• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
  • Selçuk Keleş

   Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

   Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
  • Selçuk Keleş

   Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.

Tüm Aktiviteler

Bu akış otomatik güncelleniyor     

 1. Geçen saat
 2. Today
 3. Renault Megane 2'ye (2002-2008) xenon

  Cam temizliği sonrası araç üzerinden görseller.
 4. Dün
 5. Volvo C30 xenon

  Anladım Oktay bey çok teşekkür ederim değerli yorumlarınız için. Şuan belki bi nightbraker denemesi yaparım hoş gelmez ise bi xenon dönüşümü yaparım ilerleyen zamanlarda.
 6. Volvo C30 xenon

  H sınıfı mercek ile xenon mercek sınıf olarak farklıdır.H sınıfı için oem xenon ürün yoktur. 4300k olan halojenler boyalı olduğu için ışık gücüne etki eder.Bunuda beyaz ton psikolojik olarak absort eder lakin elde edilecek tek şey beyaz ton rengi.
 7. Volvo C30 xenon

  Cevaplarınız için teşekkür ederim fakat mesela c30larım hepsinde mercek var bir çoğu da bi xenon. Fabrika bi xenon harici yani halojen ampul takacağı aracın merceğini ayrı mı tutuyor yani bendeki merceğin bi xenon mercekle aynı olma olasılığı var mıdır? Bu yazınızı okumuştum hatta sonuç olarak 4300k renginde performanslı bi ampul yok diye düşünmüştüm doğru mudur?
 8. Alfa Romeo 145 kör farlar

 9. Volvo C30 xenon

  - Halojen fara (mercek olsa bile) kit takılarak gerçek xenon verimi elde edilemiyor, kararma elektriksel sorunlar vs. de cabası.
 10. Volvo C30 xenon

  Anladım Oktay bey fakat halojen ampulde nightbraker gibi güçlü ve 4000-4500k arası günışığı yani orijinal xenonların renginiyakalayabileceğim bir ampul var mıdır?
 11. Volvo C30 xenon

  Halojen ampul seçenegi için düşünün.Sonrasında iyi bir far ayarı yaptırınız. H7 xenon tarzı ürünler tavsiye olunmaz. En iyi aydınlatma performansı olan seçenek olan Bi-xenon sistem için farlar açılarak mercek degişimi yapılması gerekiyor.Arıza ışığı modulü eklenecek ve işçilik şart.
 12. Volvo C30 xenon

  Merhaba değerli arkadaşlar, Aranıza yeni katıldım ve geçmişten takip ediyordum üye olmak yeni nasip oldu.. Bir konu da tecrübe ve bilgilerinize danışacağım. 2011 Model Facelift Volvo C30 aracım var ve farları aşağıdaki gibi mercekli fakat h7 halojen aydınlatma var. Bu merceğe h7 Philips 4300k set takmak uygun olur mu? Diğer seçeneklerde de nightbraker unlimited gibi yüksek güçlü halojen ve/veya bi-xenon mercek değişimi var fakat maddi açıdan zorlar mı bi-xenon dönüşümü ve çok zahmetli olur mu? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürlerimi sunarım, saygılar..
 13. Mercedes Benz C W205 (2014-) Far Değişikliği

  Yarın üstten resmini atabilirmisiniz
 14. Uyku moduna girememe ve akü bitmesi problemi

  Şimdiye kadar epey araç için özel modüller tasarladım. Fakat bazı araçlara sonradan takılan sürekli beslemede kalması gereken modül vb ekipmanlar araçlardaki uyku modu problemi yüzünden aracın aküsünün bitmesine neden oluyor.Bunun çözümünü yazıyorum. Sürekli +12v beslemede kalması gereken cam kaldırma modülü,katlanır ayna modülü,follow me home modülü ...gibi modüllerin ana besleme +12v kablosunu yeni nesil araçlarda ustalar direk sigorta kutusunda sabit +12v olan bir hatta veya kapı içinde sürekli+12v olan bir hatta bağlıyorlar.Bu gibi modüller sürekli beslemedeyken içindeki işlemciye bağlı olarak 5 miliamper civarında akım çekiyor.Eğer araçta uyku modu özelliği varsa araç park halindeyken modülün o besleme kablosunun bağlandığı yer ,ordan çekilen 5 miliamper akıma bile tolerans göstermeyip, aracın beynini tedirgin edip aracın uyku moduna girememesine,araçtaki elektronik sistemin sürekli aracın gereksiz yerlerine düşük voltaj göndererek akım çekilmesine ve buna bağlı olarak araç birkaç gün yattıgında akünün tamamen boşalmasına neden olabiliyor. Sonrasında aracın tekrar sağı solu kurcalanıp,araç günlerce sanayide yatıp son çare olarak bu gibi cihazları ustalar sökmek zorunda kalıyor. Bu nedenle sonradan eklenen ve sürekli beslemede kalması gereken modüller, lüks araçlarda kesinlikle akü kutup başından kablo çekilerek bağlanmalı.Ustaların ve kullanıcıların bu konuya dikkat etsin diye bu konuyu açtım...Kamuoyuna saygıyla duyurulur:)
 15. Son hafta
 16. Mercedes Benz C W205 (2014-) Far Değişikliği

  Far camı yada kasası kırık far bulunması halinde harcanacak rakamda düşer
 17. Mercedes Benz C W205 (2014-) Far Değişikliği

  Öncelikle iyi bir far ayarı için uğraş verin.Akşam duvara karşı 10 metre civarından düz zeminde bir kısa far resmi ekleyebilirseniz yorum yapılabilir. Oem sağlam far alınarak adaptasyonu yapılabilir yada Hurda led far içi sağlam alınır ,araçtaki far içine aktarılıp halojen tertibata görede çalışma yapılabilir lakin oldukça zaman alıcı işlem olacaktır. Kısaca Kaliteli aydınlatma çalışması yapılabilir.
 18. Mercedes Benz C W205 (2014-) Far Değişikliği

  Orijinal çıkma far daha mantıklı olur çiftini 3000 TL ye bulabilirsiniz , yapmaya yada yaptırmaya kalksanız 1500 TL veya üzerinde bir rakam çıkacak ...
 19. Mercedes Benz C W205 (2014-) Far Değişikliği

  Farlarım bu şekilde nasıl bi led çalışması yapabilirim yapsam dair mercek eklenebilir mi ya da ne yapabilirim sarı ışıklı farlar akşam çok kötü gösteriyor şık bi hala nasıl getirebilirim
 20. Ford Focus 3 (2011-) Bmw U halka,Kaş,power led sinyal

  Araç üzerinden yeni resimler.
 21. Alfa Romeo 145 kör farlar

  Original Equipment Manufacturer (OEM), yani “Orijinal Ürün Üreticisi” anlamındadır.
 22. Alfa Romeo 145 kör farlar

  eyvallah oktay abicim
 23. Alfa Romeo 145 kör farlar

  Farların üzerinde markası yazar.Linkte ampullerle ilğili yorumlar mevcut.Konuları incelersen fikir verecektir. http://www.geceucusu.com/forum/8-halojen/
 24. Alfa Romeo 145 kör farlar

  Öncelikle ilginize teşekkür ederim.Orjinal far bulmak pek mümkün değil model itirbari ile internetteki baktığım farların hepsi oem yada yan sanayi.İlk iş olarak üstadın önerisini deneyeyeim tavsiye edeceğiniz bir marka yada ampul varmı üstad ?
 25. Citroen DS4 Aracıma Bi-xenon Uygulaması

  Farı kullanınca yapıyor lakin durunca gidiyor. Ama bugün yağmur vardı su almadı sanki bir tık azaldı yada değişmedi. Zaten açmayacağım en kötü kenarlara bir tık silikon geçeceğim. Ayrıca diğer farda ve bu farı tekrar açmadan önce hiç buhar olmadı...Birde sirkülasyon konusunda diğer fara göre bir tane orijinal olarak havalandırma kanalı eksik bir kanalda silecek suyu deposu sebebiyle biraz sıkışık durumda oda etkileyebilir ama kesin birşey var oda çok ufak bir açıklıktan sanırım hava alıyor.
 26. Citroen DS4 Aracıma Bi-xenon Uygulaması

  Buğu oluşması mevsimsel olarak normal. Farı yakıp gezdiğinde kaybolmuyorsa sıkıntı. Silikon kokması normal bir durum geçecektir. Şöyle de bir durum var, mercek montajı ile farın orjinal yapısını yani ısı dağılımını ve sirkülasyonunu bozdun. Bu normal bir sonuç, yani bu sorunu hiç çözemeyebilirsin. Şimdilik aceleci davranmadan, farı açıp kapatıp bir taraflarını didiklemek yerine biraz kullanıp izlemeni öneririm.
 27. Far seviyesi nasıl ayarlanır ?

  İlk mesajdaki prosedürü uygulayın. Seviye her iki taraf için de fazla yüksek. Her farın sola açılan düz kısmı bir biriyle aynı hizada olmalı. Sağa doğru yükselen kısımları referans alıp birbirine eşitlemeye çalışmayın.
 28. Alfa Romeo 145 kör farlar

  Farların markası nedir ? Ön camda ya da iç tarafta etiket vardır, fotosunu gönderin. Geri kalanını zaten @Oktay Toker açıklamış.
 29. Citroen DS4 Aracıma Bi-xenon Uygulaması

  Zaten yarın dananın kuyruğu kopar şayet yağmur yağarsa anlaşılır. Delik açıklık varsa su girer.... Şimdilik takip ediyorum. Havalara göre haftasonu dediğiniz gibi üstten İnce ve düzgün bir kat silikon çekeceğim.
 1. Daha fazla aktivite göster