İçeriğe Yönlendir
Velat Bulut

Araç Parçaları soket ve pinler

Recommended Posts

Velat Bulut

Hayirli geceler herkese. 
oncelikle 23 yasindayim el yatkinligimdan dolayi bi tanıdığım vasitasiyla klima panelleri gosterge panellerinde ufak ufak tamir ve değişimlere basladim. Fakat yaptigim parcalari maalesef guc vererek deneyemiyorum. Forumda ve internette arastirma yaptim ama maalesef bir sonuca ulaşamadım. Elidmeki parcalarin soketleri bulunmakta. Guc vermek icin 5 volt adaptorumde hazir ama soketlerdeki kablolarin hangilerinin artı hangiletinin eksi iç olduğunu tespit edemedigim icin güç veremiyorum. İlk olarak avometre yardimiyla + ve - kutubu ayırıp güç verebilir miyim ? İkinci olarakta avometre ile kutuplari belirleyemezsem nasil bir yontem kullanmam gerekiyor ? 
kablo renkleri uzerinden giderek bulmaya calistim ama her zaman kablo renkleri dogru olmuyor. Eski ve yeni araclarda farklilik gosteriyor. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim 😊

İletiyi paylaş

Hasan Kadir Karaahmetli

Kolay gelsin,

Araçların üzerindeki soketlere avometrenin siyah probunu şasiye kırmızı probunu ise sokete tek tek değdirerek soketteki pinlerin hangilerinde voltaj var ve kaç volt var gibi izlenimlere sahip olabilirsin.

Araçtan tesisatından gelen akımları ölçmeden tamir ettiğin parçalara güç verme, kötü sonuçlarla karşı karşıya kalabilirsin. 

Ayrıca senin ihtiyacın voltaj ayarlı bir güç kaynağı. Bu şekilde çalışma voltajlarına göre güç verebilirsin.

İletiyi paylaş

Velat Bulut
On 30.09.2020 at 17:58, Hasan Kadir Karaahmetli yazdı:

Kolay gelsin,

Araçların üzerindeki soketlere avometrenin siyah probunu şasiye kırmızı probunu ise sokete tek tek değdirerek soketteki pinlerin hangilerinde voltaj var ve kaç volt var gibi izlenimlere sahip olabilirsin.

Araçtan tesisatından gelen akımları ölçmeden tamir ettiğin parçalara güç verme, kötü sonuçlarla karşı karşıya kalabilirsin. 

Ayrıca senin ihtiyacın voltaj ayarlı bir güç kaynağı. Bu şekilde çalışma voltajlarına göre güç verebilirsin.

Teşekkür ederim degerli yorumlarınız icin 🙏

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...