Ali Çınar

Audi A3 8P (2003-2012) Xenon Uygulaması

Recommended Posts

Gürkan Aydemir

Merhaba aracımda helojen far vardı bizde kendi orjinali mercekli fara geçtik yalnız bunda led ampülde verim alınabilirmi diğer türlü xenon da nasıl bir set tercih etmeliyim aydınlatma olayını kafama takmış durumdayım şimdi uzun kısa bir olduğu için h7 led var üstünde kısalar eh işte ama uzunlar berbat

FDD3658D-08E1-4AF1-B6EC-B825842CC9AA.jpeg

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş
27 dakika önce, Gürkan aydemir yazdı:

Merhaba aracımda helojen far vardı bizde kendi orjinali mercekli fara geçtik yalnız bunda led ampülde verim alınabilirmi diğer türlü xenon da nasıl bir set tercih etmeliyim aydınlatma olayını kafama takmış durumdayım şimdi uzun kısa bir olduğu için h7 led var üstünde kısalar eh işte ama uzunlar berbat

Piyasada satılan led ampuller hiç bir far formuyla düzgün odaklama sağlayamıyor, gücü yetersiz ve ışığı soğuk olduğundan iyi aydınlatma sağlayamıyor. Bu nedenden dolayı forumumuzda bu konular yasaklanmıştır.

Aracınıza orjinal xenon mercekli far taktırdııysanız uyumlu (tahminimce d3s) ampul ve balast takarak en iyi aydınlatmayı elde edebilirsiniz.

İletiyi paylaş

Gürkan Aydemir

Anladım teşekkür ederim cevabınız için hangi balansı önerirsiniz

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş
53 dakika önce, Gürkan aydemir yazdı:

Anladım teşekkür ederim cevabınız için hangi balansı önerirsiniz

Gördüğüm kadarıyla orjinal xenon far AL marka ve D1S. Orjinal balast (AL Gen3 D1S) kullanmanız lazım ki farın üstüne düzgün monte edebilesiniz ve kablolaması uygun olsun. Far takıldıysa yükseklik ayarını nasıl yaptınız? Şu anda ne takılı ampul olarak ?

İletiyi paylaş

Gürkan Aydemir

Şu an led ampüller takılı yükseklik ayarıda sabit yapıldı 

İletiyi paylaş

Ayhan Öztürk

Merhaba, arkadaşlar bu gün Osram D3S Xenarc Cool Blue Intense 6000K ampulleri taktırdım ama sol farda resimlerde görüldüğü gibi odak kayması var yuvarlak daire şeklinde merkezde ışık yok hem duvar yansımasında hemde farın pleksisi üzerine düşen ışıkta belli oluyor yanlış montajdan mı kaynaklı yoksa far ayarımı yaptırmam lazım ? Bana sanki montaj yapıldığı esnada biraz ileriye basınç uygulanmışta odağı kaçmış gibi geldi.

IMG_1324.jpg

IMG_1325.jpg

İletiyi paylaş

Sırrı Polat
11 saat önce, Ayhan Öztürk yazdı:

Merhaba, arkadaşlar bu gün Osram D3S Xenarc Cool Blue Intense 6000K ampulleri taktırdım ama sol farda resimlerde görüldüğü gibi odak kayması var yuvarlak daire şeklinde merkezde ışık yok hem duvar yansımasında hemde farın pleksisi üzerine düşen ışıkta belli oluyor yanlış montajdan mı kaynaklı yoksa far ayarımı yaptırmam lazım ? Bana sanki montaj yapıldığı esnada biraz ileriye basınç uygulanmışta odağı kaçmış gibi geldi.

merhaba , merceğin üzerinde siyah bir leke var ondandır, gölgeliyor ışığı.

İletiyi paylaş

Ayhan Öztürk

Merhaba mercek ve far yüzeyi temiz fotoğrafta o şekilde görünüyor zaten duvar ve far pleksisinin üzerinde melek halkası gibi görünüyor merkezde ışık yok acaba ampülümü tam oturtamadılar tekrar servise gitmeden önce benzer durumla karşılaşan arkadaşların yorumlarını merak ediyorum çözüm üretmek adına.

İletiyi paylaş

Ayhan Öztürk
On 08.07.2020 at 20:33, Ayhan Öztürk yazdı:

Bunun gibi sorun yaşayan kişiler için ampül yerine tam oturmadığından yaşanmaktadır. Benim merceklerim Yeni Hella tipi olduğu için ampul tutucunun dört adet tırnağının tam yuvalara girdikten sonra saat yününde klitlenme sesini duyana kadar çevirmek gerekiyor. Ben bu şekilde çözdüm :)

IMG_1336.jpg

IMG_1324.jpg

IMG_1325.jpg

İletiyi paylaş