• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Murat Özbek

Hyundai Accent 2 (2000-2006) H4 farlar için xenon ve mercek

Recommended Posts

Selçuk Keleş    1.851
Selçuk Keleş

Kesilme çizgileri düzgün seviye olarak da iyi görünüyor. Güzel iş çıkarmışsın.

Farkındaysan sağ tarafta ışık daha yoğun. Ama çok da kafaya takıcak bir şey değil.

İletiyi paylaş

Halil Şahin    16
Halil Şahin
Kesilme çizgileri düzgün seviye olarak da iyi görünüyor. Güzel iş çıkarmışsın.

Farkındaysan sağ tarafta ışık daha yoğun. Ama çok da kafaya takıcak bir şey değil.

abi sol taraftaki ampülü sanırım tam oturtamadım..bir ara söküp bakacağım..teşekkur ederim.

İletiyi paylaş

Muhammed Andı    0
Muhammed Andı
abi sol taraftaki ampülü sanırım tam oturtamadım..bir ara söküp bakacağım..teşekkur ederim.

ozellikle uzunda solun odagi hepten yok olmus. gerci mercekteki bugulanma da yapabilir bunu ama...

İletiyi paylaş

Halil Şahin    16
Halil Şahin
ozellikle uzunda solun odagi hepten yok olmus. gerci mercekteki bugulanma da yapabilir bunu ama...

abi mercekte buğulanma yok ki..

İletiyi paylaş

Muhammed Andı    0
Muhammed Andı
abi mercekte buğulanma yok ki..

ben zaten sadece olasilik olarak degerlendirdim buguyu. yoksa senin "ampul tam oturmadi" dusuncene de katiliyorum. hatta mesajin en basinda "kalitiliyorum" yazmistim ama sonradan "gerci mercekteki bugulanma da yapabilir bunu ama..." bu cumlemdeki "gerci" kelimesinden senin dusuncene de katildigim anlasilir zaten diye geri silmistim. :good2:

İletiyi paylaş

Halil Şahin    16
Halil Şahin

ben yine rahat durmadım farla oynadım,sebep hem görüntü hemde su almasını engellemekti.yeni far alarak işe basladım.kesilme çizgilieri nasıl sizce.bence sağ tarafta 1-2 mm lik bir sapma söz konusu gibi yoksa bana mı öyle geliyor??bu ayarları yakalamak için tam bir gün uğrastım.sizlerinde görüşünü almak istedim..

post-3403-1270853356_thumb.jpg

tarihinde Halil ?ahin tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Halil Şahin    16
Halil Şahin

resim devam..,

post-3403-1270853735_thumb.jpg

post-3403-1270853841_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.851
Selçuk Keleş

Kesilme çizgisi neden sağa doğru yükselmiyor, mercekteki kolla mı oynadın ?

İletiyi paylaş

Halil Şahin    16
Halil Şahin
Kesilme çizgisi neden sağa doğru yükselmiyor, mercekteki kolla mı oynadın ?

evet abi ama değiştirmedim ya düz çigi oluyo o kolla yada bu sekilde..hella daki gibi yüksek değil..

İletiyi paylaş

Misafir   
Misafir

Sağ mercek çok fazla sağa yatık.Sol merceğin çizgisini kapamış.Kesilme çizgisi bu nedenle belli olmuyor.

İletiyi paylaş

Halil Şahin    16
Halil Şahin
Sağ mercek çok fazla sağa yatık.Sol merceğin çizgisini kapamış.Kesilme çizgisi bu nedenle belli olmuyor.

yok abi o kadar yatık değil..ne ettin yaw tekrar söktürecen bana farları :) ilk yaptıklarımda daha fazla yatıklık vardı..

İletiyi paylaş

Halil Şahin    16
Halil Şahin
Ben olsam sökerdim:)

:)) abi sen böle dedin ya sökecem ama 1-2 ay sonra sıkıldım artık ya 1 ay bunlarla ugrastım gına geldi artık..hele biraz ara vereyim canım sıkılınca ugrasırım artık :unsure2:

tarihinde Halil ?ahin tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Muhammed Andı    0
Muhammed Andı
:)) abi sen böle dedin ya sökecem ama 1-2 ay sonra sıkıldım artık ya 1 ay bunlarla ugrastım gına geldi artık..hele biraz ara vereyim canım sıkılınca ugrasırım artık :unsure2:

bence vaktin varsa ve de sokmekte kararliysan hic bekleme, sok. cunku zamanla silikon sertlesme yapacak, acmak simdikinden daha da zorlasacaktir.

İletiyi paylaş

Halil Şahin    16
Halil Şahin
bence vaktin varsa ve de sokmekte kararliysan hic bekleme, sok. cunku zamanla silikon sertlesme yapacak, acmak simdikinden daha da zorlasacaktir.

yok abi ya inanki cok sıkıldım..yarın bir bakacağım sökmeden montaj vidalarından olursa olur yoksa bir kaç ay dinleneceğim 1 ay bunlarla ugrastım 2 defa söktüm en son ayarlamada tam 1 gün ugrastım işin enteresan tarafı ayarlarda tam,yani iki reflektörü yan yana koyup karşılaştırma yaptım bu kaçıklık yoktu araca takınca oldu acaba farı takarken gözümden bir şey mi kaçtı??veya yan sanayi farın azizliğine mi ugruyorum bilemiyorum.bakalım ilerleyen zamanlarda canım sıkılınca yapacağım..

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.851
Selçuk Keleş

Farlarında çok anormal bir sapma yok. Bence haklısın şimdilik kafanı dinle sonra düzeltirsin :)

Ben 10 defa falan söküp takmışımdır sağ tarafı ama ondan edindiğim tecrübe ile sol tarafı tek seferde yapabildim.

İletiyi paylaş

Halil Şahin    16
Halil Şahin

2 ay sonra yine kaşıntım tuttu.düzelttimfarımı.şimdi olmuştur herhalde??

post-3403-1274448048_thumb.jpg

post-3403-1274448118_thumb.jpg

post-3403-1274448131_thumb.jpg

post-3403-1274448152_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    605
Mehmet Özyürek

Sağ farı biraz düşür.. Bir de 10 metreden çek de bir daha bakalım...

İletiyi paylaş

Halil Şahin    16
Halil Şahin
Sağ farı biraz düşür.. Bir de 10 metreden çek de bir daha bakalım...

tamam abi en kısa zamanda..eklerim..

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.851
Selçuk Keleş
2 ay sonra yine kaşıntım tuttu.düzelttimfarımı.şimdi olmuştur herhalde??

Fena değil, ciddi bi sapma yok. :D

İletiyi paylaş

Halil Şahin    16
Halil Şahin
Fena değil, ciddi bi sapma yok. :D

abi daha sapma var mı ki :D

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.851
Selçuk Keleş

E yok ben de güzel diyorum işte :D

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    605
Mehmet Özyürek

Var işte.. Niye yok diyon :D

İletiyi paylaş

Misafir   
Misafir

Hah verin gazı Halil bidaha farı dağıtsın :D

İletiyi paylaş

Halil Şahin    16
Halil Şahin

harika o zaman :)

Var işte.. Niye yok diyon :D

yaw abi sen beni hiç rahatlatmayacaksın illa ugrastıracan :D

Hah verin gazı Halil bidaha farı dağıtsın :D

alıştık abi zaten...az daha gaz verin komple dagıtayım :D :D

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap