• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Turgay Özdemir

VW Golf 5 (2003-2009) Mercek ve xenon uygulaması

Recommended Posts

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

Sonradan takılan xenon pc den kodlanmiyor. Gene ariza lambasi yakiyor. Kodlanmasi icin orjinal far, balast,sensor olmasi gerekiyor. En guzeli skodaya oktay abiyle yaptigimiz gibi 50w 22ohm direnc kullanmak.

İletiyi paylaş

Necati Mallıoğlu    1
Necati Mallıoğlu

Teşekkür ederim,dediklerinizi elektrik bilgim pek olmadığından anlamadım,kondansatör tarzı bişeyler okudum forumda arıza ışığı için bu işe yarar mı acaba

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.591
Oktay Toker
6 saat önce, Fatih Özbaş yazdı:

Sonradan takılan xenon pc den kodlanmiyor. Gene ariza lambasi yakiyor. Kodlanmasi icin orjinal far, balast,sensor olmasi gerekiyor. En guzeli skodaya oktay abiyle yaptigimiz gibi 50w 22ohm direnc kullanmak.

22 miydi hatırlamıyorum fakat Böyle bir deger o araçta yeterli olmuştu.

Sonradan takılacak balastın şasesi için aracın soketinde gerekli olan orijinal şase pin var ise olabilir diye düşünüyorum ve bir yandan fardaki afl ünitesini araç ünitesi şart koşuyorsa yapılacak tek ve net çözüm  Direnç modulü kullanıp balast için aküden roleli tesisatıdır.Başka çözüm vw grubunda tesir etmiyor.

İletiyi paylaş

Necati Mallıoğlu    1
Necati Mallıoğlu

Merhaba arkadaşlar,

bi xenon far takımı aldım yanlız bir terslik var gibi duruyor sizce de far çizgisinde bir sıkıntı var mı ?

image.jpeg

image.jpeg

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

Sol far azıcık daha aşagı alınarak sağ far aynı hizaya getirilince ve biraz daha sola doğru içe alınırsa ideal bir ayar olur.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.849
Selçuk Keleş
On 22 Temmuz 2016 at 20:41, Necati Mallıoğlu yazdı:

Merhaba arkadaşlar,

bi xenon far takımı aldım yanlız bir terslik var gibi duruyor sizce de far çizgisinde bir sıkıntı var mı ?

Sağ farın çok yukarda görüldüğü gibi. Makaleler bölümünde far seviyesi ayarlama konusundan bakarak sen de ayarlayabilirsin. Yine sağda ışık gücü zayıf, ampul geometrisi düzgün değil, bunlar çin malı angel farlardan galiba, halojen mercek olanlardan.

İletiyi paylaş

Necati Mallıoğlu    1
Necati Mallıoğlu
On 25.07.2016 at 12:10, Selçuk Keleş yazdı:

Sağ farın çok yukarda görüldüğü gibi. Makaleler bölümünde far seviyesi ayarlama konusundan bakarak sen de ayarlayabilirsin. Yine sağda ışık gücü zayıf, ampul geometrisi düzgün değil, bunlar çin malı angel farlardan galiba, halojen mercek olanlardan.

biraz geç cevap olacak ama yeni nesil hella d2s bi xenon mercektir kendisi =) far ayarını sorunsuzca yapmış bulundum

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.849
Selçuk Keleş

Sağ farın ışık yoğunluğu düşük, ampulün gücü azalmış olabilir, yeni mi bunlar?

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

Zonguldak ilimizden(ili yanlış yazmışım kusura bakmayınız) bir arkadaşımızın Golf 5 aracı için önce çıkma far aradım lakin temizi bulmak kısmet olmadı ve birazda vakit aldı sonrasında karar verilerek sıfır yan sanayi lakin Depo fardan daha kaliteli diyebileceğim far takımı alındı,Mercek şapkası görseli için örneklemeler sonrasında arkadaşımız Passat şapkaları ile yapabilirmiyiz fikri ile yola çıkılarak,Hella bi-xenon mercek,Valeo d1s,Osram  xenon takımı,Sinyal bölümüne mercedes fardan çıkan reflektör takımına gündüz farı ve sequentiel sinyal çalışması,Görsel olarak karar verilen Passat B7 farlarından çıkan mercek şapkaları montajı,uzun hüzme iptal edilerek Passat cc park bölümü kısmı stilinde nude lensle beyaz led montajı,Komple oto boyacısında piyano black boyandı lakin plastik kısım boyada sorun yaptı,boyada çatlaklıklar oluştu ve boyayı önce kabul etmedi ve gerekli müdahale yapıldıktan sonra tekrar boyanarak Rabbimin izni ile bitirmek kısmet oldu.

5683.jpg

5744.jpg

5745.jpg

5746.jpg

5747.jpg

5778.jpg

5782.jpg

5812.jpg

5813.jpg

5815.jpg

5817.jpg

5825.jpg

5827.jpg

5862.jpg

5864.jpg

5878.jpg

5879.jpg

5880.jpg

5881.jpg

5882.jpg

5885.jpg

5886.jpg

5891.jpg

5893.jpg

5895.jpg

Çalışma sonu videosu.

Arkadaş aracını mecburi ihtiyaçtan satmış ve farlarda satacağını bildirdi.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.849
Selçuk Keleş

Çok güzel. Sana bi tripod lazım artık :) 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

Ustam ışık gücü direkt olunca videoda bulanık yada geniş ışık açısı oluşup dagınık çıkıyor hem farların ayaklarından dolayı hemde video anlaşılsın diye bu şekilde iyi oluyor.Yoksa triod olmasada yerine geçecek bir çok eşya varda gerek görmedim.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap