İçeriğe Yönlendir
ferit gür

Fiesta Mk6 Sol Far Yanındaki Bu Soket de Neyin Nesi?

Recommended Posts

ferit gür

Herkese merhaba .. arabanın far bağlantılarını incelerken (gündüz farı ekleyeceğim için) sol far yakınında işaretli yerdeki gibi bir soket gördüm. Fotoğraf bana ait değil ancak aynı yerde aynı durumda ağzı kapaklı bir soket var, sağ far çevresine baktım ancak orada bulamadım. Bilen arkadaşlardan yardım istiyorum

0D870ED8-BBAA-4F4C-904D-BCB090D5CB8D.jpeg

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Benim aracımda da 10 a yakın boş soket var , araştırdım soruşturdum Reno Mais e mail attım pdf ler inceledim , meğer benim araçta olmayan donanım yokmuş , gırtlak dolu dediklerinden ama bir ikisi hariç kullanamıyorum . Koltuk ısıtma , oem park sensörü , oem alarm gibi , bunun dışındakiler abd ye özel donanımda üretildiği için avrupa ve asya ya ithal edilen araçlarda yok malesef . Tesisat ve alt yapı var ama yazılım ve donanım yok ...

Sizin aracınızda da benzer bir durum var gibi , soket oem se sonradan çekilen bir tesisat yoksa bir üst modelde yada versiyondaki araçta o soketin ne işe yaradığına bakmak lazım . bunun için de benim yaptığım gibi , araç marka modeli ile ilgili yurt içi/dışı forum , makale , pdf , uygulama görseli vs. gibi şeyleri araştırarak bulmak daha sağlıklı olur sizin için . 

Farklı bir ama için de kullanılabilir o soket , ölçü aleti ile test edilip , kontak açık/kapalı testi ve bu pozisyonlarda kaç volt/A çıkış verdiği bulunup ona göre kullanılabilinir .

• Beğen 1

İletiyi paylaş

ferit gür
On 20.12.2020 at 14:13, Mahmut Akbulut yazdı:

Benim aracımda da 10 a yakın boş soket var , araştırdım soruşturdum Reno Mais e mail attım pdf ler inceledim , meğer benim araçta olmayan donanım yokmuş , gırtlak dolu dediklerinden ama bir ikisi hariç kullanamıyorum . Koltuk ısıtma , oem park sensörü , oem alarm gibi , bunun dışındakiler abd ye özel donanımda üretildiği için avrupa ve asya ya ithal edilen araçlarda yok malesef . Tesisat ve alt yapı var ama yazılım ve donanım yok ...

Sizin aracınızda da benzer bir durum var gibi , soket oem se sonradan çekilen bir tesisat yoksa bir üst modelde yada versiyondaki araçta o soketin ne işe yaradığına bakmak lazım . bunun için de benim yaptığım gibi , araç marka modeli ile ilgili yurt içi/dışı forum , makale , pdf , uygulama görseli vs. gibi şeyleri araştırarak bulmak daha sağlıklı olur sizin için . 

Farklı bir ama için de kullanılabilir o soket , ölçü aleti ile test edilip , kontak açık/kapalı testi ve bu pozisyonlarda kaç volt/A çıkış verdiği bulunup ona göre kullanılabilinir .

Hocam sizinkinin de masallahi varmis resmen agzi kilitli hazine gibi ancak almadan önce bilmiyor muydunuz donanim paketini? 

Gelelim bendeki sokete cem yilmazin repligi geldi aklima:

- "Hastalığınız neymis?"

- "Fıtık"

Bendeki de öyle bir sey. O soket lpg-bilgisayar baglanti soketiymis :D

tarihinde ferit gür tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...