benim farın da arkasındaki yuvarlağın ucunuda traşladık biraz ampulün soketleri biraz uzun geldi takamıyorduk yine basit yöntemi seçtik :D

farın arkasındaki kapakların sıkıntısını çözebilirsek su alacağını düşünmüyorum oldu gibi bişeyler :D

bu haliyle muayeneden geçmez dimi araba :D:D

İletiyi paylaş

Ahmet Kaya    1
Ahmet Kaya

malesef geçmez

sağlık olsun 2014 e kadar kim öle kim kala :D

İletiyi paylaş

Ahmet Kaya    1
Ahmet Kaya

ben çıkmacıya anlaştım muayene gidip gelicem dedim xenon lular sende kalsın dedim tamam abi dedi gittim muayeneye girdim geldim eski farları aldım 20 de sakal attım böyle bişey olabilir mesela :D

bende arkadaşlarımın fiestalardan birinden sökerim diye düşünüyordum ama seninki çok daha mantıklıymış. 2 gündür Ankara yağışlı ve daha beyinlerin üstünü silikonlamadım :) yağmursuz bir gün gelse de video ve fotoları yüklesek.

İletiyi paylaş

Ahmet Kaya    1
Ahmet Kaya

o yağmur buralarada geldi benimde yapacağım çok iş var kapaklarım balon balon oldu :(

üzüldüm senin adına :( benim farlar a Allah dan bir şey olmadı buğu bile yapmamış. Bu günde ballastları silikonladım en yakın zamanda da video ve fotoğrafları paylaşıcam

İletiyi paylaş

Ahmet Kaya    1
Ahmet Kaya

Benimde kargolar yurtdışına sevk edilmiş 10'unda eli kulağından bu hafta ici gelir haftasonu hallederim farklarımı

sorması ayıp yurt dışından ne sipariş ettin. sipariş ettiğin ürünler kaç gün içinde elinde oluyor ?

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap