• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, homojen dağılmayan ışığı nedeniyle diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta, yüksek renk sıcaklığı nedeniyle göz hassasiyetini azaltmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır.
      Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Tolga Polat

VW Passat B6 (2005-2010) Bi-xenon

Recommended Posts

Hüseyin Semizark    0
Hüseyin Semizark

Bu yeni gönderdiklerim 8-10 metre uzakliktan çekildi. Arabanın arkası biraz eğim aşağıya doğru olduğu için far ayarı biraz yüksek görünebilir. 

İlk iki resim telefonun normal modunda, son iki resim düşük ışık modunda çekildi. (belki bu mod kendisi ışık ayarını artırmış olabilir. Bundan dolayı yanıltıcı olabilir) 

P_20191215_215145.jpg

P_20191215_215151.jpg

P_20191215_215234_LL.jpg

P_20191215_215221_LL.jpg

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.690
Mahmut Akbulut

Çok büyük ihtimalle mercekler karardı ve yansıtma işlevini kaybetti . Ampullerde önemli bir diğer unsur tabi aydınlatma için , onlarında kontrolü şart  . Temizlik çözüm olmuyor çoğu zaman , onun yerine farlar açılıp mercekleri değiştirip , farın içini ve camın iç yüzeyini temizleyerek yenilemek , en sağlıklısı bu olacaktır . 

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Aykan Samet Uzun    11
Aykan Samet Uzun

Herkese merhaba.Passat B7 aracıma aliexpresden çan çin çon işi bi-xenon kit almıştım (aşağıda linkdeki).Neredeyse iki yıl olacak.Balastın biri bozuldu.Yerine ne balast taktıysam uymuyor.Ya ara ara gidip geliyor ya pır pır yapıyor.Hatta birebir aynı balastı buldum istanbuldan o bile uymadı.3 tane balast aldım geri gönderdim.Pır pır yapa yapa ampulünde ömrü gitti sarımsı yanıyor artık.Çalışan balastı alıp diğer tarafa takıyorum normal çalışıyor.
Bir de şöyle bir sorun var.Xenon ampul tr'de kullanılan ampullerden daha küçük ve merceğin deliği dar.Ne çözüm önerirsiniz ?

https://tr.aliexpress.com/item/1929515275.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dtKiqQP

NLmMvY.png

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.877
Selçuk Keleş
6 saat önce, Aykan Samet Uzun yazdı:

Herkese merhaba.Passat B7 aracıma aliexpresden çan çin çon işi bi-xenon kit almıştım (aşağıda linkdeki).Neredeyse iki yıl olacak.Balastın biri bozuldu.Yerine ne balast taktıysam uymuyor.Ya ara ara gidip geliyor ya pır pır yapıyor.Hatta birebir aynı balastı buldum istanbuldan o bile uymadı.3 tane balast aldım geri gönderdim.Pır pır yapa yapa ampulünde ömrü gitti sarımsı yanıyor artık.Çalışan balastı alıp diğer tarafa takıyorum normal çalışıyor.
Bir de şöyle bir sorun var.Xenon ampul tr'de kullanılan ampullerden daha küçük ve merceğin deliği dar.Ne çözüm önerirsiniz ?

https://tr.aliexpress.com/item/1929515275.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dtKiqQP

Elektrik bağlantısını aküden direk hat alarak röleli bağlantıya çevirin eğer öyle yapılmadıysa.

İletiyi paylaş

Selman Hamza Özkan    0
Selman Hamza Özkan
gönderildi (düzenlendi)
On 22.10.2010 at 19:49, Recep Yazıcı yazdı:

Ani bir kararla bende BI-Xenon landım. Sabah 09:00 dan bu yana far değişimi ile uğraşıyorum. Olmadık problemler nedeniyle akşam 18:00 de bitti işim. Far üzerinde viraj aydınlatması ve yükseklik ayarı mevcut. Bunların aktif olabilmesi için far içindeki kontrol unitesi dışında ayrıca bir modüle ihtiyaç var. Şu an sadece uzun-kısa olarak kullanıyorum. Montaj sonrasında Kadosanda Eşref otoya gidip yar ayarını güzelce yaptırdım. Bilenler vardır Eşref oto denilen yer Muayene istasyonlarındaki Far ayar cihazını kullanan bir işletme. Mevcut resimlerde firma ismi görünüyor. Reklama giriyorsa MOD arkadaşlar kaldıracaktır sanırım.

big_3043493759d.jpg

big_30434937ywk.jpg

big_30434937gi8.jpg

big_30434937adr.jpg

herkeze merhaba

foruma yeni üyeyim.

Aracım 2010 model passat b6 halojen farlara sahip 

aydınlatma şikayetimden dolayı biraz araştırmaya girdim ve oem valeo bi xenon farlardan aldım. Aldığımda üzerinde bir tane ara dönüştürücü kablo çıktı. Bu kabloyla farı deneme amaçlı taktığımda parklar ve kısalar yandı ancak uzunlar ve selektör çalışmadı.

ender elektronikten Bi tarafı 14 diğer tarafı 10 pinti xenon kablo dönüştürücü aparatı aldım. 
Viraj aydınlatmalar benim için önemli değil çalışmasada olur ancak uzunların çalıştırmam gerekiyor. Fotoğrafların linkleri öldüğü İçin eski mesajlardan çok çıkarım yapamadım.

aldığım kablo ile de çalışmazsa uzun farlar ne gibi yol izlemeliyim. Yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim

tarihinde Selman Hamza Özkan tarafından düzenlendi
Yaxı

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.613
Oktay Toker

Elinizde ki dönüşüm soketini takınız ve sonrasında sorun hala devam ediyorsa yapacağınız işlem orijinal halojen far soket pinleri ile şu anki ara soket pin baglantı dönüşümünü ona göre uyarlayarak sonuca ulaşmanız tek çözüm.

İletiyi paylaş

Selman Hamza Özkan    0
Selman Hamza Özkan
8 saat önce, Oktay Toker yazdı:

Elinizde ki dönüşüm soketini takınız ve sonrasında sorun hala devam ediyorsa yapacağınız işlem orijinal halojen far soket pinleri ile şu anki ara soket pin baglantı dönüşümünü ona göre uyarlayarak sonuca ulaşmanız tek çözüm.

teşekkürler cevabınız İçin.

peki geçmiş mesajlarda okumuştum, aracın bi-xenon özelliğini açmak ile ilgili bişeyler. Onunla bi ilgisi olabilir mi acaba?

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap