İçeriğe Yönlendir
Mehmet Özyürek

Ford Focus 1 (1998-2005) bi-xenon, angel ve led uygulaması

Recommended Posts

Lokman Ceritlioğlu

emmi uyumuş heralde ;)

İletiyi paylaş

Yusuf Gür

hadi ampul yanlış kör nokta oluşturuyor. peki bu nasıl bir mercek çizgisidir? sol taraf sağa , sağ taraf da aşırı bir şekilde sola dönük. çok ilginç. odakalamadan başka aşırı bir ayarsızlık mevcut

0914092116.jpg

İletiyi paylaş

Sercan Keklik
Uyuma Memmeet..

Nooldu farlar..

;) bence o halde geziyor abi ;)

İletiyi paylaş

Lokman Ceritlioğlu
;) bence o halde geziyor abi :)

:)

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Klasikleşmiş angel eye problemi. Bu merceklerle her durumda vasat aydınlatma bile elde etmen imkansız.

İletiyi paylaş

İlker Kemal

Şu vakte kadar sayısız angel farların merceklerini değiştirdim.Bu farların hepsinin üzerinde xenon ampüle uyumlu değildir diye ikaz var .Söktüğüm merceklerin hepsinin iç kısımları kararmıştı.Gerçi kararmamış olsada aydınlatmıyorlar oda ayrı konu.Sonuçta alınacak angel far ne marka olursa olsun YOLU KESŞNLŞKLE AYDINLATMAZ.

Gelelim Focus I farlarına yaptığım bi-xenon mercek montajlarına.Orjinal farların içini açıp far tasını fardan ayrıyoruz.Daha sonra far tasının ampül takılma yerıni merkez noktası alarak takacağımız merceğe göre çapını ayarlayarak yuvarlak bir şekilde kesıyoruz.Merceği tasa ayarları yaptıktan sonra sabitliyoruz.Sonra merceğin önüne güzel bir görünüm sağlaması için kapak takıyoruz.(Angel halka meraklısı iseniz angel halkada takarsınız).Tası yerine yerleştirip far camını far kasasına bolca silıkonla yapıştırıyoruz.Şlerde su almaması için silıkonu bolca kullanmakta fayda var.Yapacağınız montajlar için fikir vermesi için bikaç resim ekliyorum.

post-553-1253363804_thumb.jpg

post-553-1253363863_thumb.jpg

post-553-1253363876_thumb.jpg

post-553-1253363921_thumb.jpg

post-553-1253363931_thumb.jpg

post-553-1253363965_thumb.jpg

post-553-1253364034_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek
Klasikleşmiş angel eye problemi. Bu merceklerle her durumda vasat aydınlatma bile elde etmen imkansız.

Dedim ona.. bu fardan fazla bişey bekleme dedim..

Amerkada sokak aydınlatmaları iyiyse al dedim.. Yoksa alma dedim..

Mercek değişeceksin Memedim..

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş
Demedim mi Ibrahim gibi olmus :)

Abi valla sokturecen bu fari bana. Ben detayci adamim modifiye ettigim vari elli kere acar kapatirim kesin :D Bu is bana 3 aya patlar..

3 ay bana göre çook çok iyi bir süre :), bence kendin biraz uğraşıp rahatça yapabilirsin. ;)

(Fonda "Eye Of the Tiger" çalmaktadır)

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAP...%3D10%26ps%3D63

Bu mercekler isimi gorurmu. Elimdeki Xenon kitini kullanmak istiyorum. Sadece ampul almak yeterli olacakmidir?

Hayır, bunlar D1S orjinal yani.

Elindeki H1 kiti kullanmakta ısrar edersen elde edeceğin sonuç şu ankinden çok da farklı olmayacaktır. Halojen bazlı xenon uygulamaları orjinal kadar başarılı olmaz. Madem değiştirmek istiyosun o zaman tek adımda en iyisini yapman lazım ki astarı yüzünü geçmesin. Bunun için de D2S bi-xenon mercek, D2S ampul ve balast alman gerekiyor. H1 kitini artık kullanmamalısın.

İletiyi paylaş

Mustafa Tüfekçi

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yede...-29773664/detay

Kendime de düşünüyorum ama fiyatı az biraz zorluyor.

otomatik far yükseklik ayarı için arka z rot bağlantısı bile içinde olan tam takım bir set. ampul balast tesisat her şey dahilmiş. Ve direk aküden mi be çalışıyor dedi alan birisi.

uzak doğu malları ile uğraşmak istemeyenlere bence büyük fırsat

tarihinde Mustafa T tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Hüseyin Hoca

Herşey içinde fiyatta aslında o kadar yüksek değil. Montajı, ampülü, balastı vs. derken bu fiayet bile geçiyor.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yede...-29773664/detay

Kendime de düşünüyorum ama fiyatı az biraz zorluyor.

otomatik far yükseklik ayarı için arka z rot bağlantısı bile içinde olan tam takım bir set. ampul balast tesisat her şey dahilmiş. Ve direk aküden mi be çalışıyor dedi alan birisi.

uzak doğu malları ile uğraşmak istemeyenlere bence büyük fırsat

Bu set soldan akan trafik için ama mercekteki siperi değiştirerek bunu değiştirmen mümkün. Neden çiftli focus farı alıp mercek montajı yapmıyorsun ?

İletiyi paylaş

Emre Akgönül

Arkadaşlar öncelikle hepinize selam ve saygılar..Aranıza yeni katıldım,umarım güzel dostluklar kurmak nasip olur..Geleyim konuya;sonar marka angel far kullanıyorum.Görüntü kalitesi çok kötü..Gece görüş neredeyse sıfır...Uzun kısa far kullanmak için az önce forumdan öğrendiğim kadarıyla bi xenon mercek kullanmam gerekiyor.Yine forumdan aldığım bilgi üzerine mercek çapım 64mm imiş..Bana mercek temini konusunda yardımcı olabilecek bir arkadaşımla irtibata geçmek istiyorum..

İletiyi paylaş

Oktay Toker

ilker bey veya ahmet kasapoglu arkadaşlarla irtibata geçebilirsin yardımcı olacaklardır.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Emre Akgönül

Oktay Bey bu siteyede sayenizde üye oldum zaten,yeniden teşekkür ediyorum size :)

İletiyi paylaş

Ahmet Kasapoğlu

Angel fara bixenon mercek genelde sığmaz. Lens çapınız önemli değil. Merceğin lensi değil, arka kısmı asıl boyutu belirliyor. Yanlış hatırlamıyorsam focus sonar farına valeo h7 küçük tip olanı ancak sığdırabilmiştim.

Bu arada elinizdeki ampuller h1 olduğu için onlarında her koşulda değişmesi gerekiyor.

İletiyi paylaş

Emre Akgönül

Anlıyorum Ahmet Bey,evet h1 lerimi değiştirmem gerekiyor değilmi..Artık başka çare yok Ahmet bey,bi xenon olsa süper olurdu ama,bilmiyorum ki nasıl olur?

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Bi-xenon olması şart değilse valeo'nun d2s merceği sığacaktır tahmin ediyorum. H7 tipi mercekler daha büyük olduğundan takmak oldukça zor olur.

İletiyi paylaş

Özgür Yıldız

biraz tadilat ile hellanın yeni tip bi-xenon mercekeleri angel farlara sığdırılabiliyor

İletiyi paylaş

Ahmet Kasapoğlu

hellanın yeni tip bixenon merceğinde öndeki lensin çapında hiçbir değişiklik yapılmadı. yani lens gene aynı geniş lens. bu sebeple valeo d2s in girebildiği bir angel fara hella bixenon yeni tip takılamaz. öndeki çerçeveyide aynı oranda kesip genişletmek gerekir. buda farın mevcut görüntüsünü bozar çünkü lens ile çerçevenin dışı arasında boşluk oluşur.

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş

@ Özgür ewt ben baya bir tadilatla sonar marka golf 4 farına hellanın yeni nesil bixenon merceklerini sığdırmayı başardım. (sen de gördün) gerekli bilgiye buradan ulaşabilirsiniz:

http://www.geceucusu.com/index.php?showtopic=36&st=100

@ Ahmet Bey. mercekleri sizden almıştık, daha önce sizden aldığım valeo D2S lerin lensleri ile karşılaştırdığımda dediğiniz gibi 4mm fazlalık var benim sonar farımın platformu bunun 2mmsini kapattı fakat aydınlatmada ve kesilme çizgilerinde sorun yok, gölgelenme yok maşallah. iç kısmında tadilat yapmam gerekti çünkü tadilat yapmasaydım far camı merceğe değiyordu o sorunu da öyle çözdük...

bendeki sonar angel farın platformunun dışa bakan çerçevesi genişti şansıma, eğer dar olsaydı orayı genişletmek baya bir zor olacaktı... dediğiniz gibi iyi araştırma yapmak lazım farın yapısı bozulabilir...

sonar fara mercek takmak isteyen arkadaşların bilgisi olsun diye linki verdim. herkese iyi bayramlar.

tarihinde Fatih tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Ahmet Kasapoğlu

evet gayet tabi tüm farlarda aynı şekilde olmaz ama geçenlerde bir clio sahibi müşterimin sonar farında mercek değiştirdim örneğin. valeo d2s mercek kullandım. lensin çevresinden 1 2 mm lik kısmı çerçevenin arkasında kaldı. Ama aynı sizin fardaki gibi çizgide yada aydınlatmada bir problem oluşturmuyor zaten o kadar kenardan ışık çıkmaz. ama o mercek bile içeride kaldıysa bixenon hepten engellenir.

İletiyi paylaş

Anıl Berke Kavraal

Merhaba arkadaşlar ...

Uzun zamandır çakma xenon larımla far yukseklik ayarı en aşağıda gezmekteydim ama tabiiki çoğumuzda olduğu gibi bir yere kadar tahammul edebiliyor insan ...

Şimdi önümde 3 adet seçenek var ... Ama esasen ben ne istediğimi yazayım size. Ben bi-xenon mercekli olmasını istiyorum aydınlatma sistemimin. Yeterince bütçe ayırmayada karar verdim bu iş için.

Seçenek 1:

Makyajlı kasa focus1 farı alıp Şlker bey e gidip koito bi-xenon mercekleri takıp gerekli ampul ve balast ı alıp bildiğimiz yöntemle sorunumu çözümleyebilirim. Benim arabamda makyajsız kasa farı var tek çanaklı ve bu farın içinde bi-xenon merceğinin dam üstündeki saksağan gibi duracağını düşündüğümden makyajlı kasa farı istiyorum.

temsili fotograflar. ..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yede...cekli-far/detay?

Seçenek 2:

Ebay üzerinden Hella nın dyna beam modelini gözümü karartıp alabilirim. Anladığım kadarıyla bi-halojen mercek kullanıyor tam dogru bir bilgiye ulaşamadım bu konuda. Teknoloji olarak çok içime sinsede bi-xenon olmasını istediğimden emin olamıyorum.

dyna beam : http://dynabeam.hella-online.com/EN/index.html

Seçenek 3:

Turkiye'dende temin edebildiğim hella nın xenon farlarını alabilirim. Nasıl bir ampul ve balast kullandığını bilmiyorum. Ama bunu alırsam uzunlarım halojen mi kalıcak? Ben kesinlikle bi-xenon olmasını istiyorum çeşitli yollarla merceğe müdahale edip bi-xenon yapmak ne kadar kolay olur yada ne kadar doğru olur hella marka bir far için.

hella xenon : http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yede...-29773664/detay

Fikirleriniz benim için çok önemli ... Paylaşırsanız çok sevinirim ...

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...