İçeriğe Yönlendir
Ferit Gür

Fiesta V Far Açısı

Recommended Posts

Ferit Gür
Gönderildi: (düzenlendi)

Herkese selam, sol farın kosa mesafe sağın ise daha uzun mesafe aydınlattığını biliyorum ancak benim sorunum farklı, sanki sağ far hiç yok özellikle sağa dönerken bildiğiniz karanlık gibi geliyor 3 ay kadar önce ayar yaptırdım belki düzeşir diye ama düzelmedi ilk fotoğraftaki gibi bir şey olmalıyken bende ikinci fotodaki gibi hatta okla gösterdiğim sol farın sağ kenar çizgisini görebiliyorum. Özellikle sağa dönüşlerde sorun oluyor bu nedendir ve nasıl düzelir

FCACE398-C901-47E9-A138-FA84D15F4B11.png

F751AD95-E89A-4662-BCDD-90F27238E7AE.png

tarihinde ferit gür tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

@ferit gür

15 dakika önce, ferit gür yazdı:

sol farın kosa mesafe sağın ise daha uzun mesafe aydınlattığını biliyorum 

Önce şunu düzeltelim , her iki farında optikleri aynıdır , kısada da uzunda da aynı mesafeyi aydınlatırlar , kısa farlar 25/30 uzun farlar 80/100 metre .

Far ufuk çizgileri sağa yukarı doğru açılı şekilde çıkarak yükselir , tabelaları okumak ve karşıdan elen sürücüleri rahatsız etmemek için sağdan akan trafiğe göre tasarlanmıştır . 

Soruna gelince , farların düz bir duvara gece ışık yansımasını görmemiz lazım , far da ne gibi bir sorun var görelim ona göre yorum yapalım . 

İletiyi paylaş

Ferit Gür
3 dakika önce, Mahmut Akbulut yazdı:

@ferit gür

Önce şunu düzeltelim , her iki farında optikleri aynıdır , kısada da uzunda da aynı mesafeyi aydınlatırlar , kısa farlar 25/30 uzun farlar 80/100 metre .

Far ufuk çizgileri sağa yukarı doğru açılı şekilde çıkarak yükselir , tabelaları okumak ve karşıdan elen sürücüleri rahatsız etmemek için sağdan akan trafiğe göre tasarlanmıştır . 

Soruna gelince , farların düz bir duvara gece ışık yansımasını görmemiz lazım , far da ne gibi bir sorun var görelim ona göre yorum yapalım . 

anlatmak istedigim buydu ancak siz dogru kelimelerle ifade etmissiniz. fotografi da kisa zamanda yüklerim 

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...