İçeriğe Yönlendir
Mehmet Kocan

Fiat Ducato'ya xenon önerisi

Recommended Posts

Mehmet Kocan

slm arkadaşlar.ben yeniyim.forumu inceledim de genelde binek araçlar la ilgili işlemler yapilmış.belki de ilk ticari sahibi benim forumdaki.ben ducatoma xenon taktırmayı düşünüyorum.kısa uzun ayrı farlar ve kısalar h7 zannedersem.bununla ilgili bana ne tavsiye edersiniz

.tşkrler şimdiden

post-5-1203415737.jpg

İletiyi paylaş

İlker Kemal

Hoşgeldiniz.Yol aydınlatması açısından xenon taktırmayı düşünüyorsanız mercek projektör takmadan kesinlikle xenon takmayın,taktırmayın.Aracınızın farları binek araçlara göre yüksekte kaldığı için sadece xenonla kullanırsanız karşıdan gelen bütün sürücülerin gözünü alırsınız.iyi günler iyi çalışmalar...

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek

+1

Nevşehir'de bir kaç servisçi taktırmış...

Çok rahatsız ediyor.. Bir kaç gün izin verdim kendi kendime.. Sökmezlerse şikayet edeceğim...

İletiyi paylaş

Mehmet Kocan

saolun arkadaşlar.bende kimseyi raatsız edipde kendime sövdürmek istemem.aranızda bu farları inceleyen varmı.mercek uygulaması yapabilirmiyiz.o.k. se ne yapabiliriz.maliyet falan.elim buişlere yatkındır kendim halledebilirim.bu arada benim arabayı bunun gibi yapmayı düşünüyorum.nasıl

post-1983-1204066387.jpg

tarihinde stormscan tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek

Resim çok küçük detay görünmüyor...

Çift reflektörlü ise, mercek takılabilir.. Tabi gerekli genişlik ve açıklık varsa...

İletiyi paylaş

Mehmet Kocan

büyük resim ekledim.

post-1983-1204149159.jpg

post-1983-1204149227.jpg

post-1983-1204149247.jpg

tarihinde stormscan tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek

Bence mercek çok yakışacak bu arabaya...

İletiyi paylaş

Ahmet Kasapoğlu

evt bende katılıyorum güzel bir mercek çerçevesiyle monte edilirse daha bi hırçınlık katar görüntüye.

İletiyi paylaş

Mustafa Avcı

geçenlerde bir ford transit arkadan xenonlarıyla mahvetti gözümü dayanılacak gibi değildi hakkaten artık en sonunda önüme aldım aracı da kurtuldum.sizin farınız daha da yüksekte durum daha vahim olacaktır.

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek
geçenlerde bir ford transit arkadan xenonlarıyla mahvetti gözümü dayanılacak gibi değildi hakkaten artık en sonunda önüme aldım aracı da kurtuldum.sizin farınız daha da yüksekte durum daha vahim olacaktır.

Önüne alıp uzunları da yakmak lazım ki anlasın arkadaşımız...

İletiyi paylaş

Mehmet Kocan

çakma xenonlar öyle oluyo arkadaşım.o sebepden mercek takalım diyoruz.mercegi uyduramazsam xenon takmam zaten

İletiyi paylaş

Mustafa Avcı
çakma xenonlar öyle oluyo arkadaşım.o sebepden mercek takalım diyoruz.mercegi uyduramazsam xenon takmam zaten

ayrıca menzilde inanın çok da farketmiyor xenon kitler.en güzeli mercek.

İletiyi paylaş

Mehmet Kocan

d2 s ile h7 arasındaki olay nedir.hani fiyat performans açısından (diger kullanılcak edevat kit falan)ben ducato ma mercek takmayı düşünüyorumda.orjinal farları h7.birde bu mercekleri takıpda diamond visionlarımı kullansam normal fara göre nasıl olur acaba

post-1983-1204653139.jpg

İletiyi paylaş

Ahmet Kasapoğlu

normalde mercek modifiyesi d2s mercekler ve orjinal xenon kit kullanılarak yapılır. fakat çoğu kişi bu modifiyeyi yapmadan önce h7 xenon kit satın almış olduğundan Veya h7 xenon kitler daha ucuza satıldığından h7 mercekleri monte edip mevcut xenon kitlerini kullanmaktalar.

siz halojen ampulle mercek kullanıcaksanız almanız gereken H7 olan Valeo lar. Merceğin ışık deseni tabiki normal farlardan çok daha düzgün olur.

İletiyi paylaş

Mehmet Kocan

bunlar sende varmış ya.şimdi gördüm.acaba bunların ölçülerini yazabilirmisin bana.farlarıma uyarsa takma yı düşünüyorum.

İletiyi paylaş

Ahmet Kasapoğlu

anladığım kadarıyla H7 kullanmak istiyorsunuz.

H7 valeoların

mercek çapı 8 cm

en geniş olan orta kısmının çapı 10cm

derinliğide 14cm

(parlak çerçeveli olan kalmadı. resimde yukarda görünenden elimde var)

Bu arada Valeo H7 lerde indirim yapıyorum elimde fazla birikti. 50 ytl çift olarak bırakıyorum.

İletiyi paylaş

Mustafa Avcı

peki h7 kit ile h7 mercek kullansam

d2s mercek ile d2s xenon ampul kullansak ne farkeder?

İletiyi paylaş

Ahmet Kasapoğlu
peki h7 kit ile h7 mercek kullansam

d2s mercek ile d2s xenon ampul kullansak ne farkeder?

zaten o şekilde kullanmanız gerek. fakat iki olay arasındaki farkı soruyorsanız. d2s xenon için tasarlanan bir standart olduğu için en güzeli o şekilde kullanmak. h7 nin performansı hiçbirzaman d2s kadar olmuyor. ama her koşulda h7 kiti fara direk takmaktan çok daha iyi. yada elinizde h7 kit varsa sırf d2s olucak diye yeni kit almanın bir anlamı yok.

İletiyi paylaş

Mehmet Kocan

arkadaşlar benim farların bir kaç resmini koyuyorum.bunlara bakarak yapabileceklerim konusunda yardımcı olurmusunuz.mercek montajında ne kullanırsam benim için sıkıntı yaratmaz.valeo mu hella mı.bi incelerseniz iyi olur.

reflektördeki kısafar alanı çap olarak çok geniş..mercek çirkin dudrur mu?

post-1983-1205248287.jpg

post-1983-1205248312.jpg

post-1983-1205248415.jpg

post-1983-1205248543.jpg

post-1983-1205248567.jpg

tarihinde Voltron tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Ahmet Kasapoğlu

farlarınız resimlerdende göründüğü gibi oldukça büyük. hella bixenon olan mercek sığar bence. hemde bixenon olur. eğer genişlik çok gelir mercek ortada kalır derseniz mercek kapaklarınıda kullanarak bu boşluğu kapatabilirsiniz. ilanlar bölümündeki benim konuya bakın. hella bixenon mercekte kapakta şu anda elimde var.

İletiyi paylaş

Mehmet Kocan

peki bu hella merceklerde d2s mi kullancaz h7 mi.

İletiyi paylaş

Ahmet Kasapoğlu

satıştaki

hella lar D2S

valeolar H7

elinizdeki kit H7 ise valeolardan alın. ama daha kit almadıysanız yeni alıcaksanız kesinlikle Hella D2S leri alın ve xenon kitinizide D2S alın. hem sizin farlar oldukça büyük çerçevelerle hellalar güzel durucaktır.

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek

Eldeki kit bir şekilde satılır...

Olması gereken kiti ve merceği alın...

İletiyi paylaş

Emre Uluç

H7 soketli 2010 ducato aracıma 2020 süperbden çıkma hella intemo gen7 mercek aldım ve d1s ampül alsam ballastını nasıl uyduracağımı bilmediğim için geçici olarak photon millestone h7 led ampül taktım yuvaya tam oturdu ancak kesilme çizgisi bulanık gözüküyor odak net değil. 
bir çift d1s alsam bağlantısını nasıl yapabilirim acaba. Ve bu vaziyette kısalar yanmıyor iken uzun sellektör yapmıyor mercek.

093A14B2-FCF0-49FF-BDE6-07ADE0DD86CF.jpeg

F3E9E4C0-DF22-4B28-9B8D-37BD816C6F1F.jpeg

CB69E997-516D-4C99-A6B8-374868653238.jpeg

83CC9CAD-814E-4ED6-BDB6-578E3EFF3762.jpeg

tarihinde Emre uluç tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş
3 saat önce, Emre uluç yazdı:

H7 soketli 2010 ducato aracıma 2020 süperbden çıkma hella intemo gen7 mercek aldım ve d1s ampül alsam ballastını nasıl uyduracağımı bilmediğim için geçici olarak photon millestone h7 led ampül taktım yuvaya tam oturdu ancak kesilme çizgisi bulanık gözüküyor odak net değil. 
bir çift d1s alsam bağlantısını nasıl yapabilirim acaba. Ve bu vaziyette kısalar yanmıyor iken uzun sellektör yapmıyor mercek.

Xenonu takmak led ile tırmalamaktan çok daha kolay. :) Led ampul kullanılmasını önermiyorum çünkü odağı mevcut farlara uygun değil ve gücü yetersiz.
D1S ampul ve balastı almanız gerekecek. Tecrübeli bir elektrikçi kolayca bağlantılarını yapacaktır.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...