İçeriğe Yönlendir
Alkın Yılmaz

VW Golf 4 (1997-2004) ön sinyal sorunu (videolu)

Recommended Posts

Alkın Yılmaz

Merhabalar...

2012 Model Golf 6 Sahibiyim. Bundan yaklaşık 2 ay önce vag can ile amerikan park kodlaması yaptırdım. (%30 Işık şiddetinde yanıyor) 

2 ay boyunca sorunsuz kullandım ve şuan ilginç bir sorun yaşıyorum. Kodlamayı yapan arkadaşım onun kodlamasından olmadığını iddia ediyor. 

Sabahları aracı çalıştırdığımda Sağ ön sinyal ampülünü kontrol edin uyarısı alıyorum ve inip baktığımda sinyal ampülünün çalışmadığını görüyorum. (halbuki araca giderken kilidi açtığımda 4 sinyalimde yanıyor.) 

Sonrasında sağa sinyal verdiğimde kesik kesik yanıyor ampül yanmadığı için. Ama 4 lü flaşörler ve kumanda sorunsuz çalışıyor.

Sonrasında aracı stop edip tekrar çalıştırdığımda sinyal ampülüm yanmaya başlıyor ve hata kodum ortadan kalkıyor. Aynı gün içerisinde tekrar aynı hatayı almıyorum. Özellikle hata almak için defalarca kontak aç kapa yapıyorum farlarımı kapatıp açıyorum ama bir daha sorun olmuyor. Ampül yanmıyorken 0.18 v akım ölçüyorum. Yandığında 8v civarı bazen 12v bazen ise 14.8v ölçüyorum. Bcm kontrol ünitesinden olamayacağını söylediler ama anlam veremiyorum yardımcı olabilirmisiniz? 

Not: Ampülleri değiştirdim sorun aynı. 

Video Linki

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Akü zayıflamış olabilir. Sabah çalıştırmadan önce ölçtünüz mü?

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...