İçeriğe Yönlendir
Yasir Çatalsakal

Nissan Primera P12 (2002-2008) Bi-Xenon Dönüşümü

Recommended Posts

Yasir Çatalsakal

Herkese merhabalar,

yeni projeyi çok uzamadan başlatmak ve bu sefer sonuçlandırmak istiyorum

aracım başlıkta da görülen primera P12 tekna modeli, araç orijinal D2R xenonlu model :D

elimde hazır bixenon setim var, hella intemo, AL gen5 balast, osram d1s ampül.

ilker kemal kardeşimizin yaptığı çalışma çok hoşuma gitti,

Screenshot_1.jpg

gelişmeleri buradan aktarırım,

bir de gündüz farı da uygulamak istiyorum, asıl niyetim far dışına yapmak, bozulursa tamiri kolay olur diye,

önerilerinize açığım,

n-d-n-Nissan-Primera-p12-sedan-2002-2008-sis-park-lambas-arka.jpg_q50.jpg

tarihinde Yasir Çatalsakal tarafından düzenlendi
foto yerleştirme

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Kardeşim kolay gelsin , araç alt yapısı kısmen hazır . Elindeki aydınlatma ürünleri kaliteli buda sonuca etki edecek ve güzel bir aydınlatmaya sahip olacaksın . 

Gündüz farı için benim önerim uzun far reflektörüne led ampul kullanman yönünde olur , devre yada röle kullanarak farlar açıldığında kapanan bir sistem yaparsın . Hem güçlü dikkat çeken bir LED DRL olur hem de " arıza yaptı , far tekrar açılacak bir sürü iş " stresi de yaşamamış olursun ...

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Yasir Çatalsakal
On 20.12.2020 at 14:28, Mahmut Akbulut yazdı:

Kardeşim kolay gelsin , araç alt yapısı kısmen hazır . Elindeki aydınlatma ürünleri kaliteli buda sonuca etki edecek ve güzel bir aydınlatmaya sahip olacaksın . 

Gündüz farı için benim önerim uzun far reflektörüne led ampul kullanman yönünde olur , devre yada röle kullanarak farlar açıldığında kapanan bir sistem yaparsın . Hem güçlü dikkat çeken bir LED DRL olur hem de " arıza yaptı , far tekrar açılacak bir sürü iş " stresi de yaşamamış olursun ...

Çok teşekkür ederim 👍

Aynı yerden bakıyoruz, ben ve montajı yapacak olan İlker de aynı düşüncedeyiz. Çin mallarını farın içinde istemiyoruz, hatta farın kendi balastlarına da dokunmayacağız, merceği takıp D2S ampul ile yola devam diyoruz, gittiği yere kadar, sonrasında düşünürüz ne yapacağımızı...

Gündüz farı için de panjurdaki nikelajın altındaki yer iyi olacak gibi görünüyor,  sislerin yanı da müsait ama çok içeride kalıyor, o yüzden emanet gibi durur görünmesi için.

Yine de fikirlere açığız

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Benim uzun reflektörü DRL yapman konusunda ki fikrim sabit , olumsuzluk nedenim OEM/MARKA bir üreticiye ait olmayan ve görseli etkileyecek herhangi bir ürünü , sağı solu kesip biçip araca uygulamak  . Piyasa işi ürünlerin çoğunda ya renk tutmuyor ya ömrü kelebek kadar ama bir istisna hariç , Osram Fog Led Drl alıp uygularsan sonuçtan çok memnun kalacağını garanti edebilirim ...

67_531232-ledfog101_102-fs.jpg?v=a1         67_3913724-ledfog101_102-td.jpg?v=a1

67_530247-ledfog102.jpg?v=a1    PastedGraphic-2.jpg

İletiyi paylaş

Yasir Çatalsakal

Eveeet, çok şükür ki sonunda farlarıma kavuştum, farları İlker Kemal kardeşim yaptı, ellerine emeklerine sağlık 😉😊

Bu vesileyle Mahmut kardeşim ile tanışma fırsatım oldu, her ne kadar karşılıklı oturamasak da... O da sağolsun destekleri için. 

Şimdi sırada gündüz farı var inşaallah 😉

Yüksekliğin ince ayarını yapamadım henüz, sol bir miktar daha yükselecek gibi

IMG_20210105_214504.jpg

IMG_20210105_213952.jpg

IMG_20210105_213943.jpg

• Beğen 3

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Hayırlı olsun :) 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Yasir Çatalsakal
32 dakika önce, Selçuk Keleş yazdı:

Hayırlı olsun :) 

Sağolasın patron 😊👍

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Doğru ekipman ve becerikli eller birleşince sonuçta şaşırtmıyor  :eyv Güzel günlerde kullan kardeşim :bravo

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...