• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

   Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, homojen dağılmayan ışığı nedeniyle diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta, yüksek renk sıcaklığı nedeniyle göz hassasiyetini azaltmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

   Güvenlik birinci önceliğimizdir.

   Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır.
   Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.

Skor Tablosu

 1. Mahmut Akbulut

  Mahmut Akbulut

  Gece Uçuşu Cevheri


  • Puan

   3

  • İçerik sayısı

   4.903


 2. Mustafa Öztürk

  Mustafa Öztürk

  Gece Uçuşu Üyesi


  • Puan

   3

  • İçerik sayısı

   1


 3. Sırrı Polat

  Sırrı Polat

  Gece Uçuşu Üyesi


  • Puan

   2

  • İçerik sayısı

   289


 4. Yasin çekicioğlu

  Yasin çekicioğlu

  Gece Uçuşu Üyesi


  • Puan

   2

  • İçerik sayısı

   2Popüler İçerik

19-02-2020 'den itibaren en çok beğenilen içerik

 1. 3 beğeniler
  Mehmet Özyürek Bey ve arkadaşlarını, bütün forumda ki herkesi selamlıyoruz. Saygılarımızla ELO.(OTOMOTİVDE ELEKTRONİK ÜRÜNLER)
 2. 2 beğeniler
  Kime sorduysam eski ampuller daha sağlıklı dedi. Eski ampullere geri döndüm. Çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için...
 3. 2 beğeniler
  sorunsuz çalışan sağ farı sorunlu olan sola taktığında sorunsuz çalıştığını tespit etmiş , bu durumda sigorta ve sokette bir problem yok gibi gözüküyor , sorun daha çok selçuk beyin dediği gibi siper motorunda ve kablosunda veya bağlantısında gibi gözüküyor.
 4. 1 beğeni
  Muhtemelen hatalı montaj. Uzun ve kısa pinleri yer değiştirilmeli Ancak. Verim alamayacağınız aşikar O ampulde verim alabilmeniz için ledin en az 100 dolarlık falan olması gerek. Selçuk en güzel yönlendirmeyi yapmış. Alın performanslı halojeni.
 5. 1 beğeni
  h4 farlarda bu tip durumla karşılaşılabiliyor. Tek bir hattan beslendiklerinden sorun çıkıyor. Eskiye dönmenizde fayda olacaktır.
 6. 1 beğeni
  Şimdiye kadar halojen fara takılan xenon yada Led ampullerden istenilen performansın alındığı görmedim ve duymadım . Memnunum diyenlerin %90 ı şehir içi kullanıcıları ama bu kullanıcılar yağmur , kar , siyah asfalt ve karanlık yollarda led ampulle yolculuk yapmamış zorluklarını yaşamamışlar . Fardan fazla ışık çıkınca bunun iyi olduğunu düşünen ama kendinden başkasını düşünmeyen bir sürü kullanıcı var . Karşındaki yada önündeki o led ampullerle tavşan gibi kalıveriyor . Sonra küfrün adı günah oluyor . Led ampuller piyasaya çıktığından beri hem kullanarak hemde gözlem yaparak gördüm ki far hangi ampul için tasarlanmışsa o kullanılmalı , aksi halde optik tutmadığı için farın her yerinden ışık fışkırıyor , ee tabi buda sürücüde kulak çınlaması yapıyor .
 7. 1 beğeni
  Motorlu veya mekanik kontrollü sistemlerde manuel kalibrasyona ihtiyaç vardır . Hava koşulları veya mekanik titreşimler mevcut ayarların bozulmasına sebep olabilir . Far ayarı yapmak için servise gitmeye gerek yok , uygun bir tornavida ile ayarı sizde yapabilirsiniz , konu içinde nasıl yapıldığı anlatılıyor ...
 8. 1 beğeni
  Parklardan sadece röleyi tetikleyecek tetik ucu alabilirsiniz , lambayı park tesisatından beslemeyin , böyle bir hata yapmayın , takılacak olan lamba park tesisatına ve anahtarına aşırı yük getirecek ve zarar verecektir . Lambanın parklarla beraber yanmasını istiyorsanız röle besleme ucuna sigorta kutusundan yada çakmaklıktan besleme hattı çekin . Röle tetik ucunuda parklardan paralel hat çekerek tetikleyin . Sisteme besleme enerjisi çekerken mutlaka uygun değerde sigorta kullanın . Resimdeki buton/anahtar/düğme yerine , park tesisatından kablo çekerek beslemeniz yeterli .
Skor tablosunun zaman dilimi İstanbul/GMT+03:00