İçeriğe Yönlendir
Berkay Selvi

Fiat Egea 1 (2015-) Halojen Ampul ile Görüş Sıkıntısı

Recommended Posts

Enver Onur

Yabi şu sacma sapan hata için farın değişmesi ne kadar acı birşey halbuki azıcık kafasını eğebilsek sorun ortadan kalkacak.

On 02.03.2021 at 20:30, Selçuk Keleş yazdı:

Sizde uzun far deseni nasıl ?

Evet. Diğer üyemizden de cevap gelsin teyit olur gerçi siz teyit etmişsiniz.

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut
On 26.02.2021 at 09:20, Enver onur yazdı:

IMG_20210226_073950.jpg

IMG_20210226_074009.jpg

Yaklaşık 20 dakika bu iki reflektörü inceledim , eğer yansıma beni yanıltmıyorsa fotodan anladığım bunlar aynı değil . Dikey eğriler farklı görünüyor , aynı açıdan yeni foto ekleyebilir misiniz ? 

Eğer reflektörde bariz bir hata yada fark varsa Fiat Türkiye ile irtibata geçip kusurlu olan farı yada her ikisini değiştirmelerini isteyebilirsiniz , ki- bu sizin en doğal hakkınız , eğer ortada gerçekten bir hata varsa kusurlu mal olarak nitelenir ve kusurun giderilmesi talep edilir ...

İletiyi paylaş

Enver Onur
On 04.03.2021 at 00:04, Mahmut Akbulut yazdı:

Yaklaşık 20 dakika bu iki reflektörü inceledim , eğer yansıma beni yanıltmıyorsa fotodan anladığım bunlar aynı değil . Dikey eğriler farklı görünüyor , aynı açıdan yeni foto ekleyebilir misiniz ? 

Eğer reflektörde bariz bir hata yada fark varsa Fiat Türkiye ile irtibata geçip kusurlu olan farı yada her ikisini değiştirmelerini isteyebilirsiniz , ki- bu sizin en doğal hakkınız , eğer ortada gerçekten bir hata varsa kusurlu mal olarak nitelenir ve kusurun giderilmesi talep edilir ...

Yetkili servis ile görüştüm garanti kapsamı dışında cevabını aldım tabiki şaşırtmadı... Reflektör ler simetrik olduğu için aslında bir hata yok bende çok inceledim... Acaba ampulü bağlandığımiz yuvayı degistirebilirsek sorun çözülür mü bilemiyorum sadece bir fikir çünkü reflektör lerden herhangi bir sorun yok. Bu far yuvasında bir milim oynama ile düzelen bir şey olduğu için acaba yuva değişirse sorun çözülür mü... Yani internette forumlarda böyle sorun yaşayacan hic gormedim farda genel bir problem olsa illaki başka birinin başına gelirdi diye düşünüyorum...

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Ampulleri sağ-sol denediğinizi ve duya düzgün takıldığını söylemiştiniz. Ya far hatalı ya da sizin kontrolleriniz hatalı. 

İletiyi paylaş

Berkay Selvi
On 02.03.2021 at 20:30, Selçuk Keleş yazdı:

Sizde uzun far deseni nasıl ?

Evet. Diğer üyemizden de cevap gelsin teyit olur gerçi siz teyit etmişsiniz.

Yukarıda atıldığı gibi bende de her iki taraf da aynı yükseklikte, eskiden sahip olduğum merceksiz farlı egeamızda da aynı şekildeydi.

Acaba sonradan sıkıntılı olan tarafın farı bir kaza vs sebepli sonradan mı takıldı? Takılmışsa orijinal parça mı kullanıldı? Çünkü fotoğraflardaki far aynalarındaki çizgiler aynı doğrultuda değil ben de farkettim.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Enver Onur

Evet şimdi sorunu kısmen çözdüm gibi faydası olması açısından bir paylaşım yapmak istedim ama yine de tam performans sağlayamadım değerli görüşlerinizi yazarsanız sevinirim...

Fotograftaki ampül yuvasını yıldız alyanla söktüm ve ustteki vidanin altına 3 tane ince somun koydum ve böylelikle farın kafası yukarı kalkmış oldu ilk etapta sorun ortadan kalktı tabiki

IMG_20210217_174907.jpg

Ancak şimdi de sanki sağ uzun farım toplu değil dağınık ışık yayıyor gibi fotoğrafları yüklüyorum bakıp yorum yapmanızı rica ediyorum...

Fotoğraf lar sadece kısa sadece uzun ve uzun kısa bir olarak 3 farklı fotoğraf çektim.

IMG_20210308_191036_1.jpg

IMG_20210308_191032.jpg

IMG_20210308_191021.jpg

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Odağı bozduğun için ışık kaybı yaşanıyor.
Kısa farda da sağda zayıflık var umarım ampuldendir. 
Farların üzerindeki beyaz etiketlerin fotosunu yükler misin ?

İletiyi paylaş

Enver Onur

Aslında kisalarimi yeni değiştirdim ama sağ far dediğiniz gibi bira zayıf duruyor ayrıca kesme hattı da çok belli değil sola göre etiketin fotoğrafını çekip paylaşacağım hocam.

30 dakika önce, Selçuk Keleş yazdı:

İletiyi paylaş

Enver Onur

Sağ ve sol farlarin etiketleri bunlar

Bir saat önce, Selçuk Keleş yazdı:

IMG_20210309_140023.jpg

IMG_20210309_140004.jpg

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Farlar orjinal. Sağ tarafta üretim hatası olabilir.

İletiyi paylaş

Enver Onur

Geriye başka bir mevzu kalmıyor zaten üretim hatası dışında. Ama gerçekten egea nin kısaları da uzun larıda rezalet hiç bir şekilde memnun kalmadım. Peki aracımin farlarını ankarada mercekli fara cevirebilecegim bir yer varmıdır verimlimidir maliyetler nasıldır. Bu konu hakkında bilginiz varmı

On 09.03.2021 at 21:36, Selçuk Keleş yazdı:

Farlar orjinal. Sağ tarafta üretim hatası olabilir.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş
24 dakika önce, Enver onur yazdı:

Geriye başka bir mevzu kalmıyor zaten üretim hatası dışında. Ama gerçekten egea nin kısaları da uzun larıda rezalet hiç bir şekilde memnun kalmadım. Peki aracımin farlarını ankarada mercekli fara cevirebilecegim bir yer varmıdır verimlimidir maliyetler nasıldır. Bu konu hakkında bilginiz varmı

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...