• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

   Güvenlik birinci önceliğimizdir.

   Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

   Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

   Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
  • Selçuk Keleş

   Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

   Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
  • Selçuk Keleş

   Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.

Forum Kuralları

Kayıt ve Forum kuralları

Üye Kaydı Kuralları :
Foruma gerçek ad ve soyadınızla üye olmalısınız. Nickname ile üye olunamaz.
18 yaşından küçükler foruma üye olamazlar.
Foruma kendisine ait olmayan ad, soyad veya e-mail adresi ile üye olunamaz.
Foruma farklı adlar kullanılarak birden fazla üye olunamaz.
Forum üyeliği başkasına devredilemez.
Forum üyeleri diledikleri an üyeliklerini iptal ettirme talebinde bulunabilirler. Ancak üyeliğin iptali, söz konusu kullanıcıların üyelikleri sırasında gerçekleştirdikleri icraatlerin sorumluluğunun sona erdiği anlamına gelmez.

Kullanım Kuralları :
Bu forum otomobil aydınlatması konusu üzerine kurulmuştur. Üyelerimiz diğer konularda belirli sınırlar dahilinde bilgi paylaşımı yapabilirler.
Forumda bulunan öneri, fikir, yorum, anlatım ve modifikasyon ve karşılaştırmalar sadece bilgi verme amaçlı olup, yapacağınız modifiyelerin sorumluluğu tamamen size aittir.
İlanlar forumundaki ilanların tüm sorumluluğu ilan veren kişiye aittir. Alım satımda doğacak hiçbir zarardan forum yönetimi sorumlu değildir.
Yazılan mesajlardan yazan forum üyesi sorumludur. Gönderilen mesajların hiçbiri forum yönetimini bağlamaz ve bir kanun yaptırımında forum yönetimi hiçbir üyenin savunuculuğunu üstlenmez.
Tehdit ve rahatsız edici, korkutucu, din, dil, ırk ayrımına yönelik, kanun dışı, zarar verici, küfürlü, örf ve adetlere karşı düşen, müstehcen, kaba, nefret dolu mesajlar ya da materyaller gönderilemez; forum yönetimini ve üyelerini küçümser davranışlar sergilenemez.
Forumdaki resimler, çizimler, yazılar, bilgiler ve yorumların telif hakkı, site sahibi ve alıntı yapılan üçüncü kişi ve firmalara aittir, içeriğin tamamı ya da bir kısmı site sahibinden izin alınmadan hiçbir şekilde kopyalanamaz, kullanılamaz, başka bir adresten çağırılamaz.

Mesaj Gönderme Kuralları :
Ticari amaçla çalışan bir kişi, ürün, firma veya web sitesi önerisi yapılamaz, ticari amaçlı, reklam içeren mesaj gönderilemez.
Merceksiz farlara takılan H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesaj gönderilemez.
Türkiye Cumhuriyeti yasalarını, uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar gönderilemez, herhangi bir yasadışı örgüt/kurum/kuruluşun propagandası yapılamaz veya tartışılamaz.
Forum ortamına kişisel problemler, anlaşmazlıklar taşınamaz, tartışma içerikli mesajlar gönderilemez.
Mesajlarda pornografik, şiddet içeren, yasalara aykırı bilgi, resim veya linkler gönderilemez.
Üzerinde gizlilik, marka veya telif hakkı (copyright) bulunan başka bir web sitesi veya kişilere ait olan dosyalar, resimler, bilgiler sahibinden izin alınmadan forum alanında kullanılamaz.

Yöneticilerin Yetkileri :
Forum yönetimi kurallara uymayan mesajları ve imzaları değiştirme veya silme hakkına sahiptir.
Forum yönetimi kurallara uymayan üyeleri uyarma ve davranışın tekrarı halinde üyeliğini iptal etme hakkına sahiptir.
Forum yönetimi üyelerin IP bilgilerini, iletişim bilgilerini, forum ve özel mesajlarını saklayabilir, kontrol edebilir, hukuksal durumlarda yetkili mercilere bildirebilir.
Forum yönetimi üyenin üyelik başvurusuna yazdığı her bilgiyi doğru olarak kabul eder ve bilgilerin yanlış olmasından sorumlu değildir.
Forum yönetimi kayıt ve forum kurallarını haber vermeksizin değiştirebilir.

Uyarı ve Cezalar :
Forumun kurallarına aykırı davranan üyenin kaydı ve mesajları forumdan silinir. Tekrar üyeliği kabul edilmez.

Foruma üye olan herkes kayıt ve forum kurallarını kabul etmiş sayılır.