Skor Tablosu

 1. Selçuk Keleş

  Selçuk Keleş

  Gece Uçuşu Yöneticisi


  • Puan

   9

  • İçerik sayısı

   6.946


 2. Oktay Toker

  Oktay Toker

  Gece Uçuşu Cevheri


  • Puan

   4

  • İçerik sayısı

   6.548


 3. Mahmut Akbulut

  Mahmut Akbulut

  Gece Uçuşu Cevheri


  • Puan

   4

  • İçerik sayısı

   4.906


 4. Can Şavural

  Can Şavural

  Gece Uçuşu Üyesi


  • Puan

   1

  • İçerik sayısı

   4Popüler İçerik

Showing content with the highest reputation since 05-03-2020 Hepsi

 1. 2 beğeniler
  Odağı tutmuyor. Gücü yeterli değil. Renk sıcaklığı yüksek olduğundan yağmur ve siste etkisini iyice kaybediyor. Yıkama yoksa xenon değildir. Bir foto gönderirseniz net yorum yapabilirim.
 2. 2 beğeniler
  Hakan bey merhaba ; Piyasada replikasına rastlamadığım bir kaç markadan biridir Osram , Philipsin ise neredeyse tamamına yakını replikadır . Bulunabilirse Bosch yada GE de alınabilir ve ampuller mutlaka çift olarak değiştirilmelidir . Sizin gerçek sorunuz ampul değil bence , farlarınız Valeo marka ve Valeo nun en büyük handikapı reflektörün çabuk kararması ve aydınlatmayı olumsuz yönde etkilemesidir . Buna bir çözüm üretemediler malesef yani siz yeni bir çift ampulde alsanız sonuç değişmeyebilir . İlk önce yedek bir ampul bulup deneme yapın , sonuç değişmiyorsa ampul arayışından önce mercek temizliği yada değişimi için araştırmaya başlayın .
 3. 1 beğeni
  Forum yazılımı en son sürüme güncellenmiştir.
 4. 1 beğeni
  Buna benzer Led driver sorunlarınız için yardımcı olabilirim.
 5. 1 beğeni
  Işık gücünün zayıf olması, soğuk renkte ışık vermesi ve odak tutmaması gibi nedenlerden dolayı forumda tartışmıyoruz. Merceğe de taksanız sonuç değişmeyecektir. Deneyin tabii belki iyi sonuç çıkar kim bilir?
 6. 1 beğeni
  Mercekli xenonun yerini hiç bir şey tutamaz. Led ampulleri de önermediğimizden forumda konuşulması yasaklanmıştır.
 7. 1 beğeni
  Hoş geldiniz. Kesmeyi tavsiye etmem.cam kanalı temizlenip silikonla düzgünce kapatılırsa agır bir sorun olmayacaktır.Linkteki konuda detaylı tecrübe ve paylaşımlar mevcut.
 8. 1 beğeni
  Role mevcutsa ve far kapalı iken sellektör baglantısı olmayacaksa ve her iki fara hükmediyorsa en az 30 amperlik ile degişmeniz uzun vadede dogrusu olacaktır.Sigortalarıda 15 amper ile değişmeniz iyi olur.Bu tip balastın 10 amper sigortayı ilk açışılşta attırdığını söyleyebilirim.Kesinlikle kaliteli sigorta kullanın. Far kapalı iken sellektör olacaksa şemayı uygulamanızı tavsiye ederim.Yada uzunlar içinde role varsa iki role artı tetik uçlarına 3 amper diodun çizgili kısmı kısa far rolesine gelecek şekilde baglantı yaparsanız ve üstte yazdıklarımı uygularsanız şemaya gerek kalmaz. Sonuçları resim destekli paylaşımızı bekliyoruz.
 9. 1 beğeni
  @Selçuk Keleş @ahmet veli arslan Aramıza hoş geldiniz aracınız hayırlı olsun , iyi günlerde kullanın Mevcut ZKW yerine uyacak en ideal mercek yeni nesil Hella olacaktır . D1S yada D3S xenon kit kullanılıp far cam temizliği yapılarak çok sağlıklı homojen ve kaliteli bir aydınlatmaya sahip olunur .
 10. 1 beğeni
  Hella’nın 90 mm d2s xenon mercek modülleri uzun zamandır üretilmiyor. Onun yerine bixenon ve led modülleri çıkmıştı. Yurtdışından getirtmek epey masraflı olacaktır, burada bulunabileceğini pek sanmıyorum. Far modülün yekpare yani açman ve içine oem mercek vb. yerleştirmen mümkün değil. Standart D2S ampulü şu anki merceğe d2s->h7 adaptörle tutturarak kullanak zorunda kalıcaksınız gibi geliyor bana. Tabii ki oem xenon mercek performansı olmayacak.
 11. 1 beğeni
  Piyasada satılan led ampuller hiç bir far formuyla düzgün odaklama sağlayamıyor, gücü yetersiz ve ışığı soğuk olduğundan iyi aydınlatma sağlayamıyor. Bu nedenden dolayı forumumuzda bu konular yasaklanmıştır. Aracınıza orjinal xenon mercekli far taktırdııysanız uyumlu (tahminimce d3s) ampul ve balast takarak en iyi aydınlatmayı elde edebilirsiniz.
 12. 1 beğeni
  Hoş geldiniz. Ölçü olarak bmc modellerinde gmrdüklerim kadarı ile sanırım bulmanız zor.Ford modellerinde Hella bi-xenon olarak bir ara gördüm.Lakin çok uzun zaman önce idi.Bmc askeri araçlarında uzun süre önce kullanmaya başladı.Belki bmc üst kasalarda kullanıldıysa yedek parçacılara yada hurdacılara bakmanız gerekiyor.Bu tip mercek modellerinde gördüklerim kadarı ile Arka baglantı kısımları genel olarak aynı diyebilirim sadece lens kısmı ve hali ile cam ebatı farklı olacaktır. xenon ampul olarak fark yok.Balastın 24 volt destekli olanı zaten almışsınız. Aşdığınız balast modelinde ilk açılış anlık akımı halojen ampulden yüksektir ve Tavsiyem roleli bir tesisat yapmanız ve tesisat yaparsanız.Linkteki konuda detaylı yorum ve şema bulabilirsiniz.
 13. 1 beğeni
  http://www.geceucusu.com/announcement/1-halojen-farlara-takılan-h1h4h7h11-tipi-xenon-kitler-ve-led-ampullerle-ilgili-mesajlar/
 14. 1 beğeni
  Mehmet Özyürek Bey ve arkadaşlarını, bütün forumda ki herkesi selamlıyoruz. Saygılarımızla ELO.(OTOMOTİVDE ELEKTRONİK ÜRÜNLER)
 15. 1 beğeni
  Hoş geldiniz. Öncelikle far soketlerini ve xenon balastı yani beyini söküp soketlerin içleri güzelce temizlenmenli.Sonra aracı pc ye baglatıp arıza kodalrını sildirmelisiniz. Hataya geçen far diğerinden ayrı bir tesisata baglıdır sorun olmaz.Xenon değişmeniz hatayı düzeltmez.Balast sistemi araç ile iletişimi saglar. Xenon ampul kodu aynen 66140 diğer rakamlar seri no dur.Ampulde pembeleşme,morlaşma yok ise genelde ömrü var demektir.Lakin çok küçük bir ihtimaldirki balast yazılımı xenon ampul çalışma degerleirni araca ileten tip ise ampuldeki hatayı algılıyor demektir buda arıza ışığını yaktırabilir.Bunu anlamak içinde xenon ampulleri farlar arası yer değişimi ile arıza verirmi takibini yapmaktır. Öncelikle kaba temizliği yaptırın en son düzelmez ise xenon ampul değişimi yapın lakin cidden balast tipi kontrollü model ise kesinlikle orijinal xenon olmalı.
 16. 1 beğeni
  Kime sorduysam eski ampuller daha sağlıklı dedi. Eski ampullere geri döndüm. Çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için...
 17. 1 beğeni
  Şimdiye kadar halojen fara takılan xenon yada Led ampullerden istenilen performansın alındığı görmedim ve duymadım . Memnunum diyenlerin %90 ı şehir içi kullanıcıları ama bu kullanıcılar yağmur , kar , siyah asfalt ve karanlık yollarda led ampulle yolculuk yapmamış zorluklarını yaşamamışlar . Fardan fazla ışık çıkınca bunun iyi olduğunu düşünen ama kendinden başkasını düşünmeyen bir sürü kullanıcı var . Karşındaki yada önündeki o led ampullerle tavşan gibi kalıveriyor . Sonra küfrün adı günah oluyor . Led ampuller piyasaya çıktığından beri hem kullanarak hemde gözlem yaparak gördüm ki far hangi ampul için tasarlanmışsa o kullanılmalı , aksi halde optik tutmadığı için farın her yerinden ışık fışkırıyor , ee tabi buda sürücüde kulak çınlaması yapıyor .
 18. 1 beğeni
  Tekrar merhaba, hortlatıyorum ama başardık. Yukarıdaki videodaki arkadaşla da instagramdan arkadaş olduk. Sağolsun yönlendirdi. E87 için olan Sonar marka angel far kullandık. Tam oturdu, kesme biçme hiç bir şey yapmadık. Fakat farların bir olayı şu, angellar kablolaması yapılmadan geliyor. Montaja götürdüğüm yerde parklara kabloladık arıza falan da vermedi. Önce mercekte ve siste LED ampul kullandık, sonrasında sisler çok göz aldı sarı orjinale döndük. Far ayarına başka bir yere götürdüm, muayeneden geçersin abi sorun olmaz dedi, göreceğiz. Yeni tip görünüm için belki sinyallere de led takabilirim. Fotoğrafları aşağıda
 19. 1 beğeni
  4300K'da kalacaksın ? Şu anda performans ne durumda ?
Skor tablosunun zaman dilimi İstanbul/GMT+03:00