• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
  • Selçuk Keleş

   Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

   Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
  • Selçuk Keleş

   Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.

Tüm Aktiviteler

Bu akış otomatik güncelleniyor   

 1. Geçen saat
 2. Araç iç kapı kolu ambians aydınlatması

  tamam inşAllah, ledi üstten mi taktınız tam olarak konumu neresi?
 3. Bugün
 4. Submarine lambası için led tavsiyesi ve bağlantısı

  Ahanda ortlak 👻
 5. Araç iç kapı kolu ambians aydınlatması

  5mm ledi yerleştirme ile ilgili açı sapması hariç herhangi bir sıkıntı yaşamadım ben. Bendeki de krom kaplama ama senin dediğin gibi bir sapma olmadı. Fotoğrafları güzel çekemedigim için konuyu açmadım henüz. Bir de ben paylaşayim pazartesi günü benimkilerle kıyasla.
 6. Araç iç kapı kolu ambians aydınlatması

  üstat bizim kesik baş ledler daha açılı ve homojen aydınlatıyor ama kapı kolu krom içeride yansıma yapıyor çok ilginç bir sorun
 7. Kısa uzun sis farı için ledli ampul tavsiyesi - H7 H1 H4 H10 H11 H16

  @Servet Aydın  + arz talep 
 8. En iyi H1 ampul ?

    Bir zihni sinir projesi daha 
 9. Ambiyans aydınlatması için led tavsiyesi ve bağlantısı

    Ledin uzun süre sorunsuz yanması için akım sınırlamalı driver larla sürülmesi gerekiyor . Tabi bu çoğu zaman bütçeyi zorlayabilir...   Bir diğer kolay ve ucuz yöntemde 7812 kullanmak , araçta şerit led kullanılıyorsa 7812 ile beslenen led çok daha uzun ömürlü olur , led de göz kırpma yada ışıkta kararsız artış/eksiliş yaşanmaz.   7812 için de mutlaka soğutucu şartımız var , ledleri koruyan regülatörü de soğutarak korumak gerekiyor...
 10. Submarine lambası için led tavsiyesi ve bağlantısı

  10 yıl olmuş 
 11. Suzuki Swift 2 (2004-2010) iç aydınlatma

    İyi günlerde kullanın , uygulama fotoları varsa konuya ekleyebilir misiniz lütfen...
 12. Dün
 13. Kısa uzun sis farı için ledli ampul tavsiyesi - H7 H1 H4 H10 H11 H16

  Maliyet. 
 14. Submarine lambası için led tavsiyesi ve bağlantısı

  Aha hortlak
 15. Araç iç kapı kolu ambians aydınlatması

  bu konuda mantar led başarılı. cmax te uzun zamandan beri kullanıyorum sorun yok.
 16. Araç iç kapı kolu ambians aydınlatması

  . para iadesi aldım 100 gün bekledim. Galiba gelmeyecek. elimde diğer 9 renk 30 derecelik ledler var sadece [emoji41]
 17. Araç iç kapı kolu ambians aydınlatması

  Benim mantarlar nerede
 18. Araç iç kapı kolu ambians aydınlatması

  bu gün deneme yaptım 2k direnç kesikbaş sarı led ile. Kapı tutamakları krom olduğu için içeride ışık yansıma yaptı ve çok ta homojen olmadı. üstten alttan sol içten sağ içten denedim ama hayalimdeki ışık dağılımı olmadı yine de son denemeleri yapıp karar vereceğim. sizlerin de görüşlerini beklerim. foto çektim ama çok belli olmuyor. ilk resimde alt taraf krom un geti yansıması sonucu daha parlak görülüyor haha adminim mesajını beğendim ya[emoji56]
 19. Xenon Far Arızası

  ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ÇOK AYDINLATICI OLDU İLK İŞ O ŞEKİLDE YAPACAM 
 20. Citroen DS4 Aracıma Bi-xenon Uygulaması

  Far tasında ki parlak olan bölgeleri yansıma sebebiyle kesilme çizgisini bozuyordu. Sırasıyla 800-1000-1200-2000-3000 zımpara üstüne 2 kat Motip ısıya dayanıklı gri boya ile boyadım. Bir gün sonra 250 derece ile boyanan yerleri tavladım.    Elektrik tesisatıda bugün itibari ile bitti. Nasip olursa hafta başı araç üstü ayarlar ve kısa testleri yapacağım. Aşağıda röle, sigorta, diyot için kullandığım ve motor içinde duracak istediğimde sökebileceğim ve müdahale edebileceğim kutunun fotoğraflarıda var. Buyrunuz. 
 21. Satılık : RoSH Cree T10 Led Ampül (canbus)

  Fiyat tanesi 10tl oldu     Araç içi aydınlatma durumu budur T10 üretilen her yere sığar uzunluğu standart halojen t10a çok yakın      
 22. Satılık : Mercedes E Serisi Mercekli Led Far Takımı

  Farları standart arabada çalıştırmak için ne yapmak gerekiyor bilen varmı acaba ?
 23. Selamlar

  Hoşbulduk teşekkür ederim
 24. Tüm araç modellerinin ampul listesi

  Selçuk bey merhaba, Swift aracım ile ilgili diğer ampül tiplerini (tavan, sis, sinyal vs.) kitapçıktan ya da internetten öğrenemedim. Herbirini sökerek mi öğrenmeliyim? Öte yandan servisle iletişime geçtiğimde bilgi alamadım açıkcası gelin bizde ampül var demekten öteye gitmiyor o diyalog. Size özelden sormak isterdim lakin öyle bir seçenek bulamadım o sebeple konu altına yazıyorum biraz abes kaçtıysa affola. İyi çalışmalar dilerim.
 25. Suzuki Swift 2 (2004-2010) iç aydınlatma

  Mahmut bey size bahsettiğim uygulamayı internetten sipariş vererek yaptım. Çakmaktan açma kapama tuşu ile sorunsuz halloldu. Aydınlatması son derece güzel. Suzuki Swift için tavsiye ederim.
 26. Submarine lambası için led tavsiyesi ve bağlantısı

  Vay bee neredeyse forumun en eski mesajlarından biri bu  
 27. BMW 3 E46 (1998-2006) Xenon far

  Teşekkür ediyorum. Konuyu kaçırmışım koşuşturmaktan kusura bakmayın yeni gördüm. Özel mesaj sistemi yok sanırım ben de çok aradım bulamıyorum. Buyrun yardımcı olmaya çalışayım elimden geldiğince.
 28. Honda Civic 5 (1992-1995) xenon mercek uygulama

  Önündeki en sıkıcı konu far camının şeffaf olmaması. Bulunduğun yerde bu camdan yaptırman kolay olmayacaktır.
 29. Daha fazla aktivite göster