• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
  • Selçuk Keleş

   Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

   Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
  • Selçuk Keleş

   Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.

Tüm Aktiviteler

Bu akış otomatik güncelleniyor   

 1. Dün
 2. Plaka lambasına şerit led uygulaması

  Abi 3 yıldır Ağrı'dayım
 3. Teknikler böyle.Kara ve uygulama aşamaları senin el becerine baglı.
 4. Plaka lambasına şerit led uygulaması

  Eskişehir bu konularda o kadar kötü olamaz.Elektronik direnç,kondanatör,entegre vesaire parçaları satan yer muhakkak  olmalı.
 5. Tofaş Doğan/Şahin bi-halojen mercek far

  Aynen oyle abı hem selektor hem uzun var kolda
 6. Plaka lambasına şerit led uygulaması

  Buradaki elektronikçiler sadece adaptör satıyooooo
 7. Mercek önerisi sizce bu mercek nasıl

  Kusura  bakmayın tekrar  konu açtıpım için. Araştorıyorum hala
 8. Tofaş Doğan/Şahin bi-halojen mercek far

  Sellektör kolu o zaman sürekli uzunda kalıyor ki role tekrar düzelmiyor.Yanılmıyorsam kol hem sellektör hemde uzun için.
 9. Mercek önerisi sizce bu mercek nasıl

  Yasin kardeşim uzak dur böyle ne idüğü belirsiz ürünlerden , parana en önemlisi kaybolan zamanına yazık ...
 10. Tofaş Doğan/Şahin bi-halojen mercek far

  bende anlamadım abim uzundan enerji verince uzun yakıp kısaya dondurunce  perde hep asagıya kalıyor ama 30 a her zaman enerji verince bu sıkıntıyı yapmıoy ve sadece uznunu yapınca röle aktif hale gelıyor. tofaş zaten elektrık tessatında hep sıkıntı bi ara bende sinyal verince cam acma tuslarının ısıgı  yanıp sonuyodu sonradan duzeldii
 11. Abi o lambadan elektrik almak bana daha zor geliyor  Hiç yapmadım daha önce. Sıfırdan yaparım ama ek olarak göstergedeki lambadan kablo alayım derken göstergeyi de bozarım
 12. Hayır.Ya ben anlatamadım yada sen potansiyometre bölümüne takıldın çıkamıyorsun.   Mübarek nerelerle uğraşıyorsun.Göstergelerin üzerinde kendi ampulü yok mu? Ha işte o ampulün takıldığı uçlar pin noktaları dururken ta oralardan yeniden niye tesisat çekiyorsun durduk yere kendini uğraştırıyorsun?
 13. Mercek önerisi sizce bu mercek nasıl

  Yasin ayrı konu açmana gerek kalmadan Aynı konudan devam etmen yeterli olacaktır.Konunda size mercek önerileri sunuldu.Bu meblanın yarısına oem bi-xenon rahatlıkla bulursun biraz araçtırmanı tavsiye ederim.Tavsiyem angellı diyerek h4 ampulden bile daha kötü bir ışık için yatırım yapma uğraşma yönünde olur.
 14. Egea'ya F30 led far montajı

  Icleri  montajlanacak
 15. O halde mantar ledlere alacağımız elektriği orjinal ayar düğmesinin hemen çıkışından alabiliriz. Doğru mu anladım?
 16. D2s lamba titreme sorunu

  Ateşleyici ve Balastı Hella kullanmak ne kadar önemliyse, ampülüde OEM kullanmak o kadar önemli bence.   Kesinlikle OEM bir ampül markasına geçin ve farlarınızı daha keyifli kullanın.
 17. D2s lamba titreme sorunu

  Yunus emre bey sorun ampuldeymis zaten 1 sene garantili diye almıştım gittim degistirdim sistemle ilgili bi problem yaşamıyorum şuan bende biliyorumki hella beyin ile oem xenon beyinler kadar dayanıklı olmayacak en azından. Beni iki sene kadar götürse yeter 50 liraya tekrar beyin alır takarım önerin için tsk ederim kardeşim
 18. Mercek önerisi sizce bu mercek nasıl

  Sizce bu ürün nasıl   kullanılır mı aracım h4  ampul kullanıyor  işin aslı öğrenciyim fazla  çıkamıyorum fiyat olarak  böyle  şeylere  bakınıyorum    http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/big-xenon-angel-mercekli-beyaz-270791167
 19. Son hafta
 20. VW Passat B8 (2015-) Oem Led far adaptasyonu

   
 21. Tofaş Doğan/Şahin bi-halojen mercek far

  87 87adır  normalde role çalışmaz iken bu iki pin kısa devredir.85 ucuna uzun fardan tetik gelince 87 pini 30 pini ile kısa devre olur ve uzunlar aktif olur.uzunu kapatınca role sabit hale düşer ve kısaya devam eder.Uzunda kalması sizi sellektör degilde uzunu açarsanız kalabilir,sellektörde keser ve kısaya düşer.Başka açıklamas ı olmaz bence.aküden 12 voltu nereye vereceksin ki versen o kısım direkt çalışır.   Farklı bir durum yaşamışsın.Yada farklı bir montaj yapmışsın.Tofaşlarda zaten şaseleme çok çok sıkıntılı kaçak aracın her yerinde mevcut. Dikkatli kullan.   Geçen denk geldi sinyal yanıp sönerken farda sinyal veriyordu.
 22. Tofaş Doğan/Şahin bi-halojen mercek far

  teşekkur ederım abı senın yaptıgım sıstemde cok guzel tesekkurler.benım cızımı uyguladım abı hıc sorunsuz calısıyor bakalım ne zaman sıkıntı verıcek.bıde role 30 am. iki fara yeter galıba sızın dedıgınız gıbı iki tane yapsam çok sağlam bırşey olur gercekten.bakalım bu sistem fazla gitmezse onu yapıcam teşekkurler abi bide 30 ve 85 in bacagına uzun + dan enerji verdim uzunu acıp kapatınca uzun perdesı acık kalıyor akuden 12v+ verınce normal calısıyor bende cozemedım o işi
 23. Mümkün olmayacak bir durum yok ki.Ampulde nasıl çalışıyorsa ledleride o ampulün kendi bacaklarının baglantısından ledleri baglandığı sürece çalışmaması için bir engel yok.ampulde bozulmayan leddede bozulmaz.   ayrıca araçtaki ayar düğmesi bilinen potlardan değil.Karıştırılmasın.
 24. Yani bütün bu iç aydınlatmaların araçtaki orjinal pota bağlanması mümkün mü? Eğer mümkünse; pot'a herhangi bir sıkıntı vermemiz(yanma bozulma gibi) olası mıdır yeni ledleri ekleyerek?
 25. Citroen DS4 Aracıma Bi-xenon Uygulaması

  Linkteki konuda yine role için link vermişim.Lakin başka bir konuda bu diodlar üzerinden sizinde yazdığınız bir konuda yazıştık diye hatırlıyorum.Yalışta olabilirim.kusura bakma.   Erkan ben linkte çalışmasında 5watt dipsiz ampulle çözüm bulmuştu.Hatırlıyorsunuzdur onu uygulayın sonuç olumlu olursa role devresine gerek kalmaz. Role devresi için işlemi bırakmanıza gerek yok bence.En son farları kapatmaya yakın aşamada yapılabilecek bir uygulama.   http://www.geceucusu.com/topic/5856-citroen-c4-2-2010-bi-xenonland%C4%B1/?page=3
 26. Yapmaya gerek yokki.Bir çok model araçta park ışıklarını yani gösterge ışıklarını kısıp yükselten ayar potu mevcuttur.Olmayan için yapılacak işlem seçeneği fazla yok.Araç modelinde bu ayar düğmesi var ise onu alıp tesisatını çekecek kullanacak..
 27. Ford Focus 2 (2005-2011) İç Aydınlatma Kapı Kolu Led Uygulaması

    Ne çektik şu havalardan. Gece -11'di burada.
 28. Daha fazla aktivite göster