Can Ekin

Alfa 147 Xenon uygulaması ve genel bilgi alma

Recommended Posts

Can Ekin

MErhaba :good1:

Aslında sorcaklarımın kimisi forumda mevcut ama bazısında tam aradığım cevap yok bazı sorucaklarımıysa göremedim.. şimdi sorularım şunlar..

aracım 147.Kısaları H7.

şimdi,gönül istiyor hem garantili olsun hemde philips/hella fln olsun :p ozmn 1000YTL gözden çıkarmak gerekiyor :) oda beni çok aşıyor..

önce kitleri elde etme konusunda sorularım ;

- www.xenondepot.com dan sipariş eden warmı?varsa direkt kargoyla gönderdiklerinde kargo+gümrük nekdr a geliyor?

bnm aklımda 2 tane war;

ya 6000K : http://www.xenondepot.com/product.php?product_id=13

ya da 4300K : http://www.xenondepot.com/product.php?product_id=4

aslında kategörü dışı bnm için 6500K ama fiyatı biraz kalbimi çaldı :)

ama bu mor falan yanıyorsa üstü kalsın almiim :)http://www.xenondepot.com/product.php?product_id=54

şimdi bunlar y.dışından getirebilceklerimiz.bu getirme konusunda özellikle mevcutsa xenondepot dan getirmiş arkadaşlaarın tecrübelerini dinlemeye hazırım.

sonra yurdumuzda çeşitli markalar mevcut nerdyese hepsi uzakdoğu ama garantili ama ampulleri falan ne dkr kalitelidir bilemicem bi arkadaşım 6000 aldığını söylüyor ama 8000 gibi yanıyor nerdeyse değişik :)

aşağıdaki markaları yada linkteki markaları yorumlarsanız sewinrim,şöyle düşünüp yorumlayın;diyelim y.dışından getiremedik illa TR den alcaz(çıkma philips de bulamadk) bunların arasında hangisini tavsiye edersiniz :

- Texon 6000K

- Mtec 6000K(japon malıymış sözde)

- http://www.otopol.com/product_info.php?cPa...ducts_id=117770

- http://www.otopol.com/product_info.php?cPa...ducts_id=104974

- Cenmax war şimdilik aklıma gelmiyor..

bildiğiniz başka garantili varsa onlarıda yazarsanız sewinrim..

- sonracığıma,benim farlarımda şapka yok :) şuan bile aslında kısalarım oldukça uzağı aydınlatıyor hiç beklemediğim kadar ama hem biraz sarı hmde ışık kuvvetli değil ama mesafe uzun..buna bağlı olarak karşıdan gelenleri çok rahatsız edermiyim şuan hiç rahatsız etmiyor (kendi üstümde denedim :) ).öyle az yada çok bi rahatsız etme durumu oluyorsa benm şuan mevcut olan içeriden manuel ayarlanabilen fark yükseklik ayarımı kullanmaya dewam edebilcem mi??

fotoyu full size açarsanız ampul u rahatlıkla görürsünüz(dıştakiler kısa,buarada kitapçık olarak elimde eski kasanın war kısa/uzun H7 ayzıo ama burdan bile uzunlar H1 oldukları belli oluyor,yoksa yanılıor muyum?? )

bkz.picture074qw.th.jpg

- sonra daha oralara gelmememize çok olmasına rağmen bu ballastların bağlanması asklımdaki soru işareti?

biryerde doğrudan akü biryerde kısa farın enerji kablosundan güç alınması bahsediliyor..elektrik bilgim yok ama direkt aküden almak elektrik tesisatı açısından sakınca doğurmaz mı ??

şimdilik aklıma takılanlar bunlar..yarımlarınız için şimdiden teşekkürler..

İletiyi paylaş

Cem Temizsoylu

xenondepottan Philips kit almaya bak, kimisi gümrüğe takılıyor, kimisi takılmadan geçiyor şansa kalmış.

Bahsettiğin diğer ucuz kitler içinde sanayide gördüğüm kadarıyla Texon biraz daha yaygın olarak kullanılıyor, geçen inceledim bu kiti, fena değil işçilik olarak, ancak 6000K olanları çok mavi yanıyor, 6000K üstü kimbilir nasıldır? Kore malı yazıyor bu kitte, Philips veya Hella ile aynı kalitede olması beklenemez tabii.

Xenon kit uygulayınca manuel ve elektrikli far yükseklik ayarların çalışacaktır.

Xenon kiti direkt aküden röleyle beslemen daha sağlıklı ve elektrik sistemi açısından problemsiz olur.

İletiyi paylaş

Can Ekin

Anladım çok teşekkürler..

Bu xenondepot.com dan getiren arkadaşlar wardır enazından selçuk beyi bekliyelim o getirmiştir :good1:

ewt dediğiniz gibi onların 6000 leri bence yok ben o kanaatı getirdim,8000leri 6000 die satıyorlar :p öyle 6000 mi olur yaw :)

yinede TR den de tavsiyeleri bekliyorum..

İletiyi paylaş

Can Ekin

şmdi bi arkadaşımla konuştum elinde Bmw çıkması warmış..orjinal dedi ama bnm bilidğim orjinal xenonlar h7 yuvalarına olmuyor..oysa oluyor sorunsuz dedi.bu işlerle ilgilenen bi arkadaş.enteresan geldi..

400YTL fiyatıda bence gayet uygun.0 Texon da 500ytl onun yerine çıkma bmw takabilirmiyim acaba??

EDİT :

biraz daha soruşturdum..

550DOLAR a philips 6000K buldum garantili montajlı.

Texon 450-500YTL arası..

440dolar xenondepot da.ben kargo+gümrük+taktırmayla 100dolar gibi bi para daha werirm herhalde.ozmn philips burdan 500-550dolara almak mantıklı değil mi ??

İletiyi paylaş

Cem Temizsoylu

550$ Türkiye garantili ve taktırma dahilse iyi rakam bence. 720YTL gibi birşey yapıyor, 1-2 ay önce çekik kitler o fiyattı. Philips kit alınır o fiyata.

İletiyi paylaş

Cem Temizsoylu

Çıkma ballast ve D2S ampüller H7 fara orjinal gibi oturmaz. D2S ampülü reflektöre sabitlemek gerek, telle, silikonla, vs. ile uydurarak. Farının arka kapağı ballastla D2S ampül bağlantısını yapmak için delinecek, ballastlar arabanın neresine sabitlenecek belli değil, uydurma röle ve kablolarla ballastlar beslenecek, görünüm olarak hoş durmayacak yani. Çıkma tabii ki ucuz bir çözüm ancak garantisi yok, takacağın ampüllerin 5 dk sonra patlamayacağı garanti değil.

Ben senin yerinde olsam yeni arabaya sıfır Philips kit alır takardım, tertemiz, orjinale en yakın çözüm. Benim tercihim 4300K Philips olurdu hatta, mavi- beyaz ışık istiyorsan 6000K olmalı tercihin tabii ki.

İletiyi paylaş

Can Ekin

aslında 4300 le 6000 arasında çok kararsızım..ama snrm biraz xenon olduğuda gözüksün istiyor insan ister istemez snrm :good1: (yani ben istiyorum enazından)

xenon nasıl görünüyor dersen,genelde mercekli olduklarından mercekdeki kırılmalar hafif mavimtrak gösteriyor :p ehh 6000 de snrm reflektörde öyle göstercek ama Philips te.uzakdoğuların bazılarının 6000 leri maşallah 8000 gibii (öghh)..

sanırım haklısınız 500-550dolar verip Philips almak :) biraz tuzlu olcak ama :)

yaa ben bu elektrik işinden anlamıyorum cidden şimdi sitenin modifiyeler kısmında Mazda3 için takılanda Conversion kit ama ampul un etrafına silicon fln sıkılmış :) kafam karıştı hafif :)

enerji kaynağını baştasormuştum siz akü den demiştiniz ama açıkta kalan ampul bağlantılarını naapıyorlar..

yani tamam alırsak adamlar bağlıcaklar ama yapılan işlemde neler yapıldığını merak ediyorum..

orda satan we takanlarada sorunca genelde tatminkar cevap alamıyorum çoğu zman böyle şeylerde çünkü hmn üstü kapalı geçiyorlar we herşeyin çok sorunsuz,mükemmel olduğu görüntüsünü veriyorlar..ama yapılan işten pek anlamıyorsunuz işin sonunda :)

tabii belkide takarlarken anlıcaz ama yinede merakımdan soruyorum işte :)

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

xenondepot.com 'dan kit getirtmediğim için bişey diyemeyeceğim, bazı arkadaşlar vardı soran ancak daha sonra feedback vermediler sonuç ne oldu bilemiyorum. Oradaki rakama shipping dahil. Gümrüğe takılırsa 100 dolara kurtulman biraz zor.

Makyajlı 147'lerde H7+H1 olmuş anlaşılan kontrol edip sitedeki listeyi güncelleyeceğim.

Philips kit dedikleri şey herşeyiyle gerçekten philips mi acaba ? Bazen klasik Philips D2S ile bir ballastı philips kit diye satabiliyorlar.

Nasıl yapıldığına gelince, elektrikçinin işçiliğine bağlı. kısa far kapağının arkasında bir delik açılarak kablo ordan geçiriliyor.

Ben de 4300K diyorum. Reflektörlü farlarda mavimsi olunca "çakma xenon" olduğu hemen belli oluyor. :good1:

İletiyi paylaş

Can Ekin

hayırr hayırr.. çakma demeyin hayırr :)

yaa 6000 philips taksak olmaz mı :)

sanmıyorum öyle olduğunu ama bakarım sonuçta ayaklarını biliyorum.. gördüm..orjinal D2S lerde ayakalrında tırnak yok dimi?? (yanlış bilmiosam)

çünkü yer SPZero(bizm opc nin admin hatırlarsın :good1: ) nun dükkanının yanındaki biyer ben daha önce ordan visionplus almıştm..uzakdoğuda warmış ama philipsleri getirtiyorlarmış sipariş üzerine..bakalım bu hfta iddia ya ağrılık wercem philips leri kurtarırız belki :p

biraz daha gezindim forumlarda çıkmalardan sorun yaşayan olabiliyor..garantiside yok..

bi kişide elinde hiç kullanmadığı 6000K lık philipsleri satıyor garantili.

600YTL.

İletiyi paylaş

Cem Temizsoylu
bi kişide elinde hiç kullanmadığı 6000K lık philipsleri satıyor garantili.

600YTL.

500 YTL değil miydi o, ACT deki ilan değil mi?

Sitedeki Mazda ya far kapağına açılan delikten içeri su almasın diye silikon uygulanmış.

İletiyi paylaş

Can Ekin

ewt ACT de enson 600YTL yazıodu msn de konuştum yine 600YTL dedi arkadaş..

İletiyi paylaş

Sinan Biren

Stilo'ma BMW E46 dan çıkma 4300 kelvinlik Philips ampülleriyle beraber Hella beyinli bi kit taktırdım Allaha şükür bi sorun çıkartmadı ama garantisi usta :p anlarsın yani..

316 Compact'ıma Cenmax garantili 6000 kelvinlik taktırdım çok memnunum üstelik içimde rahat..

Bu uzakdoğu kitlerinin verdiği renk maalesef 4300 lüklere olan bakış açımı değiştirdi :good1: Artık Stilomdaki ışığın rengi sarımsı geliyor halbuki değil bembeyaz fakat Cenmax inkiyle karşılaştırdığım vakit çok büyük bi fark oluyor..

Forumda her iki aracımında resimleri var bakabilirsin..

316 compact'ımdada şapka yok biraz karşı tarafın gözünü alıyor açıkçası fakat performansını eskisine göre olağanüstü..

Ben senin yerinde olsaydım çıkma kitlerle uğraşmazdım..Zaten aradaki fiyat farkıda komik bir rakkam 100 ytl mi ne..

İletiyi paylaş

Can Ekin

walla uzakdoğudan uzakdurcam uzak durcam dedim ama geçen yolda bi civic gördüm arkadaş ACT forumundanmış buldum sordum..gündüz bembeyaz duruyordu baya zaman dikkatle baktım farlara hiç mavilik yoktu belki karanlıkta biraz mavimsi olabilir..neyse arkadaşla konuştum interpower ın 6000K lık modeliymiş..

walla tam istediğim gibiydi gündüz mavilik yok belki gece wardır biraz..tam istediğim gibi yani..

ama aklım hala philips te :)

walla bnmde farda da şapka yok xenonlardan sonra karşıdan gelenleri kör etmekten korkuorum..

ama enteresan bi şekilde H4 kullanan focus tan sora bariz aydınlatma mesafesi farklı we şapkasız olsada farlara karanlıkta rahatlıkla bakıp içini görebiliorum yani yüksek flnda değil(göz almıyor normal seviyede) yani blki focus ta hep kör gibi gittim ondan iyi geliyor ama ciddi 2katı mesafe aydınaltıyor bunun sebebi h7 kullanmammı şimdi yoksa şapkasız olmasımı farın bilmiyorum,ama ciddi aydınlatma mesafem baya uzun.üstüne bide xenonla katliam yaratmayalım..

Interpower X5 ler hakkında bilgisi olan warmı??

http://www.otopol.com/product_info.php?cPa...ducts_id=117770

http://www.e-interpower.com/catalog/pam_x5_eng_1.gif

http://www.e-interpower.com/catalog/pam_x5_eng_2.gif

İletiyi paylaş

Cem Temizsoylu

Amma çok uzakdoğu markası var. X5 diye birşey duydum ama o BMW ydi galiba?

İletiyi paylaş

Can Ekin
Amma çok uzakdoğu markası var. X5 diye birşey duydum ama o BMW ydi galiba?

hehe :) wlla araştırmalar sonucunda bunlar çıktı uzakdoğular arasında..en son çare kalmazsa bu 2sinden birini alcamm artıkk :)

İletiyi paylaş

Guest ArTiZz

ya bende bi h7 kit alıcam

philipsler nerde 500 dolara?

6000k olanlardan en iyisi hangisi karar verelim de beraber alalım

fiyata montaj dahil dimi?

İletiyi paylaş

Can Ekin

bana dahil olduğu söylediler..

yer minibüs yolunda küçükyalı dan e-5 e çıkmak için sapaktan önce son bi sol yaparsın ışıklar wardır(3-4 yönlü bi kavşaktır) orayı geçtikten 40mt sora fln solda Pirelli bayii war kocaman onu rahat görürsün onun hemn yanında işte muzik tesisatı,alarm gbi elektrik işleri satan we uygulayan biyer war orası..

kaliteli tek seçenek philips

yoksa uzakdoğuda 2 seçenek texon we interpower ki texon un 6000 leri bana genede fzla mavi geldi.

İletiyi paylaş

Can Ekin

buarada Interpower 6000K xenon kit li aracın fotoğraflarını buldum..hani önceki mesajlarda yazmıştım yolda gördüğüm araç bu.

pic001211small0js.jpg

buda yanılmıyorsam Texon 6000K (herhalde texon un 8000K sı bukdr açık olamaz ,o bildiğimiz MAVŞ oluyor hatta mor gibi falan,beni bozar :lol: )

101120050016cd.jpg

İletiyi paylaş

Can Ekin

evet bu uzakdoğulara yaklaşma dendi oyüzden çıkma xenon takmaya bile karar verdim :unknw:

ama bu çıkma işinde özellikle sabitleme işi beni kıllandırıyor..bide öyle kötüki kısa ampullerinin yeri el ayak girmiyor mecbur tampon falan sökülcek bende ona sıcak bakmıyorum (yani italyan sonuçta sökeriz birleşmez falan :p )

şimdi çıkma alırsam die bakınırken şöyle bişi buldum..

http://www.hidplanet.com/H72D2.html

şimdi valeo projektör için demiş ama bnm farlar tabiki projektör değil sadece Valeo kısmı tutuo :) ama ampul un zarar görebilceğini ben düşünmüyorum.neden? çnkü farımda şapka falanda yok..

şimdi ben bu aparatı alıp bildiğimiz D2R/S bi ampule taksam ve sora farıma taksam sizce sorun yaşarmıyım?? (Tabiki sorumun ilk muhattabı Selçuk bey :D cevabınızı bekliyorum :p )

bide çıkma xenon a karar verdik yani 4300K ya düşürdük renk sıcaklığını bu durumda philips in direkt h7 kitinide alabiliriz ama tabi memlekette pahalı ama xenondepot da 380dolar 4300K lık h7 kit..

http://www.xenondepot.com/product.php?product_id=4

ama işte bunun ödemesi özellikle aklımı karıştırıyor :p

kredi kartında babam 380dolarlık (yani tam limit te ) alışverişi görünce ahiret sorularından öte sorularla karşılaşma ihtimalim %100 :)

oyüzden aparat işi üzerine daha çok düşüyorum :)

evet fikirlerinizi rica ediyorum..

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş
şimdi valeo projektör için demiş ama bnm farlar tabiki projektör değil sadece Valeo kısmı tutuo :unknw: ama ampul un zarar görebilceğini ben düşünmüyorum.neden? çnkü farımda şapka falanda yok..

şimdi ben bu aparatı alıp bildiğimiz D2R/S bi ampule taksam ve sora farıma taksam sizce sorun yaşarmıyım?

bide çıkma xenon a karar verdik yani 4300K ya düşürdük renk sıcaklığını bu durumda philips in direkt h7 kitinide alabiliriz ama tabi memlekette pahalı ama xenondepot da 380dolar 4300K lık h7 kit..

sorun yaşamazsın. ama az uğraşırsan bu adaptörün aynısını sen de yapabilirsin...

post-5-1144801196_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Can Ekin
sorun yaşamazsın. ama az uğraşırsan bu adaptörün aynısını sen de yapabilirsin...

post-5-1144801196_thumb.jpg

bu mesajdan sora bende düşündüm böyle bişi yaptırabilirmiyim die?

herhalde yaptırılır ama hiç olmadı getirtiriz 1takım :unknw:

İletiyi paylaş

Cem Temizsoylu

Patlak veya ucuz H7 ampül alsan, sonra onun metal ayak kısmını kesip biçerek çıkartsan, ortası yuvarlak boş kalacak şekilde, sonra D2S ampülü boş kısma geçirip sabitlesen sıcak silikonla falan, olur herhalde? Bu şekilde H7 ampül soketli D2S ampül elde edilir, H7 ampülün yuvasına cuk oturur.

İletiyi paylaş

Can Ekin

ewt onu denicem ztn :unknw: arkadaşımda varmış snrm bikaç h7 patlak..

neyse bi sorum war şimdilik aklımda tek..

bu D2S ampulun plastik kısmının nekadarı yapacağımız aparatın önünde arkasında kalıcak..yani demek istediğim şu D2S ampulun ayağı normal olarak daire şeklinde 1-2 girintisi war,ve bu ampulu normalde merceğe vs oturturken tam daire kısmımı merceğe dayanıyor yani budurumda keseceğim H7 ayağını hemen ampulle plastik kısım arasına sabitlemem mi gerekiyor yoksa arkasına,araya biryeremi?

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Ampulu konumlandırırken odak uzaklığını aynı tutmak lazım.

xd2sdwg.jpg

hh7dwg.jpg

H7 ampulde telin başlangıç noktasının derinliği 25 mm. D2S'te de aynı değerin olması gerekiyor. Bir de metal çubuğun alta bakması gerekiyor.

post-5-1144939754_thumb.jpg

İletiyi paylaş