Melih Sebil

Citroen C4 2 (2010-2018) duy tipi değiştirme

Recommended Posts

Melih Sebil

Arkadaşlar hepinize selamlar. Ben Melih bu yararlı forumu yeni keşfetmiş birisiyim ve forumda ki ilk konum. Şimdi benim sorunum şöyle. 2013 C4 aracımın park/gündüz lambasının duyuna bir elektrikçi arkadaşın müdahalesi sonucu resimdekiler meydana geldi. Bu arkadaş maalesef duyu duy olmaktan çıkardı, duyda matkapla delikler açarak ampülü de lehimle kablolara bağlamış oldu. Şimdi her ampül değiştiğinde aynı lehimleme işleminin yapılması gerekiyor. Bu durum çok canımı sıkıyor ve sırf bu yüzden farı değiştirmek istemiyorum.

Yapabileceğim daha pratik bir çözüm var mı? Çin malı muadil duy alıp kablolara bağlamayı denedim temassızlık çok oluyor. Ampül tipi çift duy düz tırnak. Acaba diyorum yine çift duy özellikli bir dipsiz ampül duyu bulup onu bağlasam bir sorun olur mu? Araçtan hata uyarısı alır mıyım? Yahut başka çözümler varsa yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

IMG_20200711_171951.jpg

IMG_20200711_171956.jpg

IMG_20200711_172010.jpg

IMG_20200711_172017.jpg

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Çalışıyorsa ellemeyin. Alternatif olarak çıkmacılardan aynı farın duyunu araştırın, elektronik tarafında bir sorun olmaz.

İletiyi paylaş

Melih Sebil
2 saat önce, Selçuk Keleş yazdı:

Çalışıyorsa ellemeyin. Alternatif olarak çıkmacılardan aynı farın duyunu araştırın, elektronik tarafında bir sorun olmaz.

Teşekkürler cevap için. Çıkma olarak çok aradım sordum maalesef yok. şimdilik evrensel bir 1157 duy uydurarak bağladım bi şekilde ama ben duyların ikisini de çift duy t20 dipsiz duy ile değiştirmek istiyorum şuan ki duy tipi çok fazla temassızlık vb sorun çıkarıyor, yolda biraz engebeli bi yerden geçsek oynuyor ampüller vs. 

Merak ettiğim bu duy değişikliğini yapmam bir probleme yol açar mı? ikisi de p215w ampül olacak. Bilgisi olan paylaşırsa çok sevinirim.

tarihinde Melih Sebil tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Ampul W değişikliği yapmadığınız sürece sorun olmaz. 

İletiyi paylaş

Melih Sebil

Teşekkür ediyorum cevaplar için.

İletiyi paylaş