Skor Tablosu

 1. Selçuk Keleş

  Selçuk Keleş

  Yönetici


  • Puan

   3

  • İçerik sayısı

   6.839


 2. Mustafa Bağseven

  Mustafa Bağseven

  Cevher


  • Puan

   2

  • İçerik sayısı

   969


 3. Melih Sebil

  Melih Sebil

  Üye


  • Puan

   2

  • İçerik sayısı

   3


 4. Mehmet Özyürek

  Mehmet Özyürek

  Cevher


  • Puan

   1

  • İçerik sayısı

   3.436Popüler İçerik

Showing content with the highest reputation since 14-07-2020 Hepsi

 1. 1 beğeni
  teşekkür ederim mahmut bey. bana bir yerden 6 tane geldi evlat gibiler valla.lensleri çizildi onları ya değiştircem yada akrilik çizik giderme ile çizikleri gidereceğim.
 2. 1 beğeni
  Azmine bir kez daha hayran kaldım yemin ediyorum 2013 yılında açtığın bu konu içinde en az 10 mesajda belki daha da fazla oem-replika ampul mesajı var , senin maksadın bilgi edinmek olsa forum arama motorunu kullanıp sonuca kısa yoldan ulaşırsın ama amaç o değil Niyet okuyuculuğu yapmak değil amacım ama gerçek bu ve sen bu konuda iyisin Açtığın konuyu bir şekilde gündem de tutmayı beceriyorsun Hadi bir zahmet arama motorunu kullan ve bak bakalım oem mi replika mı ? Sonucu yaz ki bizde bilgi edinelim
 3. 1 beğeni
  Hem beyaz, hem de güçlü aydınlatma elde edemezsiniz halojenlerde o nedenle dedim. Led'de de durum aynı. Hangisi ucuzsa onu alın aralarında pek bir fark yok.
 4. 1 beğeni
  Zaten olabilecek en iyi ampullerden birini kullanıyorsunuz. Mavi camlı ampullerin ışığı biraz beyaz ama verimi düşüktür.
 5. 1 beğeni
  Sizin attıgınız resme bakarak yorum yapamam. Sinyalden gelen hattı,3 ,4 veya 5 numaralı bacaga baglanması anlamsız zaten.Sinyalden gelen hat sadece röleyi çektircek bu sistemde. Ben yıllardır yukarda dediğim şekilde baglıyorum..Sorun yaşamadım.Kondansatör ve diyot konulma nedeni de rölenin çekili kalma süresini tetik kesildikten sonra biraz daha uzun tutmak.
 6. 1 beğeni
  Ögrenerek bulun diye detaylı anlatmıyorum... Resimdeki rölenin gördügünüz gibi 5 tane bacagı var. Birbirine yakın olan 3 bacaktan ortadaki bacak hareket eden kontak bacagıdır. Aşagıdaki resmi dikkatli inceleyin.1 ve 2 numaralı pinler rölenin bobin ucudur.1 e artı 2 ye eksi verince röle çeker.3 numaralı bacak 4 numaralı bacagı terk edip 5 numaralı bacakla birleşir. 2 numaralı pin şaseye baglancak. 1 numaralı pine sinyal lambasından gelen + baglancak.Araya diyot ve kondansatör konulacak. 3 numara gündüz ledlerinin artısına baglancak. 4 numara aracın kontak eelektrigine baglancak(şayet gündüz ledleri kontak açılınca çalışıyorsa) 5 numara boşta bırakılcak.
 7. 1 beğeni
  merhabalar aracıma nacizane kendi çapımda led stop yaptı bu konuda mürsel balcı abim ve oktay toker abilerim yardımlarını esirgemediler çok tesekkür ederim burada videolarım da mevcut https://www.youtube.com/channel/UCDGzKt7r8StT_dz-dRRDRuA?view_as=subscriber
 8. 1 beğeni
  Bu tip onarımlarda silikon yapıştırıcı yerine silikon gress gibi geri sökülmesi mümkün korumaları tercih edebilirsiniz. Bir de dielektrik yalıtım malzemesi diye satılan silikon grese benzer malzeme var. Yüksek voltajda da izolasyon sağlar her ne kadar burada gereksizse de. WD40 ın da çeşitleri olmakla birlikte asıl işi uygulandığı yüzeyde kuruduktan sonra su iticiliği sağlayarak korumaktır. WD 40 uygulandıktan sonra kuruması gerekli. Bir tecrübem de şöyle araştırmalar sonucu wd40 ın silikonu çözdüğünü öğrendim. Silikon yapıştırıcı kaplı materyali hasarsızca temizlemek için wd40 sıkıp dökülen parçaları (mekanik olarak biraz uğraşarak) temizledikten sonra tekrar sıkarak kademe kademe yok edebiliyorsunuz.
 9. 1 beğeni
  Bugün soketin girişinde görülen kablo demetinin olduğu kısmı açıp balata spreyi ile temizledik. Soketin içinde su girme belirtisi yoktu. Bizde kablo demetinin olduğu yeri şeffaf silikon ile yalıtım yaptık. Bakalım sonuç ne olacak ? ilk yağmuru bekliyorum..
 10. 1 beğeni
  Arkadaşlar hepinize selamlar. Ben Melih bu yararlı forumu yeni keşfetmiş birisiyim ve forumda ki ilk konum. Şimdi benim sorunum şöyle. 2013 C4 aracımın park/gündüz lambasının duyuna bir elektrikçi arkadaşın müdahalesi sonucu resimdekiler meydana geldi. Bu arkadaş maalesef duyu duy olmaktan çıkardı, duyda matkapla delikler açarak ampülü de lehimle kablolara bağlamış oldu. Şimdi her ampül değiştiğinde aynı lehimleme işleminin yapılması gerekiyor. Bu durum çok canımı sıkıyor ve sırf bu yüzden farı değiştirmek istemiyorum. Yapabileceğim daha pratik bir çözüm var mı? Çin malı muadil duy alıp kablolara bağlamayı denedim temassızlık çok oluyor. Ampül tipi çift duy düz tırnak. Acaba diyorum yine çift duy özellikli bir dipsiz ampül duyu bulup onu bağlasam bir sorun olur mu? Araçtan hata uyarısı alır mıyım? Yahut başka çözümler varsa yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
 11. 1 beğeni
 12. 1 beğeni
  Çalışıyorsa ellemeyin. Alternatif olarak çıkmacılardan aynı farın duyunu araştırın, elektronik tarafında bir sorun olmaz.
 13. 1 beğeni
  Soketlerden biri sorun çıkarıyordur.. Açıp wd40 sıkın ve izole edin..
Skor tablosunun zaman dilimi İstanbul/GMT+03:00