• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, homojen dağılmayan ışığı nedeniyle diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta, yüksek renk sıcaklığı nedeniyle göz hassasiyetini azaltmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır.
      Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Tolga Polat

VW Passat B6 (2005-2010) Bi-xenon

Recommended Posts

Recep Yazıcı    6
Recep Yazıcı
gönderildi (düzenlendi)

Orjinal Balast'ı bulmakta zor satın almakta. Oldukça pahalı. Ayrıca sadece balast ile çalışıp çalışmayacağıda şüpheli. Far üzerinde ayrıca power modül vs var bunlar canbus ile konuşuyor olabilir. Sanırım en iyisi kaliteli bir kit ile kullanmak olacaktır.

Konsolda bulunana manuel far yükseklik ayarıda iptal olacak.

tarihinde Recep Yaz?c? tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Niyazi İlhan    0
Niyazi İlhan
gönderildi (düzenlendi)

İlker beyle mesajlaştım,kendisine daha öncede iş yaptırdıgım için güvenim sonsuz.elinde mercedes s500 e uyumlu balast var ve benim aracımdada aynısı kullanılıyormuş.fakat montajdan iyi anlayan birine yaptırmam gerektiğini belirtmiş,yoksa çalışmayabilirmiş.Bunuda Trabzonda yaptırmak biraz zor gibi.Bende daha önce diğer arabam için d2s sunpart kit almıştım ve çok uğraşmıştım,sürekli xenonlar sönüyordu ve balast değişiyorduk.Bende arada kaldım ne yapsam diye!acaba kit alırsam d2s en kalitelisi hangisi?veya orjinali alıp montajı nasıl yaptırsam?

tarihinde Niyazi ?lhan tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Niyazi İlhan    0
Niyazi İlhan
soketler uyabilir çünki bassat b6 nın h7 mercekli farlarını çıkarıp valeo bi-xenon takmıştım orj. ballastlı ve soket aynıydı tamamen eğer bakın konnektörler yani soketler uyuyorsa orj. ballastlarını alın takın temiz bir şekilde kullanın ve dediğim gibi 21w ampul takmak gerekecektir bunu ilker beyle konuşun o size yardımcı olacaktır eğer dediğim gibi far soketleri aynıysa yapılacak tek bir işlem var tampon inecek farlar sökülüp bi-xenon takılacak ve sonradan farlarınızı takıcaksınız artı bitane mat ısıya dayanıklı boya ile 2 3 kat boyanmış 21w ampul takılacak çünki araba h7 55w ampul kullanıyor taktığımız ballast 35w bi empedansları uyuşmuyor araç arıza yapıyor ama 21w taktığımızda 56 w a eşdeğer oluyor bunu bende bilmiyordum ilker beyden öğrendim. trabzonda tamponu sökebilen vw servisi vardır kesinlikle.

Bektaş bey soketler belki uyabilir evet ama şimdi parça numaralarına dikkat ettim,birbirinden farklı parça numaraları.Tamponu sökecek yer çok buluruzda orjınal xenon bağlantısından anlayan yeri bulmak sorun gibi:)Ben eniyisi orjınal xenon işine pek girmeyeyim belki arıza lambasıylada uğraşırız.Arkadaşlar sizden ricam bana arıza lambası yakmayan çok kaliteli bir D2S veya D1S xenon kit markası ve modeli söyleyebilirmisiniz?mesela mtec te böyle bir model varmı,veya philipste?teşekkürler

İletiyi paylaş

Niyazi İlhan    0
Niyazi İlhan

:)inanın anlattıklarınız bizim için çokzor şeyler:)Bana arıza ışığı yakmayacak önerebileceğiniz xenon kit marka ve modeli nedir acaba?yardımlarınız için çok teşekkürler

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.877
Selçuk Keleş

Orjinal far aldıysanız neden orjinal balastını ve D1S ampulünü kullanmıyorsunuz ? Çıkma olarak bulunabilecek parçalar bunlar ve bu ürünlerle en az sorunu yaşarsınız. Farın markası ne ? Hella mı ?

İletiyi paylaş

Misafir   
Misafir

Şu 55 watt diye satılan balastların içinde sistem beslemesine paralel kesin watlı direnç vardır.

İletiyi paylaş

Niyazi İlhan    0
Niyazi İlhan
selçuk bey aynısnı söyledim bende fakat uğraşmak istemem falan dedi çünki 35 w ballast lar ve birtane ampul takılacak vs falan anlattım fakat oem dışında xenon arıyor kendileri.

Bektaş bey dediklerinizden sonra çok araştırdım montaj konusunu ve sizin dediğiniz gibi yapmak mantıklı geldi,hatta montaj için passat cc ye uyumlu bir kablo var ve direkt kesme biçme yapmadan soketleri birbirine takıp çevirme işi yapılacak(halojen soketi o kabloya takıp o da xenon fara girecek,orjinal gibi).Şimdi oem xenon arıyorum fakat sorunum aynı parça numaralı oem xenon bulamıyorum(soketlerin uyumu açısından).Passat CC nin orjinal xenon parça numarası 1K0 941 329 veya bosch(AL) parça numarası 1 307 329 120.Şlekr beyle iletişime geçtim ve elinde mercedesten çıkma bosch(AL)marka oem xenonun oldugunu ve parça numarası 1 307 329 156 oldugunu söyledi,başka bir arkadaştada mercedesten çıkma 1 307 329 118 nolu oem xenon balast buldum.Bu 2 balastın soket girişleri aynı ama parça numaraları farklı,acaba yazılımsal veya arabaya uyum konusunda(arabanın bilgisayarına tanıtılıp montaj yapılacak çünkü,orjinale yakın) sorun yaşarmıyım?benim istediğim parça nolu balastı nerede bulabilirim?ilginize teşekkürler...

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.613
Oktay Toker
Şu 55 watt diye satılan balastların içinde sistem beslemesine paralel kesin watlı direnç vardır.

adamlar böyle bir update yapmış sanırım bu durum ile alakalı.

post-4009-1294943445_thumb.jpg

post-4009-1294943453_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Recep Yazıcı    6
Recep Yazıcı
Bektaş bey dediklerinizden sonra çok araştırdım montaj konusunu ve sizin dediğiniz gibi yapmak mantıklı geldi,hatta montaj için passat cc ye uyumlu bir kablo var ve direkt kesme biçme yapmadan soketleri birbirine takıp çevirme işi yapılacak(halojen soketi o kabloya takıp o da xenon fara girecek,orjinal gibi).Şimdi oem xenon arıyorum fakat sorunum aynı parça numaralı oem xenon bulamıyorum(soketlerin uyumu açısından).Passat CC nin orjinal xenon parça numarası 1K0 941 329 veya bosch(AL) parça numarası 1 307 329 120.Şlekr beyle iletişime geçtim ve elinde mercedesten çıkma bosch(AL)marka oem xenonun oldugunu ve parça numarası 1 307 329 156 oldugunu söyledi,başka bir arkadaştada mercedesten çıkma 1 307 329 118 nolu oem xenon balast buldum.Bu 2 balastın soket girişleri aynı ama parça numaraları farklı,acaba yazılımsal veya arabaya uyum konusunda(arabanın bilgisayarına tanıtılıp montaj yapılacak çünkü,orjinale yakın) sorun yaşarmıyım?benim istediğim parça nolu balastı nerede bulabilirim?ilginize teşekkürler...

Passat B6 dan örnek veriyorum; size fikir verebilir.

Orjinal halojen far grubu ile orjinal Bi-xenon far grubunun kablo demetleri farklı. Sizinde bahsettiğiniz gibi araya bir adaptör kablo ile orjinal bi-xenon far takmı takabilirsiniz. Ancak takacağınız takım tamamıyla orjinal olmalı. Sonradan takılan bu kablo demetinden 2 adet uç direk olarak Cab-Bus haberleşmesi için Kontrol unitesine takılıyor.Sonrasındada araç beyni üzerinden Xenon özelliği aktif ediliyor. Eğer siz sadece Bi-xenon kasası kullanacak elektronik olarak farklı uniteler takacaksanız problem çıkabilir.

Ben kendi aracımda Full orjinal parçalar kullanmama rağmen 4 ay oldu Bi-xenon dışındaki Köşe aydınlatma vs gibi özellikleri henüz aktif edemedim. Modül gerekti , onu almanyadan getirtirdim şimdide 3 Eur luk bir soket gerekti. Soket TR ye bu güne kadar hiç girmemiş :good1: Şimdi Almanyadan onu bekliyorum vs vs.

İletiyi paylaş

Niyazi İlhan    0
Niyazi İlhan
Passat B6 dan örnek veriyorum; size fikir verebilir.

Orjinal halojen far grubu ile orjinal Bi-xenon far grubunun kablo demetleri farklı. Sizinde bahsettiğiniz gibi araya bir adaptör kablo ile orjinal bi-xenon far takmı takabilirsiniz. Ancak takacağınız takım tamamıyla orjinal olmalı. Sonradan takılan bu kablo demetinden 2 adet uç direk olarak Cab-Bus haberleşmesi için Kontrol unitesine takılıyor.Sonrasındada araç beyni üzerinden Xenon özelliği aktif ediliyor. Eğer siz sadece Bi-xenon kasası kullanacak elektronik olarak farklı uniteler takacaksanız problem çıkabilir.

Ben kendi aracımda Full orjinal parçalar kullanmama rağmen 4 ay oldu Bi-xenon dışındaki Köşe aydınlatma vs gibi özellikleri henüz aktif edemedim. Modül gerekti , onu almanyadan getirtirdim şimdide 3 Eur luk bir soket gerekti. Soket TR ye bu güne kadar hiç girmemiş :good1: Şimdi Almanyadan onu bekliyorum vs vs.

Recep bey merhaba.Ben mercekli bixenon farları satın aldım,şimdi orjinal balastlarını arıyorum,ve kufatec dende xenon dönüştürücü adaptör kabloyu satın alacağım.hepsinin resimlerini aşağıya ekliyorum.bunların dışında herhangi bir kabloya ihtiyaç varmı?bunları araca taktıktan sonra kablodan çıkan 2 uç kontrol ünitesine takılacak ve xenon özelliği aktiflenecek.peki bunları yaptıktan sonra kısa,uzun,park lambası,dönüş farı(dönüş farlarım şuanki halogen farlardada fabrika çıkışı olarak var) yanacak değilmi?sadece virajda farların dönmesi çalışmayacak.yanlışmı biliyorum sizce?köşe aydınlatmayı aktifleyemedim demişsiniz acaba tam olarak ne demek istediniz anlayamadım?başka hangi özellikleri aktifleyemediniz?teşekkürler

b9rtn5wmkkgrhqziyeznc0lz.jpg

13990.jpg

al120.jpg

dsc00307ht.jpg

İletiyi paylaş

Recep Yazıcı    6
Recep Yazıcı
Recep bey merhaba.Ben mercekli bixenon farları satın aldım,şimdi orjinal balastlarını arıyorum,ve kufatec dende xenon dönüştürücü adaptör kabloyu satın alacağım.hepsinin resimlerini aşağıya ekliyorum.bunların dışında herhangi bir kabloya ihtiyaç varmı?bunları araca taktıktan sonra kablodan çıkan 2 uç kontrol ünitesine takılacak ve xenon özelliği aktiflenecek.peki bunları yaptıktan sonra kısa,uzun,park lambası,dönüş farı(dönüş farlarım şuanki halogen farlardada fabrika çıkışı olarak var) yanacak değilmi?sadece virajda farların dönmesi çalışmayacak.yanlışmı biliyorum sizce?köşe aydınlatmayı aktifleyemedim demişsiniz acaba tam olarak ne demek istediniz anlayamadım?başka hangi özellikleri aktifleyemediniz?teşekkürler

Xenon için gereken kablo ADMT otomotivde 120 TL. Kufatec'tede aynı fiyatsa kargo ödemenize ve beklemenize deymez.

Aracınız modelini ve motor tipini yazarmısınız.

Şase numarasınıda özel mesajtan atarsanız daha iyi olur.

İletiyi paylaş

Niyazi İlhan    0
Niyazi İlhan
Xenon için gereken kablo ADMT otomotivde 120 TL. Kufatec'tede aynı fiyatsa kargo ödemenize ve beklemenize deymez.

Aracınız modelini ve motor tipini yazarmısınız.

Şase numarasınıda özel mesajtan atarsanız daha iyi olur.

Recep bey ADMT otomotivdekide kufatec markamı kablo?aracım 2010 model VW Passat CC,1.8TSİ DSG vites.şase numarasını arabadan ruhsatı alıp özelden size mesaj atacagım 10 dakıkaya...

İletiyi paylaş

Recep Yazıcı    6
Recep Yazıcı

Far grubunuzda Balast ve far ayar motoru vs için tek modül bulunmakta. Sizinde bahsettiğiniz gibi 1K0 941 329 ( Power Module for Cornering Light and Control Unit for Gas Discharge Bulb ) Aynı uniteyi diğer markalarda kullanmakta görünüyor. Ebaydeki aşağıdaki URL de Mercedes dahil aynı parça kodu verilmiş. Bu haliyle sadece bu modül ve kablo kiti ile birlikte sorunsuz kullanabilmeniz gerekiyor.

http://cgi.ebay.de/AL-Xenon-Steuergerat-1-...=item1e5ab4e519

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.613
Oktay Toker

çok sevindim. :) bu işide çözeceksiniz inanıyorum.kolay gelsin şimdiden.

İletiyi paylaş

Recep Yazıcı    6
Recep Yazıcı

Ancak Bi-Xenon 'un Vag-Com ile aktifleştirilmesi ve bu bahsettiğimiz unitenin araca tanıtılması gerekiyor. Bunu Ankarada yapan bir yer varmıdır bilemiyorum. Şstanbul olsa adres belli Ender Elektronik.

Olmadı bir Şstanbul yaparsınız :)

İletiyi paylaş

Niyazi İlhan    0
Niyazi İlhan
Ancak Bi-Xenon 'un Vag-Com ile aktifleştirilmesi ve bu bahsettiğimiz unitenin araca tanıtılması gerekiyor. Bunu Ankarada yapan bir yer varmıdır bilemiyorum. Şstanbul olsa adres belli Ender Elektronik.

Olmadı bir Şstanbul yaparsınız :)

Maalesef şuanda Trabzonda ikamet ediyorum:(Recep bey size şase numarasını mesaj atmıştım,benim kontrol ünitesi sorun çıkarmaz değilmi bu işlemlerde?yani far+balastlar+ampul+kufatec kablosuyla vagcom aktifleştirilmesi yapılacak ve ünitenin araca tanıtılmasıyla bahsettiğim tüm fonksiyonlar kullanılacak değilmi?birde ünite derken balastlardan bahsediyoruz değilmi,yani ben passat CC için olan üniteyide alsam araca tanıtmak gerekecekmi?özeldende bir mesaj atacagım okonudada yardımcı olurmusunuz?teşekkürler

İletiyi paylaş

Recep Yazıcı    6
Recep Yazıcı
Maalesef şuanda Trabzonda ikamet ediyorum:(Recep bey size şase numarasını mesaj atmıştım,benim kontrol ünitesi sorun çıkarmaz değilmi bu işlemlerde?yani far+balastlar+ampul+kufatec kablosuyla vagcom aktifleştirilmesi yapılacak ve ünitenin araca tanıtılmasıyla bahsettiğim tüm fonksiyonlar kullanılacak değilmi?birde ünite derken balastlardan bahsediyoruz değilmi,yani ben passat CC için olan üniteyide alsam araca tanıtmak gerekecekmi?özeldende bir mesaj atacagım okonudada yardımcı olurmusunuz?teşekkürler

Resmini koyduğunuz unite ; Balast , Yükseklik ayarı , Köşe dönüşleri için güç modülü aynı zamanda. Orjinalde olsa araca tanıtılmsı gerekiyor. VW Etka ve ELSA da bu şekilde bahsedilmiş.

İletiyi paylaş

Niyazi İlhan    0
Niyazi İlhan
Resmini koyduğunuz unite ; Balast , Yükseklik ayarı , Köşe dönüşleri için güç modülü aynı zamanda. Orjinalde olsa araca tanıtılmsı gerekiyor. VW Etka ve ELSA da bu şekilde bahsedilmiş.

Anladım Recep bey teşekkür ediyorum.Ben ilk aşama aynı parça numaralı balastları almaya çalışacağım,eğer bulamazsam mercedesinkileri takıp deneyeceğiz artık hayırlısı bakalım...

İletiyi paylaş

Niyazi İlhan    0
Niyazi İlhan
Gelismeleri takip ediyorum zamaninda soketleri cok aradim bulamadim kendim yapmistim orj. Al marka ballast ins. Sorun cikartmaz ariza isigi yakmaz yakarsa bi kondansator isi cozecektir :) bu cikan 2 kablo cab-bus demissiniz o nedir can-busmi demek istediniz recep bey birde o 3 euro luk soketi kendiniz yapamazmisiniz.? Gelismeleri 4 gozle bekliyorum.:D

Bektaş bey sizin desteğinizle bu işe girdim,sıkıştığım noktada sizden yardım isteyeceğim:)Eğer AL balast arıza ışığı yakarsa sizden yardım isteyeceğim,eğer arabaya tanıtma işleminde sorun çıkmazsa sanırım arıza lambası yanmaz.Trabzonda ikamet ettiğim için AL balastın Passat CC için olanını bulmakta zorlanıyorum.Bana Vw için lazım olan AL balastın parça numarası 1 307 329 120,ama ilker beyde mercedes için 1 307 329 156 numaralı balast var.bu iki balastında soket girişleri aynı ama acaba marka farklılıgından sorun yaşarmıyım?Çünkü passat cc de köşe aydınlatma lambası(direksiyonu çevirince yan tarafları aydınlatma için olan ampul) falan var,bu mercedeste olmayabilir.yani bu 2 balastta yazılımsal bir fark olurmu?ilker beye yakın olsam gidip denerim ama trabzon olunca zor oluyor bu işler.herkese yardımlarından dolayı teşekkürler...

İletiyi paylaş

Recep Yazıcı    6
Recep Yazıcı
Gelismeleri takip ediyorum zamaninda soketleri cok aradim bulamadim kendim yapmistim orj. Al marka ballast ins. Sorun cikartmaz ariza isigi yakmaz yakarsa bi kondansator isi cozecektir :) bu cikan 2 kablo cab-bus demissiniz o nedir can-busmi demek istediniz recep bey birde o 3 euro luk soketi kendiniz yapamazmisiniz.? Gelismeleri 4 gozle bekliyorum.:)
Yapmaya yaparım tabiki ancak ; 2500-3000 TL para harca 3 Eur luk konnektörü temin edeme.. Olocak iş değil. Her şey orjinal olsun.
Bektaş bey sizin desteğinizle bu işe girdim,sıkıştığım noktada sizden yardım isteyeceğim:)Eğer AL balast arıza ışığı yakarsa sizden yardım isteyeceğim,eğer arabaya tanıtma işleminde sorun çıkmazsa sanırım arıza lambası yanmaz.Trabzonda ikamet ettiğim için AL balastın Passat CC için olanını bulmakta zorlanıyorum.Bana Vw için lazım olan AL balastın parça numarası 1 307 329 120,ama ilker beyde mercedes için 1 307 329 156 numaralı balast var.bu iki balastında soket girişleri aynı ama acaba marka farklılıgından sorun yaşarmıyım?Çünkü passat cc de köşe aydınlatma lambası(direksiyonu çevirince yan tarafları aydınlatma için olan ampul) falan var,bu mercedeste olmayabilir.yani bu 2 balastta yazılımsal bir fark olurmu?ilker beye yakın olsam gidip denerim ama trabzon olunca zor oluyor bu işler.herkese yardımlarından dolayı teşekkürler...
CorneringLight özelliğinin kontrol devresi ayrı ; bu özelliği 5M0907357C kodlu modül kontrol ediyor. Torpido kapağı arkasında monte edilmiş. Şimdi Mercedes için olan parçanın olup olamayacağını anlamak güç denemeniz lazım. Daha öncede bahsettiğim gibi 2-3 marka için aynı parçayı referans vermiş Ebaydeki satıcı.. Problem yaratmıyor gibi anlıyorum ben. Şllada VW ninki olacak derseniz Ebay.de den satın alın derim. Ancak fiyatıda baya iyi haberiniz vardır tabiki :)
Ahmet kasapogluna bir danisin ben al ballastlarimi ondan almistim ama vw dogus ta teknik serviste arkadasim var passat cc icin siparis kodu alirim ama fiyati cok pahali olur suanda far icindeki kablolama nasil bilmiyorum eger ballast uzerinden sag sol donus oluyorsa kesinlikle ballastlar farkli olmamali ariza isigindada sikinti yasarsaniz kesinlikle elimden geleni yaparim cok merak ediyorum ballastlara nasil tepki vericek arac cunki ben daha vw in sistemini cozemedim ornek: koito ballast denedim 35 w ne kondansator koydum nede ampul, ariza isigi bile yakmadi ama AL ler kirpma ya kadar sorun yapti arka plakalik lambalarim kafayi siyirdi :) bu can-busi cikarani anlindan opucem .:D
Far içindeki tüm ampuller ve motorlar bu kontrol devresine bağlı. Viraj dönüş lambaları vs burdan güç alıyor. Bu nedenlede bağlantı anlamında bir problem yok. Sadece far ile araç arasına dönüştürücü bir kablo lazım.

İletiyi paylaş

Niyazi İlhan    0
Niyazi İlhan
Yapmaya yaparım tabiki ancak ; 2500-3000 TL para harca 3 Eur luk konnektörü temin edeme.. Olocak iş değil. Her şey orjinal olsun.CorneringLight özelliğinin kontrol devresi ayrı ; bu özelliği 5M0907357C kodlu modül kontrol ediyor. Torpido kapağı arkasında monte edilmiş. Şimdi Mercedes için olan parçanın olup olamayacağını anlamak güç denemeniz lazım. Daha öncede bahsettiğim gibi 2-3 marka için aynı parçayı referans vermiş Ebaydeki satıcı.. Problem yaratmıyor gibi anlıyorum ben. Şllada VW ninki olacak derseniz Ebay.de den satın alın derim. Ancak fiyatıda baya iyi haberiniz vardır tabiki :)Far içindeki tüm ampuller ve motorlar bu kontrol devresine bağlı. Viraj dönüş lambaları vs burdan güç alıyor. Bu nedenlede bağlantı anlamında bir problem yok. Sadece far ile araç arasına dönüştürücü bir kablo lazım.

Evet Recep bey bizde tahmin edemiyoruz mercedesteki balastın olup olmayacagını.Kısa bir süre ebaydan takip edeceğim olmazsa mercedesin balastları alıp deneyecegız bakalım.sonuçları sizlere bildireceğim.teşekkürler

İletiyi paylaş

Niyazi İlhan    0
Niyazi İlhan

Arkadaşlar uzun mücadeleler sonunda orjinal balastları Almanya dan bulup getirttim,ampulleri ve diğer bütün herşeyi orjinal parça olarak alıp montaj yaptık.Ayrıca hiç bir kabloyu kesmeden kufatec xenon dönüşüm kablosu alıp tamamiyle fabrika çıkışı gibi orjinal oldu herşey.Vw yetkili serviste bixenon un araca tanıtımı ve adaptasyonu yapıldı,fakat cornering light(direksiyonu çevirince yanan köşe lambaları) hakkında sorun yaşıyorum.Arabada cornering light arıza lambası yakıyor,servis çözüm bulamadı,corner light özelliği çalışmıyor!Daha önceki halogen farlarımdada cornering light özelliği vardı,şuanki bixenondada aynı özellik var.Birde gündüz farlarını ayrı bir ampul üzerinden yanmıyor.resimleri açıklamalı olarak aşağıya koyuyorum arkadaşlar,sizce sorun neolabilir?neler yapabilirim?şimdiden teşekkürler

swh6c.jpg

bL5yG.jpg

İletiyi paylaş

Recep Yazıcı    6
Recep Yazıcı

Niyazi Bey ,

Bi-Xenon adaptasyonu derken neyi kastettiniz ? . Adaptasyon için aracınızda ön ve arkada yükseklik seviye sensörü olması gerekiyor ( En azından benim aracımda bu şekilde ). Sanırım sizin probleminiz bununla ilgili olsa gerek. Tabiki bu sensörler içinde kablo seti lazım.

Araç üzerindeki kontrol devresinden Kufatec aparatı vasıtasıyla Far üzerindeki güç modülüne 2 şer adet kablo bağlantısı yapılıyor. Sağ ve Sol 4 adet uç.

Özellikle VW grubu araçlarda bu tip değişiklikler çok kolay yapılamıyor. Herşey araç bilgisayarının kontrolü altında. Basit bir ayak aydınlatması için dahi bu özelliğin aktif edilmesi gerekiyor. Benim aracımda ayak aydınlatma yerleri boştu buralara orjinal ampullerini taktırdım ancak yanabilmeleri için kodun aktif edilmesi gerekiyor. Kod aktif edilince yol bilgisayarıa yansıyor.

Ayak_2.JPG

Ayak_1.JPG

tarihinde Recep Yaz?c? tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Recep Yazıcı    6
Recep Yazıcı

cc_1.JPG

cc_2.JPG

İletiyi paylaş

Niyazi İlhan    0
Niyazi İlhan

Yok Recep bey adaptasyon derken onu kastedmedim,sadece serviste gerekli kodlamalar yapıldığını anlatmak istemiştim.Yani benim araçta ön ve arkada yükseklik seviye sensörü yok,ve açıkcası uğraşmakta istemiyorum o kısımla.Ben vag com kablosuyla gerekli kodlamaları yapmaya çalıştım ama cornering light la ilgili kodlama kısmına ulaşamadım.p.tesi servise arabayı götüreceğim ve orda fabrika çıkışlı bixenon olan başka bir VW CC den kodlamayı alıp benimkinide aynı şekilde kodlayacaklar,belki o şekilde hallolur.sizin başka bir öneriniz varmı Recep bey?arkadaşlar ayrıca teşekkürler ilginize...

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap