• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Murat Özbek

Hyundai Accent 2 (2000-2006) H4 farlar için xenon ve mercek

Recommended Posts

Misafir   
Misafir

Gözlerimizin kısa devre halide diyebiliriz :)

İletiyi paylaş

Halil Şahin    16
Halil Şahin
Güle güle kullan. Güzel olmuş...Kesilme çizgisi gayet net. Hella'da yok bu mükemmel netlikteki çizgi... Bosch mercek selenoidine devre yaptın mı? Yoksa direkt mi bağladın uzuna?Aydınlatma yeterli görünüyor. Sağ tarafta öyle bariz görüşü etkileyecek bir dönüklük yok. Ama sadece takıntılıysan, ileride psikolojik olarak rahatsız edebilir. Mesela beni artık en ufak ayarsızlık bile rahatsız ediyor. Xenon'a geçince insan heryerde çizgiyi arar, bakar oluyor...
teşekkur ederim.ilerde bende titizlenrim büyük ihtimalle :good2: selenoide devre yapmadım aynı helladaki gibi direkt bagladım tepkimesi de gayat hızlı helladan bir farkı yok hız konusunda..
Gözlerimizin kısa devre halide diyebiliriz :)
:good2:

İletiyi paylaş

Halil Şahin    16
Halil Şahin
Selenoide devre konusunda Servet abinin açıklamaları vardı. Bence bir danışmakta fayda var. Selenoidin ömrü konusunda sıkıntı olabilir sonra... Çünkü selenoid hareket halinde başka, uzun konumunda başka akım çekiyordu...

Ne dersin Servet abi?

:) bilemiyorum ilkerbeyden aldım mercekleri ve kendisi gerek olmadığını söyledi.diğerlerinden farklı olduğu belirtti.ilkerbey nasıl dediyse öyle bağladım..

edit:kablo sayısı 3 değil 2 idi.yani kırmızı,yeşil,siyah kablo yoktu sadece 2 adet siyah kablo baglı selenodie..

tarihinde karaefe tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Misafir   
Misafir

5 dakika araç çalışır vaziyette uzunları yak.sonrada merceği çöpe at..Rölesiz olmaazz

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Halil Şahin    16
Halil Şahin
5 dakika araç çalışır vaziyette uzunları yak.sonrada merceği çöpe at..Rölesiz olmaazz

ilker bey 2 saat çalıştırmış bir sıkıntı olmadı ısındı sadece dedi 2 saat de sürekli açık kalamayacağına göre sıkıntı olmayacağını düşündük...

İletiyi paylaş

Misafir   
Misafir

Evet ama Şlker onu 12 voltta denemişti.Bende biliyorum denediğini.Arcı çalıştırınca voltaj çıkıyor 14 voltlara.Aradaki 2 volt köfte olmasına yeterde artar bile.Şllaki bi yerleri yarım bırakıyorsun.Üşenmede yap röle devresini.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Halil Şahin    16
Halil Şahin
Evet ama İlker onu 12 voltta denemişti.Bende biliyorum denediğini.Arcı çalıştırınca voltaj çıkıyor 14 voltlara.Aradaki 2 volt köfte olmasına yeterde artar bile.İllaki bi yerleri yarım bırakıyorsun.Üşenmede yap röle devresini.
tamam abi yapıyorum devreyi şimdi bakıp çıkarayım yazıcıdan..röle de pazartesiye kaldı..iş tam bitti derken uzadı yine yafff...:)

iyi de abi burda 3 tane kablo var kırmızı,yeşil,siyah bende iki tane kablo var :good2:

tarihinde karaefe tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İlker Kemal    28
İlker Kemal

Yeni tip Bosch bi-xenon merceklerde bobinlerin devresi farklı.Eskilerde 2 kademe vardı, yavas ve hızlı.Yeni devrelerde sadece hızlı.

Testte kullandığım 60 amperlik akünün voltajı 15,2 iken bobine elektirik verdim.

Bobini aralıksız çalıştırılmaya başladım.Bu sırada akü sürekli sarj ediliyor.

Şlk dakikalarda sıcaklık 30 derece civarındaydı.

Aralıksız 5 saat bobine elektirik verdiğimde sıcaklık 95 dereceyi gördü ve bobin sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam etti.

post-553-1261283501_thumb.jpg

post-553-1261283526_thumb.jpg

post-553-1261283569_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Halil Şahin    16
Halil Şahin
Yeni tip Bosch bi-xenon merceklerde bobinlerin devresi farklı.Eskilerde 2 kademe vardı, yavas ve hızlı.Yeni devrelerde sadece hızlı.

Testte kullandığım 60 amperlik akünün voltajı 15,2 iken bobine elektirik verdim.

Aralıksız 5 saat bobine elektirik verdiğimde sıcaklık 95 dereceyi gördü ve bobin sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam etti.

teşekkur ederim...

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.851
Selçuk Keleş

Sonunda bitti demek. :) Güzel olmuş beğendim, sağdaki sapma rahatsız edecek şekilde değil.

İletiyi paylaş

Hüseyin Hoca    37
Hüseyin Hoca

Gayet güzel olmuş emeğine sağlık. Araç üzerinde resimlerinide görsek bakardık nasıl duruyor diye...

İletiyi paylaş

Halil Şahin    16
Halil Şahin
Sonunda bitti demek. :good2: Güzel olmuş beğendim, sağdaki sapma rahatsız edecek şekilde değil.

teşekkur ederim abi sizlerin beğenmesi önemli.. :)

İletiyi paylaş

Halil Şahin    16
Halil Şahin
Bobin işinin de netleşmesine sevindim. Gözün aydın, role derdinden de kurtuldun. Hem de hızlı sellektörle... Bosch güzel tercih olmuş. Güle güle kullan...

teşekkur ederim..

İletiyi paylaş

Halil Şahin    16
Halil Şahin
Gayet güzel olmuş emeğine sağlık. Araç üzerinde resimlerinide görsek bakardık nasıl duruyor diye...

hoca ister de göndermez miyim :D gündüz resimler

cimg2119d.th.jpgcimg2117.th.jpgcimg2114.th.jpg

not:ayrıca farları kapatırken bu sefer değişik bir şey kullandım dayson marka mastik adam silikondan daha iyidir dedi.ısınınca gevşer dedi ama berbat bir şey elimden 2-3 gündür çıkmıyor..daha önce bu ürünü kullanan oldu mu?şimdi farları kapattım fakat açılmama ihtimalini düşünmeye başladım :unsure2::shok:

tarihinde Voltron tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Misafir   
Misafir

Şlker niye haber vermiyon böyle yenilikleri yahu.Acilen görmem lazım mercekleri

İletiyi paylaş

Halil Şahin    16
Halil Şahin
Şlker niye haber vermiyon böyle yenilikleri yahu.Acilen görmem lazım mercekleri

:D:unsure2:

İletiyi paylaş

Hüseyin Hoca    37
Hüseyin Hoca
hoca ister de göndermez miyim :D gündüz resimler

cimg2119d.th.jpgcimg2117.th.jpgcimg2114.th.jpg

not:ayrıca farları kapatırken bu sefer değişik bir şey kullandım dayson marka mastik adam silikondan daha iyidir dedi.ısınınca gevşer dedi ama berbat bir şey elimden 2-3 gündür çıkmıyor..daha önce bu ürünü kullanan oldu mu?şimdi farları kapattım fakat açılmama ihtimalini düşünmeye başladım :unsure2::shok:

Çok yakışmış resim için sağol. Sol far fotodanmı öyle çıkmış yoksa buğu falanmı var?

İletiyi paylaş

Halil Şahin    16
Halil Şahin
Çok yakışmış resim için sağol. Sol far fotodanmı öyle çıkmış yoksa buğu falanmı var?

bugu değil hocam orda krom çizildi hafif bende cok fark etmez diyerek boyadım..buğu problemim yok şimdilik..

İletiyi paylaş

Halil Şahin    16
Halil Şahin

yeniden merhaba

sorunlu olan farı söküp yeniden taktım.şimdi nasıl?resimler malesef çok ii değil..cep tlf ile çektim..farı tekrar sökmemim sebebi sağ far ayrıca çok dışarı bakıyordu.şimdi düzelttim ayrıca diğer farı da ona göre ayarladım.merceklerin reflektörün kenarlarına olan uzaklıkları aynı.. şimdi sol far cama cok yakın tek sorun bu gibi şimdilik..sizzce bu sefer sorun ortadan kalkmış mı?

grnt011bv.th.jpg

grnt010b.th.jpg

grnt009g.th.jpg

grnt007qx.th.jpg

grnt006y.th.jpg

İletiyi paylaş

Murat Ş.    5
Murat Ş.

mercek olarak ne kullandınız kesilme çizgileri cok güzelmiş

İletiyi paylaş

Halil Şahin    16
Halil Şahin
mercek olarak ne kullandınız kesilme çizgileri cok güzelmiş

bosch kullandım

İletiyi paylaş

Muhammed Andı    0
Muhammed Andı

isik patlamasi cok yuksek. odakla alakali o yuzden hicbirsey anlayamadim. hem daha yuksek bir duvarda cekerseniz iyi olur, cunku bi-xenon desenini de gormek isterim. ikinci resimdeki sag tarafta kalan anormallik neden kaynakli, digerlerinde yok cunku?

İletiyi paylaş

Halil Şahin    16
Halil Şahin
isik patlamasi cok yuksek. odakla alakali o yuzden hicbirsey anlayamadim. hem daha yuksek bir duvarda cekerseniz iyi olur, cunku bi-xenon desenini de gormek isterim. ikinci resimdeki sag tarafta kalan anormallik neden kaynakli, digerlerinde yok cunku?

cep telefonundan kaynaklı sanırım.bu kadar patlama yok..makina bulabilirsem daha düzgün resim cekerim. ama şimdlik bunlar var :)

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.851
Selçuk Keleş

Sağ tarafın siperinde bir sorun mu var, deseni normal değil sanki.

İletiyi paylaş

Halil Şahin    16
Halil Şahin

en yüksek ve uygun yeri buldum sanırım burda...terkedilmiş bir bina buldum.daha net resimler

cimg2138y.th.jpgcimg2136k.th.jpgcimg2137.th.jpg sanırım burda elim oynamış biraz :)

Sağ tarafın siperinde bir sorun mu var, deseni normal değil sanki.
fotolar pek iyi değildi selçuk abi.sorun yok gibi yeni fotolara bir daha bakar mısın? :terle: tarihinde karaefe tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap