Skor Tablosu

 1. Selçuk Keleş

  Selçuk Keleş

  Yönetici


  • Puan

   7

  • İçerik sayısı

   6.819


 2. Oktay Toker

  Oktay Toker

  Cevher


  • Puan

   7

  • İçerik sayısı

   6.273


 3. Abdullah Karamanlı

  Abdullah Karamanlı

  Üye


  • Puan

   2

  • İçerik sayısı

   2


 4. Mehmet Özyürek

  Mehmet Özyürek

  Cevher


  • Puan

   1

  • İçerik sayısı

   3.430Popüler İçerik

Showing content with the highest reputation since 01-05-2020 in Mesajlar

 1. 2 beğeniler
  cevaplarınız için teşekkür ederim bu işlemi yapmaktan vazgeçmek zorunda kaldım cevaplarınızdan sonra
 2. 2 beğeniler
  Kesin diyemem tahmin, bence bi ustaya götürüp kontrol ettirmenizde yarar var.
 3. 1 beğeni
  3000 watta ne akü dayanır, ne çakmaklık dayanır, ne de sigortalar. Zaten Gerçek 3000 watt invertörü heralde 2000 liraya falan alırsının. Kaliteli bir oto süpürgesi alın, işinizi rahatlıkla görecektir. Yada eviniz kaçıncı kat bilmiyorum ama. evden park yerine yetişecek kadar uzatma kablosu yapmak daha mantıklı. sallarsınız yukarıdan aşağıya.
 4. 1 beğeni
  Farlarınızın seviye ayarını yaptırın ya da siz yapın. Sonuç değişmezse bu süpriz olmaz çünkü aftermarket satılan led ampullerin gücü yeterli değil, buna bir de soğuk ışık rengi eklenince iyice aydınlatma performansı düşüyor.
 5. 1 beğeni
  Kontak açıkken (motor çalışmıyorken) ışıklar kırpmıyor anladığım kadarıyla, konjektör kaynaklı gibi görünüyor.
 6. 1 beğeni
  Bu orijinal mi sonradan mı taktın.sonradan taktıysan orijinali ne ise onu takmalısın.Buda oriinal ise iyi anlayan birine gideceksin.
 7. 1 beğeni
  İlk mesajınızda led vesaire yazmışsınız bunlar orijinal değil.Gerisini bilmem ve Ünite bunun hesabını yapıyor.Önceki mesajda yazdığım gibi led olarak neyi taktıysan orijinal ampule dönecek.
 8. 1 beğeni
  Hoş geldiniz. Anlatımızıa göre gaz verdiğinizde akü şarj dolum elektronik ünitesi kademeli voltaj veriyor görünüyor.akü kaynaklı sorun değil,Öncelikle ampul yerine led takıldı ise ünite bu durumu hata olarak alhgılıyor olabilir ve sistemi korumaya alıyor yada elektronik üniteye baktıracaksınız.Fara takılan yada neyi lede dönüştürdüyseniz iptal edeceksiniz orijinal ampulünü takacaksınız ve ünite hatayı bırakıp normale dönecek.
 9. 1 beğeni
  Hoş geldiniz. İlk akla gelen far soketini kontrol edilmesi olur ve egerki sokette sorun yokta kısa far ampulü patladı ise elektronik kontrol modulü diğer aydınlatma gruplarını ikaz olarak çalıştırabilir.Ampul değişimi ile sıkıntı gidebilir.Tesisata çok müdehale olacağını sanmam lakin tesisat kazada ciddi zarar gördü ise tesisat değişim yerine tamirat oldu ise ihtimal dahilinde olabilir fakat bu şekilde bir hata ile bırakılacağını sanmıyorum.
 10. 1 beğeni
  Anlatımıza göre bence Akü bitme hatası ile diğer hataların ilğisi yok.kaçak akım vesaire ile belirttiğiniz akü bitmesi hatasına yol açacak şekilde görünmüyor.akü ciddi şekilde yetersizse bu hataları görmenizde normal diye düşünüyorum.Sarj dinamasu saglam ise elektronik modul hatasıda şarj ettirmiyor olabilir.Lakin her şekilde akü bozulmuş gibi dursada tavsiyem yapılanlar arasında yazmadığınız için öncelikle yedek saglam bir akü bulun ve değişip deneyin,durumu teyit edin sonrasındaki duruma göre uğraşınız.
 11. 1 beğeni
  Park ve sinyal şasesleri bagımsız olacak.Bu hataya sebep olma ihtimali yüksek olan durum. Yeni takılan sinyalli beyaz ledli üründeki ledler orijinal sinyal ledlerinin akımından fazla ise ki tahmin ettiğim ledler ise ve çalıştırılması için kullanılan devre nedneiyle yüksek ihtimalle şase baglantısı nedeniyle akım hatasına düşebilir bu olasılık olsada bu araçlara arıza ışığı vermesede çok ciddi voltaj koruma modulüne sahip olması nedeniyle hata verdiriyor olmalı. Şahsen güçlü şekilde diyebileceğim Şu anki arıza direnç hatasına ait değil.Eletronik sistem şase baglantıları nedeniyle dolaylı şekilde hatalı alğılamaya geçiyor.
 12. 1 beğeni
  Farları temizlettim 2 hafta önce. Önce zımpara sonrasında klorofrom ile yaptılar. Şuan görüş düzeldi baya ama iyi bir ampül alıcam yine. İndirim felan denk gelmesini bekliyorum.
 13. 1 beğeni
  Cevabım hoşunuza gitmeyecek ama beyaz halojen de önermiyoruz. Yağmur da dahil olmak üzere en optimum aydınlatmayı beyaz camlı ampuller verir, Osram NBR gibi. Bu yazıyı inceleyin sonunda seçenekler var :
 14. 1 beğeni
  Valeo merceğin iskeletine hella takmak oldukça zordur.lensleri güzelce siliniz ve reflektörüde baskı uygulamadan isini alınız ideal seviyeyeye ulaşır.Lakin reflektörü inceleyiniz grıleşme yerine siyahlık oranı yüksek ise değişim şart. Resimdeki xenon yan sanayi imkan dahilinde oem d3s bulup kullanınız bu mercekte odaklam çok hassas seviyede. Bahsettiğiniz ürünü ömür açısından çok tavsiye etmem.Lakin karar sizindir.
 15. 1 beğeni
  Led önermiyoruz. http://www.geceucusu.com/announcement/1-halojen-farlara-takılan-h1h4h7h11-tipi-xenon-kitler-ve-led-ampullerle-ilgili-mesajlar/
 16. 1 beğeni
  Forumda zaman geçirip konuları incelerseniz mesaj aralarında hem malzeme önerisi, hem montajcı, hem de parça satışı yapan üyelerimiz olduğunu görebilirsiniz. Direkt olarak usta, dükkan vb. önerisi yapılmıyor.
Skor tablosunun zaman dilimi İstanbul/GMT+03:00