İçeriğe Yönlendir
Murat Akça

Aracımın Xenonları Değişik Aralıklarla Sönüp Yanıyor

Recommended Posts

Murat Akça

Merhaba Arkadaşlar,

Aracım 2001 model E46 kasa bmw.Aracımın xenon farlarını açtığımda devamlı değişik aralıklarla göz kırpar gibi sönüp yanıyor.bunun nedeni ne olabilir ? Şimdiden teşekkürler. muratakca@hotmail.com

İletiyi paylaş

Sinan Biren

ya arkadaşın dediği gibi ballastların arızalıdır yada eğer yakın zamanda aküyü falan değiştirdiysen araçtaki elektrik ekipmanlarının bazılarını tekrardan beynine kaydettirmen lazım(benim başıma geldi xenonları kabul etme aracım pır pır ediyordu sürekli)..Onu serviste yapıyorlar..Ama bana sorucak olursan ballastlarında bir arızadan kaynaklanıyordur..

İletiyi paylaş

Murat Akça

Aracımı maslakta özel bi servise baktırdım, komple sağ ön farı çıkartıp orjinal yeni fark takıp deneme yaptık yine aynı sonucu aldık.far açma kapama düğmesinin olduğu yeri komple söküp çıkma taktık bu sefer düzeldi.fakat çıkma takılan alet araca tanıtılamıyor daha önce başka aracın beynine tanıtıldığı için.eğer çıkma alırsam,aracı satarken aracın beynini okutursak çıkma takılan alet daha önceki aracın şase ve kilometresini gösterirmiş buda pek içime sinmedi.çıkma fiyatı 200 euro,parçacıdan sıfır alırsam 350 euro ve aracın beynine tanıtması 50 euro.borusana sordum aynı parça 400 euro + kdv+işçilik buda baya fazla geldi bana neyapiyim tam bilmiyorum.bu aletin bukadar pahalı olucağını hiç tahmin etmiyodum

İletiyi paylaş

Can Ekin

höh ya adam mı soyuyorlar..

millet takıp halinde e46 dan çıkma xenon satıyor(2 ampul,2ballast,kablolar vs.) max 450YTL ye. tek ballast a 325YTL gibi bi para istemişler,çok istemişler bence..

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

çıkma parçayı taktır sorunun çözülsün. arabayı satarken orjinali taktırırsın. ilginç bir durummuş, tüm parçaların ayrı ayrı kilometresini mi kaydediyor bu alet bana biraz saçma geldi. zaten tanıtırken senin aracının kilometresini niye kaydetmiyor ? neyse gerçekten böyle de olabilir. Kimsenin satın arabayı satın alırken far switchinin koduna takılacağını zannetmiyorum.

İletiyi paylaş

Sinan Biren

çıkma farlara birşey diyemem fakat aracın beynine tanıtılmasına fazla bir fiyat çıkarmışlar.. ben ataşehirde mavi servis var BMW servisi oraya yaptırdım 20-30 ytl arası birşey aldılar benden

hem onlar bu işlerden anlıyorlarda baya istiyorsan bir görüş sorununu onlarada danış

mavi service (216) 574 61 61 / 574 74 59 / 574 74 61 / 573 50 71

Merdivenköy yolu no : 10 Ataşehir çıkışı , Carrefour Arkası BP yanı

www.maviservis.com

İletiyi paylaş

İlter Kahraman

Bu sayılan önerilerin hiç birine gerek yok. Sigortalarında problem vardır. Aynı sorunu ben yaşadım. Sigortalarını kontrol ettir.

İletiyi paylaş

Cem Temizsoylu

Araya ayrı bir röle takıp ballastları o röleden beslesen olmaz mı? Far anahtarı da çok paraymış valla.

İletiyi paylaş

Murat Akça

Önerileriniz için teşekkürler arkadaşlar pazartesi ilk işim sigortaları kontrol ettirmek olcak.Çok can sıkıcı bişe bu xenonların göz kırpması, etrafımdaki araçlar sellektör yapıyom zannediyo gelde anlat olayı :lol: maviservis bana uzak kalıyo ama yolum düşerse bi uğrıcam

İletiyi paylaş

Mertol Kip

CAN-Bus olan araçlarda anahtar dahil herşey flash lı bir devre içeriyor.. Teybin direksiyondan kumandası bile.. Onun için değişiklik daha doğrusu tanıtılmış olan modelden farklı bir parça eklediğinizde bunu CAN-Bus controller a tanıtmanız gerekiyor.. Aksi halde görevini yapamıyor... Dolayısı ile aletin tanımaması doğal... Ancak sadece tanıtılması ile sorun çözülüyor.. En azından Toyota, Opel ve Ford'ta böyle.. BMW de farklı olacağını sanmıyorum.. Bunun aracın km si ile doğrudan alakası yok. Ama ECU değişen her parça için tanımlama yapılırken bunu loguna kaydediyor.. Üreticiler bunu mallarının takibini yapmak için kullanıyorlar.. Aslında mantık kalite kontrol.. Kafya takılacak bir sorun değil yani..

İletiyi paylaş

Murat Akça

Arkadaşlar aracımın sigortalarında bi sorun yokmuş.Daha öncede bahsettiğim far açma kapama anahtarının olduğu yerdeki beyin arızalanmış.Borusanda parça 500 Euro + işçilik fiyat çıkardılar.Şstanbul maslakta 200 Euroya buldum aynı parçayı kendim taktım sorunsuz çalışıyo.Parçayı araca tanıtma yaptırmadım ama gayet iyi çalışıyo.Yardımlarınız için teşşkr.

İletiyi paylaş

Can Ekin

geçmiş olsun..

oh yaa bnm içime dert olmuştu şu parçaların fiyatı.. sewindim halolduğuna :)

İletiyi paylaş

Murat Akça

Sorunsuz kullanmaya devam ediyorum :lol:

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...