• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Murat Özbek

Hyundai Accent 2 (2000-2006) H4 farlar için xenon ve mercek

Recommended Posts

Mahmut Akbulut    2.653
Mahmut Akbulut

Beni götür dedim. Merdiven tutarım. Vida sıkarım. Kaynak yaparım. Duvar delerim dedim dinlemedin. :coffee:

İki bekar gurbet elde anca duvar deleriz zaten hohoho.gifspiteful.gif

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Samet Daş    107
Samet Daş

İki bekar gurbet elde anca duvar deleriz zaten hohoho.gifspiteful.gif

:fiuw:

İletiyi paylaş

Samet Daş    107
Samet Daş

Götürcen mi ameleye ihtiyaç var mı?

İletiyi paylaş

Osman Ermiş    17
Osman Ermiş

Hayirdir mahmut bey sizdemi deplasmanda calisiyorsunuz? Benim gibi.

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.653
Mahmut Akbulut

Hayirdir mahmut bey sizdemi deplasmanda calisiyorsunuz? Benim gibi.

Evet Karabük teyim malesef :( evden uzak dostlardan uzak zor be gurbet eller :sorry:

Götürcen mi ameleye ihtiyaç var mı?

Başımın üstünde yerin var ama sana kıyamam ki kardeşim :lol:

İletiyi paylaş

Osman Ermiş    17
Osman Ermiş

Bende gurbetdeyim. Ben gurbetden gurbete gitdim:(

Otelde arabanin fariyla ugrasiyom.

İletiyi paylaş

Samet Daş    107
Samet Daş

Başımın üstünde yerin var ama sana kıyamam ki kardeşim :lol:

Ya neyine kıyamıyorsun. Amele işte. Az yemek yiyecek, çok çalışacak, her işi yapacak :p

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Halil Şahin    16
Halil Şahin

Merhabalar değerli abilerim ve kardeşlerim... bir şey sormak istiyorum.yeni nesil hella bixenonlarda ampül tutucusu ne kadar yer kaplıyor.suanda ben de vida+pul ile kullanıyordum ama vida yeri koptu :( farın arka kasası da biraz dar. tutucu kullansam sıkıntı olur mu ki?

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.653
Mahmut Akbulut
Merhabalar değerli abilerim ve kardeşlerim... bir şey sormak istiyorum.yeni nesil hella bixenonlarda ampül tutucusu ne kadar yer kaplıyor.suanda ben de vida+pul ile kullanıyordum ama vida yeri koptu :( farın arka kasası da biraz dar. tutucu kullansam sıkıntı olur mu ki?

Tam olarak bu kadar yer kaplıyor kardeşim :good1:

dsc09827f.jpg

dsc09705r.jpg

dsc09709a.jpg

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Halil Şahin    16
Halil Şahin

eyv. tesekkurler abi..elinde olan var mı_? :coffee:

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.590
Oktay Toker

Ankara'dan bir arkadaşımızın Accent Blue aracına yaptığım çalışma sonrasında özel durumundan dolayı satınca aldığı 2005 Accent için bi-xenon tadını almak için haricen far alındı.Bosch bi-xenon mercek,Hella gen5 balast,D1s xenon takımı,Gündüz farı olarakta Passat gündüz farı çalışmasına karar verip ve birde sinyalli olsun denince iyi uğraşılardan sonra,köşe park ledleride unutulmayarak Rabbimin izni ile geçtiğimiz aylarda yapmak kısmet olmuştu.Araç daha önceden sol önden sıkıntılı imiş.Kendi farlarıda dahil Farları takınca aşagıya ve içe gömüldüğü için bu sıkıntının giderilmesi için yeniden söküldü ve bilahire yeniden takılacak.

9494.jpg

9495.jpg

9496.jpg

9497.jpg

9500.jpg

9503.jpg

9546.jpg

9625.jpg

9714.jpg

9715.jpg

9716.jpg

9717.jpg

9718.jpg

9720.jpg

9725.jpg

9731.jpg

9733.jpg

9736.jpg

9737.jpg

9739.jpg

9741.jpg

9742.jpg

9753.jpg

9756.jpg

9757.jpg

9758.jpg

9759.jpg

9760.jpg

9761.jpg

9762.jpg

9763.jpg

9764.jpg

9765.jpg

9766.jpg

9767.jpg

0098.jpg

0102.jpg

0106.jpg

0108.jpg

0109.jpg

0110.jpg

0111.jpg

0112.jpg

Video.

https://www.youtube.com/watch?v=2jVd1o9kCIE

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 2

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.848
Selçuk Keleş

Çok orjinal olmuş, nazar değmesin :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Barış Kaya 2    0
Barış Kaya 2

MERHABALAR . DÜN HYUNDAİ ACCENT 2001 MODEL ARACIMA MERCEK FAR UYGULAMASI YAPTIM VE  D2S XENON YERİNE Bİ XENON Hİ/LOW LAMBAYI UYDURARAK MERCEĞE MONTE ETTİM . FAKAT UZUNLARDA BİR SIKINTI YOKKEN KISA FARLARIM 6  7 METRE ÖTEYİ AYDINLATIYOR SİZCE NEREDE HATA YAPMIŞ OLABİLİRİM ACİL YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM.. OKADAR EMEK VERDİM ŞİMDİ BU SORUN CANIMI SIKIYOR PicsArt_07-23-03.14.10.thumb.jpg.9b450a020160723_203149.thumb.jpg.5c6ae34c5fe710

İletiyi paylaş

Yunus Emre Andaç    38
Yunus Emre Andaç

Bahsettiğin ampül türü ile ilgili hiç bir fikrim yok.Far ayarlarınız doğru mu ? 

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.590
Oktay Toker

Hatayı zaten kendiniz belirtiyorsunuz.

Xenon ampul H4 tipi motorlu tip ise istediğiniz kadar uydurun odak alamazsınız.

Merceği ne kullandınız?Angel görünüyor eğerki çin merceği ise bu merceğe ampulü kullanmanız şart.Far ayarı şart.Farlar çok aşagıda.

Merceğin kendi ampul tipi ne ise onu kullanacaksınız.Başka soket yapısında ampul türü ile sonuç almaya çalışmak zaman kaybıdır.

Uzun hüzme yapısında hiç bir zaman olumsuz aydınlatma zaten alınmaz bu durum yanıltıcıdır.

İletiyi paylaş

Barış Kaya 2    0
Barış Kaya 2
2 saat önce, Oktay Toker yazdı:

Hatayı zaten kendiniz belirtiyorsunuz.

Xenon ampul H4 tipi motorlu tip ise istediğiniz kadar uydurun odak alamazsınız.

Merceği ne kullandınız?Angel görünüyor eğerki çin merceği ise bu merceğe ampulü kullanmanız şart.Far ayarı şart.Farlar çok aşagıda.

Merceğin kendi ampul tipi ne ise onu kullanacaksınız.Başka soket yapısında ampul türü ile sonuç almaya çalışmak zaman kaybıdır.

Uzun hüzme yapısında hiç bir zaman olumsuz aydınlatma zaten alınmaz bu durum yanıltıcıdır.

sanırım sorun far ayarında bitiyor tamamen dediğiniz gibi sorduğum biçok kişi farlar aşağıda dedi sizin dediğiniz gibi

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.590
Oktay Toker

Far ayarı zaten önemli sorun.Lakin eklediğiniz resimdeki gibi bir far çizgisi yansıması çok sorunlu.Ben resimde farklı şekillerde 4 tane kadar çizgi yansıması görüyorum.Buda ampulün odaklaması sorununa işaret ediyor.Farları yukarı aldığınızda karşı tarafa etkisi farklı olacaktır.Tavsiyem ampulü merceğin kendi ampul ile değişimi.Eğerki mercek kendisi bi-xenon değilde ampul H4 yapıda selonid motorlu tip ise artık denilecek bir şey yok.Size kalmış bir kullanım tercihi olacaktır.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Sırrı Polat    205
Sırrı Polat
On 24.07.2016 at 10:30, Barış Kaya 2 yazdı:

MERHABALAR . DÜN HYUNDAİ ACCENT 2001 MODEL ARACIMA MERCEK FAR UYGULAMASI YAPTIM VE  D2S XENON YERİNE Bİ XENON Hİ/LOW LAMBAYI UYDURARAK MERCEĞE MONTE ETTİM . FAKAT UZUNLARDA BİR SIKINTI YOKKEN KISA FARLARIM 6  7 METRE ÖTEYİ AYDINLATIYOR SİZCE NEREDE HATA YAPMIŞ OLABİLİRİM ACİL YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM.. OKADAR EMEK VERDİM ŞİMDİ BU SORUN CANIMI SIKIYOR PicsArt_07-23-03.14.10.thumb.jpg.9b450a020160723_203149.thumb.jpg.5c6ae34c5fe710

10-15 metre mesafeden bir duvar resmi yüklerseniz daha iyi analiz edilir ve oktay ustanın belirttiği ampül odak probleminin dışında varsa diğer problemler de ortaya daha net çıkar , ama orjinal ampül şart , böyle ortaya karışık birşey olmuş.

tarihinde Sırrı Polat tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.848
Selçuk Keleş

Duvar fotosu lazım. Arkadaşların dediklerini de teyit edecektir zaten.

İletiyi paylaş

Berkay Yüksel    0
Berkay Yüksel

Arkadaşlar Merhaba;

Hyundai Accent 2000 model bir aracım var. Aracımın farlarından gece sürüşünde çok şikayetçiyim. Philips Extreme Vision gibi biraz daha kaliteli halojen ampüller taktım ama yine de tatmin edici seviyede değil. En sonunda bi-xenon mercek kiti montajı yapmaya karar verdim. Forumu dolaştım internete de baktım bir sürü kit var ama aklıma takılan bazı sorular var.

1. Anladığım kadarıyla orijinal bir mercek kullanırsam d1s,d2s gibi xenon ampüller kullanmam gerekecek- ki bunlar oldukça pahalı-. Aliexpressten gördüğüm kadarıyla hid h1 xenon kitlerinin uygun olduğu mercekler var bunları kullanmak iyi bir fikir mi? 

2. Farım h4 olduğu için uzun ve kısa tek ampülle yapılıyor şayet hid h1 xenon kit uygularsam merceğin ortasındaki perde konum değiştirerek uzun ve kısa hüzme yaratacak anladığım kadarıyla. Yalnız bu perdenin gördüğüm kadarıyla mercekten çıkan ince bir kablosu var bu kablo nereden tetik alacak da farın içindeki perde konum değiştirecek. 

3. Kaliteli mercekleri nereden temin edebilirim aliexpressde vs bir sürü mercek var ama bunların kalite durumları nedir belirsiz. 

4. Xenon ampüllerin ısınması biraz sürüyor sanırım yani kısalar açık değilken selektör atmam için daha kaliteli balastlar mı almam gerekiyor? 

5. Aliexpress içinde önerebileceğiniz bir kit mevcut mu aracıma uygulayabileceğim. Şayet var ise önerilerinize açığım. 

Bu arada elektrik teknisyeniyim herhangi bağlantı şeması vs paylaşabilirseniz çok memnun kalırım. Şimdiden teşekkür ederim. 

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.653
Mahmut Akbulut
3 saat önce, Berkay Yüksel yazdı:

1. Anladığım kadarıyla orijinal bir mercek kullanırsam d1s,d2s gibi xenon ampüller kullanmam gerekecek- ki bunlar oldukça pahalı-. Aliexpressten gördüğüm kadarıyla hid h1 xenon kitlerinin uygun olduğu mercekler var bunları kullanmak iyi bir fikir mi? 

2. Farım h4 olduğu için uzun ve kısa tek ampülle yapılıyor şayet hid h1 xenon kit uygularsam merceğin ortasındaki perde konum değiştirerek uzun ve kısa hüzme yaratacak anladığım kadarıyla. Yalnız bu perdenin gördüğüm kadarıyla mercekten çıkan ince bir kablosu var bu kablo nereden tetik alacak da farın içindeki perde konum değiştirecek. 

3. Kaliteli mercekleri nereden temin edebilirim aliexpressde vs bir sürü mercek var ama bunların kalite durumları nedir belirsiz. 

4. Xenon ampüllerin ısınması biraz sürüyor sanırım yani kısalar açık değilken selektör atmam için daha kaliteli balastlar mı almam gerekiyor? 

5. Aliexpress içinde önerebileceğiniz bir kit mevcut mu aracıma uygulayabileceğim. Şayet var ise önerilerinize açığım. 

Bu arada elektrik teknisyeniyim herhangi bağlantı şeması vs paylaşabilirseniz çok memnun kalırım. Şimdiden teşekkür ederim. 

Berkay bey merhaba , aramıza hoş geldiniz :flowers:

1 - Bi-xenon uygulaması için önerimiz OEM parçalardır , bunlar temiz çıkma olarak temin edilebilir . Kaliteli olduklarından çin malı ürünler gibi kısa sürede sorun çıkarmaz saç baş yoldurmaz .

2- Doğru , uzun hüzmeleri yakmak istediğinizde perde hareket edecek ve selektör gerçekleşecek . Mercekten çıkan o iki kablodan biri (+ ) biri (--) , (+) olan uzun hüzme (+) sına (--) olan far içinde herhangi bir (--) ye bağlanacak . H4 far gurubunda selektör yaparken ortaya çıkan hatayı engellemek için diyot kullanmanız gerekiyor , konusu burada 

3 - Forumuzda http://www.geceucusu.com/forum/36-ilanlar/  yada Sahibinden.com bulabilirsiniz . 

4 - Soğuk selektör yapabilmek için Gen5 balast ve D1S xenon ampul yeterli , bunlar mutlaka OEM olmalı .

5 - Aliexpress ten alınan ve OEM olmayan xenon kit yada merceklerde kısa vadede sorun yaşayacağınızın garantisini verebilirim , bu tarz ürünlerden uzak durun aydınlatma şakaya gelmez can taşıyorsunuz .

Ürünleri toparlayıp uygulamaya başladığınızda yine yardımcı oluruz , aklınıza takılan şeylerde her zaman soru sorabilirsiniz ...

• Beğen 1
  • Teşekkür et 1

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.590
Oktay Toker
gönderildi (düzenlendi)
On 23.03.2019 at 15:21, Berkay Yüksel yazdı:

1. Anladığım kadarıyla orijinal bir mercek kullanırsam d1s,d2s gibi xenon ampüller kullanmam gerekecek- ki bunlar oldukça pahalı-

Hoş geldiniz.

Bu cümlenizdeki oem ekipman ile performans alabilirsiniz.Şunu net söyleyebilirim doğru şeilde ararsanız çin mallarına yatıracağınız tutar ile oem parçaları rahatça temin edebilirisiiz.

Diğer türlü başka ürünler için  ne mebla nede zaman ayırınız.Orijinal parçalar için ilanlar bölümü size yardımcı olacaktır.

Aşagıda montaj,işçilik açısından konuların linkleri mevcut inceleyiniz.

• Teşekkür et 1

İletiyi paylaş

Berkay Yüksel    0
Berkay Yüksel

Merhaba Oktay Bey peki bana önerebileceğiniz bir kit marka model var mıdır? Güncel olarak kolay ulaşılabilen. Mümkünse kit halde tek seferde satın almak istiyorum. Haftasonları da yavaş yavaş montajını yaparım diye düşündüm.

Bir de h4 farlar için şu tarz bir ürün buldum. 

https://s.click.aliexpress.com/e/ccTzK2Q8

Montaj kolaylığı oldukça iyi ama sanırım pek performans vermezler. 

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.653
Mahmut Akbulut
24 dakika önce, Berkay Yüksel yazdı:

Bir de h4 farlar için şu tarz bir ürün buldum. 

https://s.click.aliexpress.com/e/ccTzK2Q8

Montaj kolaylığı oldukça iyi ama sanırım pek performans vermezler. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.590
Oktay Toker
gönderildi (düzenlendi)

Oem sınıfta olduktan sonra marka olarak kaliteleri aynı sadece fiyat oranları değişir.

Far yapısından dolayı Bosch bi-xenon mercek boyutundan dolayı sizi zorlar lakin iyi hesaplama yaparsanız montajı yapılabilir.Yeni tip Hella bi-xenon mercek ideal seçeneginiz olur.İntemo veya yeni tip Valeo da boyut açısından kullanabilirsiniz.Xenon kit olarak üstte yazdığım gibi oem olduğu sürece en hesaplısı hangisini bulursanız rahatça kullanabilirsiniz.Bulduklarınızıda buradan paylaşabilirseniz yorum yapılacaktır.

Şiddetle forumu incelemenizi tavsiye ediyorum.Aklınıza gelecek her sorunun cevabını rahatça bulup zaman kaybetmeden ilerlersiniz.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap