• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Ahmet Kasapoğlu

BMW 5 E39'a (1995-2003) tavsiyeler - Celis Led'li stoplar

Bu konuda 81 ileti var

valla guzel olmus ama sankı ledlerın ısık oranı bırazda dusuk gıbı eskısıne nazaran.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Gayet güzel olmuş, tebrikler. :clapping:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Herkese teşekkürler

ben bu kadar ugraştırıcak birşey oldugunu tahmin etmiyodum ne yalan söliyim :clapping: ama nefis oldu.. M5 tamponları bekliyorum hala sabırsızlıkla.. :uuuw:

valla hazır kiti takma parasıyla beraber 600 ytl ye alsaydım (kendileri takmadan garanti vermiyorlar) hiç uğraşma derdim olmazdı ama şimdi tekrar baştan yapıcan deseler genede 300 - 350 ytl arası verip bu şekilde alır yaparım. tamponlar en çok istediklerim fakat aşırı pahalı oluyor. sis farlarından alt kısımdaki hava giriş borusuna kadar değişmesi gerekiyor.

valla guzel olmus ama sankı ledlerın ısık oranı bırazda dusuk gıbı eskısıne nazaran.

Yakından bakınca öyle görünüyor fakat celis ışığı homojen dağıttığı için uzaktan bakınca eskiyle çok fark yok

post-280-1209128840.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Herkese teşekkürler

valla hazır kiti takma parasıyla beraber 600 ytl ye alsaydım (kendileri takmadan garanti vermiyorlar) hiç uğraşma derdim olmazdı ama şimdi tekrar baştan yapıcan deseler genede 300 - 350 ytl arası verip bu şekilde alır yaparım. tamponlar en çok istediklerim fakat aşırı pahalı oluyor. sis farlarından alt kısımdaki hava giriş borusuna kadar değişmesi gerekiyor.

Yakından bakınca öyle görünüyor fakat celis ışığı homojen dağıttığı için uzaktan bakınca eskiyle çok fark yok

çok harika olmuş.ellerine sağlık benim komşuda aynı araçtan var.gördü bayıldı şekline.inşallah sırada önler var.onlarıda yaparsın.

bide arıza lambası filan yanıyo diyosun ledleri takınca onu giderebiliriz diye düşünüyorum.şimdi ne kadar alakalı olur bilemem ama bizim onarımını

yaptığımız forkliftlerin kartlarında makinanın bazı noktalarına giden akım hatların kontrol eden devreler var misal yön kolu gaz pedalı v.s. bunlara

başka marka takınca çekilen akımdüşşün veya yükselsin hemen hata veriyor.kart içerisindeki akım kontrolü ünitesine tadilat yapıp düzeltiyoruz.

belki senin aracın hangi sistemden kontrol edildiğini bulabilirsek tadilat yaparak sıkıntını haledebiliriz diye düşünüyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

hata verme sorunu yok. konunun başlarında bahsettiğim trafolar bu işi hallediyor.

başka türlüde bu hatanın giderilebileceğini sanmıyorum çünkü aracın biryerlererinde kapalı kutu şeklinde Aydınlatma ECU su var. Ecuyu bulsak bile içinin açılıpta devrelerle oynanması bence mümkün olmaz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
hata verme sorunu yok. konunun başlarında bahsettiğim trafolar bu işi hallediyor.

başka türlüde bu hatanın giderilebileceğini sanmıyorum çünkü aracın biryerlererinde kapalı kutu şeklinde Aydınlatma ECU su var. Ecuyu bulsak bile içinin açılıpta devrelerle oynanması bence mümkün olmaz.

neyse hayırlı olsun tekrar, kazasız belasız güle güle kullan.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

valla abıcım gule gule kullan super olmus bır ara benım stoplarada el atarmısın :):D:D:D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

stoplar iyiymiş ama bmw'nin plaka aydınlatmasında sodyum buharı lambası kullandığını bilmiyordum :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

evt ya onları bi şekilde beyaz hale getiricem ama buraya yazmadan yaparım diyodum yapamadım. itiraf ediyorum. plaka lambalarını yerinden sökemiyorum :)

sağ tarafında düz tornavida giricek bir kanal var. oraya tornavidayı sokup sağa doğru çekin diyor ama sağada solada ne kadar büksemde çeksemde çıkmıyor hatta kanalı bozuyor tornavida.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

benim aracımda denediğim ledli parkları paylaşmak isterim.

http://www.modifiyem.com/forum/f155/led-li...203/index5.html

imgp41702ml.jpg

basit kırmızı geniş açılı ucuz ledlerle yapmıştım ancak dah asonradan bazı ledler bozuldu. kalite ile alakalı bir durum. ayrıca bmw lerde ledli ampuller kullndığınızda aracı çalıştırırken garip kırpışmalar oluyor, bunun için diyot köprüsü kurmayı planlamıştım ama sonradan bunları söküp yine ampul taktım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

evet bizim araçlar hata verme ampulleri kontrol etme konusunda bi acayip. mesela bende ilk aldığımda stopları trafosuz olarak bi deniyim dedim. direk hata verdi ve park ampulleri yanmıyo diye düşündüğü için onun yerine fren lambasını kısık şekilde yakarak park lambası yerine kullanmaya kalkıyor :)

aynı şey önlerdede olmuştu angel ampulünü bağlamadan bi süre kullanmıştım inip bi baktım ön sinyan lambaları böyle düşük güçte sürekli olarak yanıyor. park lambası yerine onları yakmış ampul patlak diye.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

fark.jpg

Uploaded with ImageShack.us

valla bu şekilde bir fark için ben değil bmw yi bentley i bile keserim çok güzel olmuş...

peki bişey sorcam benim palio var evet biliyorumki böyle homojen olmıycak ama içini açıp içine şu angel yapımında kullanılan plexi çubuklardan şekil verip yapsam acaba nasıl olur???

pr0173675max.jpg

konuyla ilgili arkadaşlar görüşlerini paylaşırsa sevinirim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Eski ve Yeni

mrb.güle güle kullanın elinize saglık.

çalışmanız epey zorluda olsa sonucu gerçekten iyi olmuş.

merak ettigim o yatay çizgi şeklindeki görünüm reflektörmü yoksa şekil vermek içinmi uygulanmış.yada ledler bu yatay oluşturulmuş parçalarımı aydınlatıyor.bunu inceleyebildinizmi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

evet bizim araçlar hata verme ampulleri kontrol etme konusunda bi acayip. mesela bende ilk aldığımda stopları trafosuz olarak bi deniyim dedim. direk hata verdi ve park ampulleri yanmıyo diye düşündüğü için onun yerine fren lambasını kısık şekilde yakarak park lambası yerine kullanmaya kalkıyor :D

aynı şey önlerdede olmuştu angel ampulünü bağlamadan bi süre kullanmıştım inip bi baktım ön sinyan lambaları böyle düşük güçte sürekli olarak yanıyor. park lambası yerine onları yakmış ampul patlak diye.

Ahmet kardeş benim aracımda makyajsız kasa bende celis ledli hella stoplardan aldım kasa kısmını ayarladım yuvaya oturuyor ancak elektrik aksamını bağlayamadık, bu konuda yardımcı olabilir misin? ayrıca trafom yok diyotlar ile halledeceğim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

merhaba arkadaşlar derdimi çözecek ustaların  burda var oldugunu biliyorum bi el atarsanız çok memnun olacagım ve kafamı tırmalayıp duran şu sorundan kurtulacagım 2008de ahmet kasap adlı arkadaşın açtıgı konuyla aynı sayılır fakat ahmet kasap arkadaş balast bulup balastlı montaj yapmış ben balast bulamıyorum balast görevini yapacak bir sistem istiyorum hem arıza ışıgı yanmayacak hemde ledler kısa sürede patlamayacak aracın elektirik soketine 1 adet sinyal 1adet sis 1adet geri 1adet fren 2 adet park ve 1 adet eksi şaşi kablasu var fakat yeni stobun park kısmı ledli oldugu için 1 adet park girişi var aracın elktirik soketi 7 çıkış yeni aldıgım stop 6 giriş tek tek ne nereye giriyor buldum sokete bagladımparklar çok güzel yandı fakat yanmaması gereken  fren lambasıda kısık bir şekilde yandı ve frene basınca güçlendi bi taraflara zara vermekten korkuyorum genelde konuştugum kişiler arka stop gurubu için aracın elektirik beyni oldugunu ve diyot falan bişeyle baglantı yaparsam arıza yapabilecegini söylüyorlar nasıl yaparım bu stopların elektirik baglantısını 

14433135_10154587989608685_1433753165566106540_n.jpg

14568130_10154607481838685_7618548739038983284_n.jpg

14469447_10154587989748685_3117323674363836310_n.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

Park kablosu ucuna 6 amper diod alın ve diodun çizgili kısmı stoptaki uca denk gelecek şekilde bağlayın sorun kalmayacaktır.Led stoplarda bu şekilde bir çok sorunlu arkadaşa tarifle yaptılar ve kullanıyorlar.

Dikkat edilecek husus uçların tam tespiti.Şase sanırım tek kablodan veriliyor.Yoksa bu sorun olmazdı.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

oktay abi park kablosu artı kısmına paralel şekilde baglıyorum dogrumudur dier park kablosunun bir ucu boşta kalması bir sıkıntı çıkarırımı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

Park artı ucuna seri olacak.Yani park artı kablosunu keseceksin,stop tarafındakine diodun çizgili kısmı gelecek digeri araç tesisatından gelen uca baglanacak.

Stop araca takılınca durum netleşir.Ezbereden sıkıntı olur veya olmaz diyemem.Takılacak ve duruma göre ne olursa yazarsın buradan yardımcı olmaya çalışırız.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

oktay abi merhaba bi degişiklik olmadı fren lambası yine yanıyor kısık bir şekilde.denemek için ayrıca parkın fişini çektim yine yanıyor fren lambası kısık bir şekilde 

14494682_10154607862648685_1121922614555039343_n.jpg

14591726_10154607861883685_7153683887615270973_n.jpg

14516399_10154607862058685_64155335073648347_n.jpg

14494682_10154607862648685_1121922614555039343_n.jpg

14479580_10154607862423685_4132211329881875191_n.jpg

tarihinde İlker Kılıçsal tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

Bmw farkını göstermiş sanırım.:good1: O zaman diger park ucu baglı olmadığı için araç otomatik olarak fren lambasını kısarak park olarak yaktırıyor.

Diğer par ucunada aynı diodtan alıp onuda çizgili kısımı diğer diodla paralel bagla araç tesisatındaki diger park kablosunu çizgisiz uca bagla.2 diodun çizgili kısımı mavi kabloya paralel olacak.

Aslında 2 park ucunuda paralel bagla diyeceğim lakin önce didou deneyerek uygula yük binsin egerki balşka sorun olmazsa sabitlersin.Yoksa 2 park kablosunu birleştirip  mavi kabloya direkt baglarsın.

Mavimi yeşilmi resimden tam seçilmiyor hangisi ise ona baglarsın.

Egerki iki kablo birleşimi ile başka hata olursa 120ohm 11 watt taş direnç alıp ayrı ayrı 2 park kablosu + sı ile şaseye paralel baglayıp yine diodlar duracak şekilde dirençler ampul görevi görüp hata vermeyecektir.Çaresiz sorun değil sadece dogru şekilde hatayı gidermek için sabırla sonuca gidilmesi gerekir.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

denedim aynı yine degişmedi fakat şunu gözlemledim diyotu çıkardım araçtan gelen  dier park ucuna bagladım  bir süre sonra fren ışıgı söndü aracı çalıştırdım bir sıkıntı görmedim sadece arka ışık arızası gösteriyor yani diyotsuz iş görüyo fakat arıza veriyo 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

O zaman en son yazdığım dirençli işlem olacak.Diodlar olursa iyi olur.

Son seçenekte dipsiz 5watt ampul ve duyusunu bulup ampulü izole edip paralel baglayacaksın

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

taş driençlerlede denicem abim 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

Evet.2 park kablosu birbirinden ayrı olacak.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

boşta duran park çıkışına diyot (tarif ettiginiz gibi çizgili kısım lambaya giden kısma) diyotada  taş direnci baglıyorum şase veriyorum. takılı olan park çıkışına yine tarifteki gibi çizgili kısım lambaya ona parale şekildede taş direnç baglıyorumbir ucu ekside bir ucu diyota gelecek şekilde dogrumudur oktay ustam 

tarihinde İlker Kılıçsal tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap